Skocz do zawartości

Gra gangsterska

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 220 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam wszystkich

Nie mogłem trafić chyba na bardziej odpowiedni dział jeśli jednak taki jest to proszę o przeniesienie :)
Jestem w trakcie tworzenia własnej gry Via WWW, wstępnie napisanie tej gry wydawało się banalnie proste. Teraz wszystko się zatrzymało, ze względu na różne możliwości rozbudowania tej gry.

Tematyka podobna jak w "The crims" natomiast sama gra bardziej ucieka w styl "Sf Game" czy "HeroZero".
Stykając się z różnymi opiniami sam się już pogubiłem jaki efekt chciałbym osiągnąć.

Od razu mówię nie zależy mi na tworzeniu kolejnej gry Pay to Win a właściwie zaczynając projekt nie myślałem o żadnym premium. Spotkałem się jednak z kilkoma opiniami, że brak premium jest raczej bez sensu. 

Projekt jest też w początkowej fazie tworzenia także nie ma co zawracać sobie głowy premium.

image.png

Moje problem:

1. misje
Sam problem misji polega jedynie na tym, że nie mogę zdecydować się na któreś z poniższych rozwiązań:
-timer
-energia
-timer + energia
Które z tych rozwiązań jest najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia gracza twoim zdaniem?

2.Willa, kryjówka czy jakkolwiek inaczej :D

Zakładka Willa podobnie jak misje budzi wątpliwości:
-Willa służy do zarabiania pieniędzy przez (zlecenie swoim ludziom zebrania Haraczu), które możemy później wykorzystać na upgrade statystyk gracza, nowe itemy lub rozbudowę willi.
-Willa to miejsce w którym planujesz napad na Wille innych graczy aby pozbyć się konkurencji ( nie mylić z pojedynkami graczy), ulepszasz zabezpieczenia, ochronę, jednostki itd.

Największym problemem pozostaje w dalszym ciągu grafika, ponieważ totalnie się na tym nie znam (Widać jak to wygląda obecnie :D)
Chętnie podejmę współpracę gdyby ktoś chciał przyłączyć się do wspólnej zabawy w tworzeniu tej gry.
Link do projektu: http://budys15.usermd.net

Edytowano przez Pudyss

Pani Kasia

1. Możesz użyć wszystkiego, ale np. uzależnić od tego nagrody w sensie: misja z energią + czasem daje wiecej expa i golda + może wydropić item, misja na samą energie to tylko np. kase, misja na sam czas daje wiecej doswiadczenia, zawsze to będzie wiecej do testowania dla gracza.

2. Też przecież możesz zrobić 2 opcje, jak pisałem wyżej, czym wiecej w grze tym gra nie znudzi się tak szybko :D

Btw. gdy tylko zobaczyłem ten screen w poście od razu pomyślałem że tworzysz grę na stylistyce "herozero" XD

Tak jak napisałem, trochę wzoruje się herozero ,sf game i the crims, grafika sama w sobie jest taka a nie inna żeby trochę ułatwić sobie pracę :D
Rozumiem że rozbijamy misję na 3 kategorie:

Dużo Doświadczenia mało kasy - czasowa

Dużo kasy dożo doświadczenia - czas + energia
dożo kasy mało doświadczenia - energia

a jakiś pomysł dotyczący willi kryjówki?
Samo zbieranie kasy, czy lepiej zrobić coś bardziej rozbudowanego?
Rozbudowa willi później jakieś jakiś skarbiec zabezpieczenia itd. a później pojedynki na Wille z innymi użytkownikami?

Może masz jeszcze jakieś pomysły co można byłoby dodać do takiej gry?

Pani Kasia

Nie chciałbyś może iść trochę w stronę czegoś takiego, by statystyki dało się podnieść jeszcze inaczej, niż tylko za pieniądze czy itemki? Chodzi mi o coś takiego, za pomocą czego permanentnie będzie można wzmocnić staty kosztem np. energii. Przykładowo nie masz kasy, ale masz energię – w willi masz kącik ze strzelnicą, na którą wysyłasz swojego bohatera, by sobie poćwiczył. Tym sposobem powiedzmy w 15 minut masz staty +5. 

40 minut temu, Issia napisał:

Nie chciałbyś może iść trochę w stronę czegoś takiego, by statystyki dało się podnieść jeszcze inaczej, niż tylko za pieniądze czy itemki? Chodzi mi o coś takiego, za pomocą czego permanentnie będzie można wzmocnić staty kosztem np. energii. Przykładowo nie masz kasy, ale masz energię – w willi masz kącik ze strzelnicą, na którą wysyłasz swojego bohatera, by sobie poćwiczył. Tym sposobem powiedzmy w 15 minut masz staty +5. 

Jest zakładka siłownia na której można rozbudowywać wszystkie statystyki, jest już prawie gotowa, mam tylko problem żeby timer pobierał czas z serwera
tz. sam czas z serwera mam pobrany tylko nie mogę poradzić sobie z umieszczeniem go w liczniku który wykonany jest w javascript

@Issia Hmm... to jak ma energię to pójdzie na misje i kupi state :D zawsze to dłuższe granie
@Pudyss Bo od takich rzeczy masz tzn. Unix Timestamp poczytaj o tym, tego będzie ci najlepiej użyć polecam także bibliotekę moment.js którą sformatujesz sobie tego "Timestampa" na format dogodny dla ciebie

Pani Kasia

@Reveres Dzięki za podpowiedź, zabieram się za czytanie i do roboty :)
Może macie również jakieś pomysły o jakie elementy można rozbudować jeszcze taka grę?

Jeżeli bazujesz na sf, to będzie się też zdobywało coś takiego jak cześć, czy ten element będzie usunięty? Bo można by w sumie wprowadzić jakiś ciekawy system szacunku, za który można by było odblokować jakieś specjalne itemy.

@Issia nie chcę się czepiać, ale hmm, itemy za to że jesteśmy lepsi od kogoś (ponieważ musimy zdobyć jakoś tą "cześć/szacunek"), i za to dostajemy super item który robi nas bardziej wykoksowanego :?
Może lepiej jeżeli to gra gangsterska iść w bonusy/premie np. na misje/napady/czy tą kryjówke/piwnice zwał jak zwał i np. umieśćmy tych gracza/graczy w jakiejś topce gdzieś, aby inni też to widzieli i mogli temu komuś pozazdrościć i, aby też chcieli oni pojawić się w tej topce. (Rywalizacja).

@Pudyss jeżeli masz jakieś pytanie/problem odnośnie nie wiesz jak coś "zaprogramować" rozwiązać, pisz śmiało jestem chętny do pomocy :)

potrzebujesz pomocy przy grafice ? 

Jezeli tak do daj jakis kontakt 

Pani Kasia

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 220 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...