Skocz do zawartości

PC do 10tys-20tys

Polecane posty

Witam.

Jak w temacie prosił bym o złożenie jakiegoś komputera do gier za 10tyś,a jeśli to mało ponieważ ceny kart zawyżone to do 20tyś.

Jeśli mógłbym prosić ale to tylko tak gdyby sie komuś chciało to żeby prezentowało sie to estetycznie :),ale to tylko dla chętnych.

Może więcej szczegółów? Tylko granie, czy coś jeszcze? Jaka rozdzielczość monitora oraz odświeżanie?

Monitor posiadam benq 144hz dokładnie Monitor BenQ ZOWIE XL2411P.

Glownie do grania,ale tez do stremowanie,uploadu i troszkę do pracy przy grafice.

w tej cenie chciałbym sam zestaw stacjonarny bez monitora i innych osprzętem.Mój błąd ze zapomniałem dopisać 

11 godzin temu, Anhin napisał:

Może więcej szczegółów? Tylko granie, czy coś jeszcze? Jaka rozdzielczość monitora oraz odświeżanie?

Zestaw za ~10400 zł: https://www.morele.net/inventory/info/1c475e96/

Do tego korzystasz z letniego cashbacka MSI i dostajesz zwrot 445 zł.

Procesor 10/20, więc powinien starczyć na długi czas. RTX 3070 Ti, bo do 1080p więcej nie potrzebujesz. Topowe chłodzenie powietrzne, które zabija sens kupowania większości chłodzeń AIO. Dlaczego taka obudowa a nie inna (i dlaczego taka "droga") - Nie będę w taki zestaw pakował obudów SPC, Phanteks to gwarancja jakości, starczy na lata i nie straszy wyglądem.

Co zmienić, do czego dopłacić, na czym oszczędzić?

Możesz zmienić chłodzenie na Noctua NH-D15 chromax, jeśli potrzebujesz drugiego wentylatora.

Również możesz dopłacić do pamięci RAM - Patriot Viper Steel (2x8GB) 4000MHz CL19Pamięci na kościach B-Die Samsunga (topka), bierz, jeśli zamierzasz kręcić.

Jeśli marka zasilacza Ci nie odpowiada to możesz śmiało wachlować między BitFenix Whisper M, Phanteks AMP, Corsair RMx, Corsair RMx 2021 lub Seasonic Focus GX.

Ja zaproponuje od siebie podobny zestaw lecz odrobine zmodyfikowany, z troszkę lepszą płytą główną, większą ilością ramu i ciut lepszym chłodzeniem.

Ogólnie zestaw jest droższy, ale jest trochę bardziej rozbudowany, sam zdecydujesz który zestaw jest dla ciebie lepszym wyborem.

https://www.morele.net/inventory/info/6c2ec2bf/

Edytowano przez Kaori.

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:Rx 580 8GB|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Noctua NH-U12A|Case:Corsair 220T 

@Kaori. Obudowa w Twoim zestawie jest za mała dla NH-D15, chyba pomyliłeś wersję Dynamic z Dynamic XL. Dodatkowo trzeba osobno dokupować wentylatory, bo w zestawie żadnego nie ma, co tylko zwiększa cenę za zestaw. Generalnie jest to obudowa stworzona pod chłodzenie cieczą (głównie custom loopy). RAM oprócz RGB nie jest niczym specjalnym, taniej jest GoodRAM IRDM PRO, a trochę drożej z ciaśniejszymi timingami G.Skill Ripjaws V.

Tak, mój błąd, już poprawiłem. 

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:Rx 580 8GB|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Noctua NH-U12A|Case:Corsair 220T 

Dnia 30.07.2021 o 16:18, Anhin napisał:

Zestaw za ~10400 zł: https://www.morele.net/inventory/info/1c475e96/

Do tego korzystasz z letniego cashbacka MSI i dostajesz zwrot 445 zł.

Procesor 10/20, więc powinien starczyć na długi czas. RTX 3070 Ti, bo do 1080p więcej nie potrzebujesz. Topowe chłodzenie powietrzne, które zabija sens kupowania większości chłodzeń AIO. Dlaczego taka obudowa a nie inna (i dlaczego taka "droga") - Nie będę w taki zestaw pakował obudów SPC, Phanteks to gwarancja jakości, starczy na lata i nie straszy wyglądem.

Co zmienić, do czego dopłacić, na czym oszczędzić?

Możesz zmienić chłodzenie na Noctua NH-D15 chromax, jeśli potrzebujesz drugiego wentylatora.

Również możesz dopłacić do pamięci RAM - Patriot Viper Steel (2x8GB) 4000MHz CL19Pamięci na kościach B-Die Samsunga (topka), bierz, jeśli zamierzasz kręcić.

Jeśli marka zasilacza Ci nie odpowiada to możesz śmiało wachlować między BitFenix Whisper M, Phanteks AMP, Corsair RMx, Corsair RMx 2021 lub Seasonic Focus GX.

Jak dla mnie super ale ja sie nie znam dla mnie ma działać stąd ten temat :),dlatego fajnie by bylo jeśli jeszcze ktoś by sie wypowiedził ewentualnie stworzył swoj propozycje lub co można by było zmienić w tym zestwie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...