Skocz do zawartości

Łamanie zabezpieczeń serwera a prawo

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 209 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam, mam takie małe pytanie.
Załóżmy, że jakiś serwer jest słabo zabezpieczony, dzięki czemu można generować sobie na nim SM bez płacenia za nie.
Czy w takim przypadku właściciel prywatnego serwera może się jakoś ubiegać o odszkodowanie? Może zgłosić to do sądu czy tylko ma prawo zablokować moje konto?

zpot.png

Pani Kasia

Tak, można. Sprawa, (przynajmniej tak mi się wydaje) jest podobna do tej, która jest pod poniższym linkiem.

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/polski-gracz-metin2-przed-sadem-poszlo-o-kradziez-pieniedzy

PS. Mam nadzieję, że moderator tego nie przyjmie jako link promujący, tylko jako źródło informacji.

4 minuty temu, Karelion napisał:

Tak, można. Sprawa, (przynajmniej tak mi się wydaje) jest podobna do tej, która jest pod poniższym linkiem.

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/polski-gracz-metin2-przed-sadem-poszlo-o-kradziez-pieniedzy

PS. Mam nadzieję, że moderator tego nie przyjmie jako link promujący, tylko jako źródło informacji.

Niby tak, ale mówimy o prywatnym serwerze

zpot.png

Pani Kasia

Wydaje mi się, że jest to sytuacja kompletnie inna. W sprawie, do której link wysłałeś, zaszła najzwyczajniej w świecie kradzież - miała zajść wymiana, tylko jedna ze stron nie otrzymała obiecanego wynagrodzenia.

Co do tematu - szczerze mówiąc nie wiem, chociaż wydaje mi się, że nie. Ja bym to porównał do używania wspomagaczy w grach - bana w samej grze dostać możesz, ale do sądu Ciebie już za to nie wezmą - chociaż ja pewności nie mam. Odpowiedź napisałem by odpowiedzieć na post poprzednika.

Pliki gry nie należą do ciebie od tego zacznijmy ;d śmieszna sytuacja ale myślę że policja cie wyśmieje albo sam się wkopiesz czy coś w tym stylu :)

Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna.

3 minuty temu, muchomor321 napisał:

Pliki gry nie należą do ciebie od tego zacznijmy ;d śmieszna sytuacja ale myślę że policja cie wyśmieje albo sam się wkopiesz czy coś w tym stylu :)

Ja jestem graczem :4_joy: nie właścicielem ;)
Pytam bo zastanawiam się czy coś mogą mi zrobić.

zpot.png

Pani Kasia

Temat ciekawy bo serwery prywatne są prawdopodobnie nie legalne,serwer na którym grasz musiał by mieć dowód kupna plików serwerowych od Gameforge.

A na pewno tego nie posiada,mogę się mylić.

Zależy w jakiej formie jest itemshop, często jest to w formie 'konta vipowskiego' wtedy teoretycznie tak w praktyce sprawę o ile przyjmą to umorzą. 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

22 godziny temu, Mr.Robot napisał:

Temat ciekawy bo serwery prywatne są prawdopodobnie nie legalne,serwer na którym grasz musiał by mieć dowód kupna plików serwerowych od Gameforge.

A na pewno tego nie posiada,mogę się mylić.

Twórcą metina jest webzen nie gameforge i raczej nic nie musiałby mieć.

Autor nie sprecyzował czy chodzi o "generowanie" sm w grze czy poprzez stronę a to ma znaczenie.

Jeżeli masz firmę własną i regulamin dobrze rozłożony możesz iść z tym na policję jeżeli w regulaminie miałeś przed "kradzieża" regulamin cyt. np "Działanie na szkodę serwer lub firmy xx może zostać ukarany xxx". Jeżeli nie masz dowodów nawet nie ma co próbować.

Pani Kasia

Jest to serwer prywatny, która pewnie nie ma licencji, czyli co to oznacza? Nie opłaca się właścicielowi iść do sądu, ponieważ od razu przyznał by się do uzyskiwania dochodu z nielegalnego źródła. (Wykorzystywanie własności webzenu lub gameforge (nie pamiętam kto to stworzył)).

