Skocz do zawartości

Jak używać baterii w laptopie?

Polecane posty

Niedawno kupiłem sobie laptopa Dell Inspiron 5577 i zastanawiam się jak używać jego baterii i zasilacza, aby posłużyły jak najdłużej. Poczytałem trochę w internecie, ale chciałbym tę wiedzę skonfrontować z bardziej doświadczonymi. Czy jeżeli będę trzymał laptopa podłączonego przez większość czasu do zasilania przy ustawionym progu ładowania do 85%, to nie wpłynie to na pogorszenie się pracy baterii? Czy lepiej ładować do 100% i podłączać jeśli poziom naładowania spadnie do 20%? Laptop będzie służył głównie do programów inżynierskich jak AutoCAD i Inventor i czasem do grania w gry, przeglądania internetu i innych "codziennych" czynności.

Pani Kasia

Laptop nie będzie ładował baterii po osiągnięciu 100%, więc spokojnie możesz go ciągle trzymać pod  ładowarką dla lepszej wydajności (laptop na baterii ogranicza moc obliczeniową celem wydłużenia życia beterii 0 tą funkcję można gdzieś wyłączyć).

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Warto robić "cykle" baterii i nie trzymać go ciągle na ładowarce, jednakże schodzenie poniżej 15% również nie jest sprzyjające. Nie ma co się ciągle tylko martwić o to. Dobrze jest jednak po osiągnięciu 100% odłączenie od ładowarki, oraz nie zostawianie laptopa na noc podłączonego do prądu.

Pani Kasia

Jak widać twoje pojęcie pod względem obsługi baterii przez laptop jest zerowe, po osiągnięciu 100% odcinane jest ładowanie i laptop działa tylko na zasilaniu sieciowym. Bezsensem jest wypinanie laptopa z zasilania. 

Nowe baterie to litowo polimirowe zestawy dla których cykle ładowania nie mają znaczenia , tak samo nie ma znaczenia kompletne rozładowanie.   Można w każdej chwili podładować albo dopuścić do kompletnego rozładowania baterii.  

Nie jest tylko zalecane zostawianie baterii w kompletnym rozładowaniu więc jak przez dłuższy czas będzie się nie używało laptopa czy wypinało baterie należy je naładować. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...