Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

to zależy jakie masz oczekiwania co do serwera. Jeśli serwer ma być prywatny, to w wielu przypadkach wystarczy uruchomić go na swoim komputerze, w innym przypadku dobrym wyborem byłoby kupno takowego u dowolnego dostawcy. Kolejną kwestią jest wybór silnika, tutaj zależy, czy wolisz mody, a może pluginy.

 

Mody - fabric, ostatecznie forge

Pluginy - papermc itp.

 

W przypadku Aternos musisz być świadomy ograniczeń np. wymóg bycia online oraz momentami bardzo słaba wydajność. (Nie nadaje się do publicznych serwerów)

 

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Generalnie zamawiasz prostego VPS-a w OVH na początek i odpalasz serwer. W zależności od tego jak go skonfigurujesz i ilu będzie graczy - wymagania sprzętowe zaczną wzrastać, może zacząć brakować ramu lub cpu. Wtedy weźmiesz sobie lepszego VPS-a i zmigrujesz serwer. Jak wszystko pójdzie po twojej myśli i projekt będzie się rozwijał, a kasa na wydatki będzie się zgadzać, to zamówisz sobie pewnego dnia serwer dedykowany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...