Skocz do zawartości
xVarmond

Soczewki kontaktowe

Polecane posty

Autor tematu Napisano

Witam serdecznie. Właśnie kończę szkołę. Posiadam wadę wzroku. Z ostatniej ławki posiadam problem z odczytaniem tego, co znajduje się na projektorze.  Nie byłem jeszcze ani razu u okulisty. Mam zamiar pójść do niego po "zdawkach kwietniowych". Nie mam zamiaru nosić okularów, ponieważ ograniczają pole widzenia i ich po prostu nie lubię. Myślałem o soczewkach kontaktowych, iż nie ograniczą mnie w każdej dziedzinie. Mógłbym bez problemu i z ostatniej ławki czytać z projektora i być aktywny fizycznie i grać w piłkę bez rozmazanego obrazu. Jak się idzie do okulisty bada w tym przypadku mnie i mówi jaką mam wadę, i nie wiem czy od razu przepisuje okulary, czy pyta o wybór między okularami a soczewkami. Czy jak nie wiem przypisuje mi okulary to mam powiedzieć że chce soczewki czy jak to jest bo naprawdę nie wiem. Proszę o pomoc.

Pani Kasia

Autor tematu Napisano
13 minut temu, Biter. napisał:

Jak się umawiasz do okulisty, to z góry mówisz, że chcesz soczewki. Zrobią Ci tam badania, nauczą zakładać i w sumie tyle.

To musze na ich stronie zobaczyć i zadzwonić i się umówić czy jak przyjadę to rej kliniki to tam się rejestruje i mówię o soczewkach 

35 minut temu, xVarmond napisał:

To musze na ich stronie zobaczyć i zadzwonić i się umówić czy jak przyjadę to rej kliniki to tam się rejestruje i mówię o soczewkach 

Jak już wejdziesz do lekarza to mu o tym powiesz. Nie musisz nic sprawdzać na stronie internetowej. Każdy okulista wie co to soczewki, więc nie musisz wcześniej o tym mówić. 

Autor tematu Napisano
19 minut temu, 9Jarek9 napisał:

Jak już wejdziesz do lekarza to mu o tym powiesz. Nie musisz nic sprawdzać na stronie internetowej. Każdy okulista wie co to soczewki, więc nie musisz wcześniej o tym mówić. 

Podsumowując wchodzę do lekarza. I mówię, że proszę o soczewki czy coś w tym stylu ?

1 godzinę temu, Biter. napisał:

Jak się umawiasz do okulisty, to z góry mówisz, że chcesz soczewki. Zrobią Ci tam badania, nauczą zakładać i w sumie tyle.

1 godzinę temu, xVarmond napisał:

Podsumowując wchodzę do lekarza. I mówię, że proszę o soczewki czy coś w tym stylu ?

Zależy czy idziesz prywatnie czy publicznie. NFZ nie refunduje badania na soczewki, więc zawsze warto się spytać ;)

Ze swojego doświadczenia wiem, że najlepiej iść sobie do jakiegoś Vision Express czy Lynx. Zrobią Ci tam na początku standardowe badania w celu określenia wady, a następnie dobiorą Ci dobre soczewki. Jeżeli zdecydujesz się od razu na ich zakup za badanie nic nie zapłacisz (lub zapłacisz jakieś grosze w stylu 9 PLN). Jeśli umawiasz się na wizytę (już niezależnie gdzie) warto wspomnieć o soczewkach, bo standardowe badanie wzroku to max. 10-15 min, natomiast przy soczewkach schodzi się dłużej (dobranie, nauka wkładania/zdejmowania).

Jeśli tylko nie jesteś za młody to nie będzie żadnego problemu 😀 W innym razie mogą odradzać wyboru soczewek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...