Skocz do zawartości

Komputer do 10k

Polecane posty

Cześć,

od dłuższego czasu noszę się z zamiarem złożenia komputera. Czas się przesiąść z laptopa na stacjonarkę. Każda uwaga, rada, spostrzeżenie będzie dla mnie pomocne. Oczywiście jeśli macie zupełnie inne propozycje również chętnie przejrzę takie koszyki. Poniżej przedstawiam częściowy zarys jaki sam ustaliłem.

Procesor i9-10900KF - zastanawiałem się też nad generacją 11, ale z tego co wyszukałem różnica nie jest adekwatna do jakości, a taki procesor wystarczy.

MSI MAG Core Liquid 360R 3x120 - wydaje mi się dobrym chłodzeniem.

MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI - mam słabość do MSI, nie jestem jednak pewny, czy to najlepszy wybór.

GOODRAM 1TB M.2 Pcie NVMe PX500 - Również zostało mi to polecone, jednak zastanawiam się nad lepszymi, z tego co zrozumiałem jest to adekwatny dysk w równowadze ceny i szybkości pracy.

Obudowa Phanteks Eclise P6000S TG Czarna - bardzo mi się spodobała, lecz również wielokrotnie widziałem pozytywne opinie o tej obudowie oraz marce. Jestem ciekaw, czy ktoś z forumowiczó korzystał, bądź wie, czy rzeczywiście jest godna polecenia/kupna.

be quiet! Pure Power 11 CM 700W 80 Plus Gold - zasilacz, który również został polecony, znajduję wiele pozytywnych opinii.

Ze względu na problematyczną dostępność, jak i ceny kart graficznych na ten moment nie podjąłem decyzji. Myślę, że budżet na samą kartę to maksymalne 4,5k. Myślałem o RTX 3060 TI 8GB, bądź RTX 3070 8GB od MSI.

RAM jeszcze nie wyszukałem odpowiednich, prosiłbym o polecenie czegoś godnego uwagi.

Budżet zgodnie z tytułem najlepiej do 10k, ale oczywiście będę brał pod uwagę lekkie jego przejście, powiedzmy w ostateczności do 12k.

Monitor, z którego zamierzam korzystać to Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX.

Komputer głównie do grania i nagrywania, drobne obróbki wideo.

Nie wliczam monitorów, ani innych peryferii.

Bez systemu operacyjnego, zamierzam kręcić podzespoły.

Szukam wyłącznie nowych części.

Niektóre sygnatury są bezsensowne...

Zestaw na porządncyh częsciach zapewniający świetne osiągi w grach jednocześnie zachowując przy tym doskonałą kulture pracy.

Płyta Główna: Gigabyte Z590 AORUS ULTRA

Procesor: Intel Core i9-10850K

Chłodzenie CPU: Noctua NH-D15
Pamięć Ram: G.Skill Trident Z Neo 32GB 3600MHz

Karta Graficzna: MSI GeForce RTX 3070 Ti Gaming X Trio
Zasilacz: Corsair RMX 750W

Dysk SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB M.2

Obudowa: Corsair iCue 465X

https://www.morele.net/inventory/info/6c2ec2bf/

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:Rx 580 8GB|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Noctua NH-U12A|Case:Corsair 220T 

Kto Tobie polecił ten SSD i zasilacz? PX500 jest DRAMless, korzystający z technologii HMB (Host Memory Buffer), lepszy będzie Kingston A2000. W przypadku zasilacza to już w ogóle (kondensatory Teapo), w dobrych pieniądzach znajdziesz lepsze konstrukcje na kondensatorach Nippona, z pełną modularnością i ciche.

Generalnie polecam przejrzeć ten temat - https://www.mpcforum.pl/topic/1677003-pc-do-10tys-20tys/

Moja propozycja dla Ciebie: https://www.morele.net/inventory/info/e4f60114/

RAM typowo do OC (kości B-Die), powinieneś wyciągnąć na nich dobre timingi. 16GB RAM powinno wystarczyć, jeśli jednak według Ciebie nie wystarczy to wtedy wybierz 32GB, jednakże o jakieś dobre OC będzie bardzo ciężko.

Jeśli nie chcesz powietrznego chłodzenia to śmiało tego Core Liquid możesz brać, polecam dodatkowo skorzystać z Cashbacka MSI.

Z dysków coś lepszego od A2000: Samsung 970 Evo, Silicon Power P34A80, Kingston KC2500 lub WD Black SN750.

Obudowa P500A DRGB jeśli preferujesz airflow/temperatury (jedna z najlepszych obudów na rynku pod tym względem), P600S możesz brać jeśli preferujesz bardziej cichszą wersję i masz w domu zwierzaki (bardzo dobre filtry przeciwkurzowe). Wartą rozważenia obudową jest również Be Quiet! Silent Base 802 - wymienne panele frontowe i górne (airflow i silent, oba w zestawie), możliwość wyjęcia tacki płyty głównej, fabrycznie wyciszona, niezłe filtry przeciwkurzowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...