Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Skrypt na eventy wywala błędy


Drodix

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
Napisałem dzisiaj swój pierwszy skrypt.

Skrypt dotyczy eventów na serwerze.

Po wrzuceniu skryptu na serwer i po wpisaniu komendy /skript reload wywala ponad 90 błędów.

Może ktoś poprawić to co jest źle oraz wytłumaczyć o co chodzi w tych błędach?

Skrypt: https://pastebin.com/5eYy5waf
Błędy: https://pastebin.com/cii0yfAX

  • Biter. zmienił(a) tytuł na Skrypt na eventy wywala błędy
Opublikowano
arg 1 is "start":
            if player has permission "event.start":
                set {zapis} to true
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c60 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 30 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c30 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 20 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c10 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 5 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c5 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 2 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c3 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c2 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &csekunde! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second

Znajdź ten kawałek kodu i popraw.
Każda komenda wysyłania wiadomości musi posiadać znak otwierający i zamykający " TEKST "
Nie sprawdzałem całego kodu, sprawdź czy zadziała po poprawkach i napisz.

Opublikowano
22 godziny temu, gosc123123 napisał:

arg 1 is "start":
            if player has permission "event.start":
                set {zapis} to true
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c60 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 30 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c30 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 20 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c10 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 5 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c5 sekund! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 2 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c3 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &c2 sekundy! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second
                send "&6&lEvent rozpocznie sie za &csekunde! &6Aby zapisac sie na event wpisz /event zapisz" to all player
                wait 1 second

Znajdź ten kawałek kodu i popraw.
Każda komenda wysyłania wiadomości musi posiadać znak otwierający i zamykający " TEKST "
Nie sprawdzałem całego kodu, sprawdź czy zadziała po poprawkach i napisz.

Ale przecież tam wszędzie są ""

Opublikowano

O boziuuu. Pół godziny naprawiania błędów ale Ci zrobiłem:

>>> Pastebin

Naprawiłem wiele błędów, zmniejszyłem objętość skryptu (wszystko jest, ale np zapętlone iles razy), oraz zmieniłem kod na bardziej poprawny. Na przykład zamiast send " xxx " to all players dałem broadcast " xxx " .

Liczę, że będzie działać. u mnie nie wyświetlało błędów po naprawie kodu.

Jak będzie działać to daj +rep za ciężką pracę.

Opublikowano
Dnia 7.02.2019 o 13:10, KaPeGie napisał:

O boziuuu. Pół godziny naprawiania błędów ale Ci zrobiłem:

>>> Pastebin

Naprawiłem wiele błędów, zmniejszyłem objętość skryptu (wszystko jest, ale np zapętlone iles razy), oraz zmieniłem kod na bardziej poprawny. Na przykład zamiast send " xxx " to all players dałem broadcast " xxx " .

Liczę, że będzie działać. u mnie nie wyświetlało błędów po naprawie kodu.

Jak będzie działać to daj +rep za ciężką pracę.

Niby wszystko fajnie pięknie, ale jest ale.

Po rozpoczęciu eventu komendą /event start rozpoczęły się zapisy. Z dwoma kolegami wpisaliśmy /event zapisz i wyskoczylo nam że zapisalismy sie na event.

Jak juz bylo 3, 2, 1 to przeteleportowało na event tylko jednego z nas i mimo tego, że przeteleportowało go normalnie, to i tak jak dobiegł do miejsca zaznaczonego jako "event.end" to nie dało mu nagrody ani nie przenioslo go w miejsce "event.spawn"

Opublikowano
10 godzin temu, Drodix napisał:

Niby wszystko fajnie pięknie, ale jest ale.

Po rozpoczęciu eventu komendą /event start rozpoczęły się zapisy. Z dwoma kolegami wpisaliśmy /event zapisz i wyskoczylo nam że zapisalismy sie na event.

Jak juz bylo 3, 2, 1 to przeteleportowało na event tylko jednego z nas i mimo tego, że przeteleportowało go normalnie, to i tak jak dobiegł do miejsca zaznaczonego jako "event.end" to nie dało mu nagrody ani nie przenioslo go w miejsce "event.spawn"

Tego to już nie wiem jak rozwiązać. Może dojdziesz do tego sam, ale ja jeszcze pipatrze jak wbije na kompa, bo w kodzie nie widze błędów.

Opublikowano
1 godzinę temu, KaPeGie napisał:

Tego to już nie wiem jak rozwiązać. Może dojdziesz do tego sam, ale ja jeszcze pipatrze jak wbije na kompa, bo w kodzie nie widze błędów.

Spoko ;) Ale i tak dzięki z to co zrobiłeś. Może to poprawi ktoś inny.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Nazwa tematu mnie rozwaliła:

Skrypt na eventy wywala błędy

To sie rymuje XD

Pomóc ci nie moge nie mam najnowszej wersji Skript

Opublikowano
4 godziny temu, ChceBycNoobem100 napisał:

Nazwa tematu mnie rozwaliła:


Skrypt na eventy wywala błędy

To sie rymuje XD

Pomóc ci nie moge nie mam najnowszej wersji Skript

Okej, temat sam już rozwiązałem.

Do zamknięcia!

  • Biter. zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...