Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Crush komputera z jednokolorowym ekranem i restart


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

CPU nadal - Ryzen 5 5500 lub jak będzie na dobrej promocji to Ryzen 5 5600/5600X.

Co do MOBO - Gaming X to praktycznie to samo co DS3H, różnice są marginalne, taka poważniejsza różnica to zdublowane MOSFET'y CPU w Gaming X, jeśli cena jest niższa niż DS3H to jak najbardziej brać.

Inną ciekawą MOBO (szczególnie jak cenowo będzie zbliżona do DS3H/Gaming X) jest ASRock B550M Pro4 - niezły VRM, ALC1200 i USB-C w standardzie, generalnie dobrze wyposażona MOBO.

Tutaj w dostawie na na 1 grudzień: https://www.compumail.dk/da/p/asrock-b550m-pro4-micro-atx-am4-amd-b550-996021530

Opublikowano (edytowane)

Cześć, 
Kupilem wczoraj caly sprzęt do staruszka
Cale zestawienie do staruszka: 

  • Płyta główna MSI B85M-E45, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (B85M-E45)

  • Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL9 (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

  • Corsair Vengeance Pro DDR3-1600 DC 16GB

  • SPC Vero L3 600W

  • ASUS GeForce RTX 2060 DUAL EVO

  •  i7-4770 

  • Zalman Z3 obudowa 

Zasadniczo, to po usunięciu części okablowania np. zlacza usb 3 do obudowy i karty sieciowej zmieścilem kartę graficzną 

i staruszek znowu dziala i to bardzo dobrze benchmark heaven dziala dobrze i karta wykręca dobre rezultaty. 
Sęk w tym że nie mam jak teraz zamontować karty sieciowej bo oba PCIe są pod kartą graficzną:D

Edytowane przez RadomirTheWezyr
Opublikowano (edytowane)
W dniu 24.11.2022 o 17:48, Anhin napisał:

CPU nadal - Ryzen 5 5500 lub jak będzie na dobrej promocji to Ryzen 5 5600/5600X.

 

Uznalem że warto jest dolożyć do Ryzen 5 5600 
znalazlem w trochę kożystniejszej cenie wersję  5600G czy warto?

Edytowane przez RadomirTheWezyr
Opublikowano

W takim razie musisz poszukać jakiejś MOBO ATX na chipsecie B85/Z87/Z97, kilka modeli ma PCI-E 1x nad PCI-E x16 i powinna sieciówka wejść. Im taniej znajdziesz tym lepiej.

Nie ma sensu pakować się W 5600G - względem R5 5600 ma wykastrowaną pamięć L3, co przekłada się na wydajność - w grach rozjazd między nimi może dochodzić do 15%.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...