Czego tutaj szukasz?

Wracając do tematu to trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie czy serwery prywatne Metin2 są legalne Jeśli tak nie możesz legalnie  sobie generować sm poprzez słabo zabezpieczony serwer chyba że regulamin tego serwera tego nie zabrania.

Dnia 3.02.2019 o 17:55, matikmz napisał:

Jest to serwer prywatny, która pewnie nie ma licencji, czyli co to oznacza? Nie opłaca się właścicielowi iść do sądu, ponieważ od razu przyznał by się do uzyskiwania dochodu z nielegalnego źródła. (Wykorzystywanie własności webzenu lub gameforge (nie pamiętam kto to stworzył)).

Nikt Ci kodu sprawdzał w sprawie nie będzie. Chyba żaden serwer nie sprzedaje SM jako bezpośredni przedmiot właśnie z gry. Decydująca kwestia to to w jakiej formie te SM są generowane.

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

Przecież mało, ważne w jaki sposób zarabia na tym serwerze, pieniądze te traktuje się jako "DONEJT" jak w przypadku youtuberów.
Osoba co wysyła jest tego świadoma... 90% serwerów ma dopisane, że wpłacają dobrowolnie jako podarunek. kek

1. Kradzież, złamanie zabezpieczeń, wykorzystywanie luk w calach wzbogacenia się. Wszystko jest karane w polskim prawie i nie ma nigdzie wyjątku, że jak serwer metka a to jednak można. 
2. Serwery prywatne w większości przypadków są nielegalne więc prawdopodobnie nikt nie odważy się iść na policje to zgłosić. 

17 godzin temu, PleSX napisał:

1. Kradzież, złamanie zabezpieczeń, wykorzystywanie luk w calach wzbogacenia się. Wszystko jest karane w polskim prawie i nie ma nigdzie wyjątku, że jak serwer metka a to jednak można. 
2. Serwery prywatne w większości przypadków są nielegalne więc prawdopodobnie nikt nie odważy się iść na policje to zgłosić. 

"w wiekszosci przypadkow" haha, kolego, wszystkie serwery prywatne sa nielegalne.

Do autora: Privy nie sa legalne, wiec nic Ci nie grozi.

5 godzin temu, VIBROMAX napisał:

"w wiekszosci przypadkow" haha, kolego, wszystkie serwery prywatne sa nielegalne.

Do autora: Privy nie sa legalne, wiec nic Ci nie grozi.

A co gdy is a gra to 2 inne usługi, nic mu nie grozi?

2 minuty temu, BezProcentów napisał:

A co gdy is a gra to 2 inne usługi, nic mu nie grozi?

Tak czy siak zarabianie na czyjejs pracy. Jezeli wlam bylby na serwery globalne, to konsekwencje groza, powazne.

1 minutę temu, VIBROMAX napisał:

Tak czy siak zarabianie na czyjejs pracy. Jezeli wlam bylby na serwery globalne, to konsekwencje groza, powazne.

A możesz to jaśniej wytłumaczyć bo nie rozumiem. Globalny mnie nie obchodzi

6 minut temu, BezProcentów napisał:

A możesz to jaśniej wytłumaczyć bo nie rozumiem. Globalny mnie nie obchodzi

Rob kolejny "serwer", jezeli ci sie wlamie, ch*ja mi zrobisz.

Pozdrawiam.

2 minuty temu, VIBROMAX napisał:

Rob kolejny "serwer", jezeli ci sie wlamie, ch*ja mi zrobisz.

Pozdrawiam.

Konkretnie, dzięki za wyjaśnienie. Jakbyś czytał temat, autor nie pisał nic o włamie na serwer, nie sprecyzował dokładnie pytania - płatności != gra

Pozdro dzbanie

Dnia 2.02.2019 o 18:03, xxXSekuXxx napisał:

Czy w takim przypadku właściciel prywatnego serwera może się jakoś ubiegać o odszkodowanie? Może zgłosić to do sądu czy tylko ma prawo zablokować moje konto?

Ma prawo zablokować Twoje konto, a Ty możesz ubiegać się u niego do jego odblokowania. Właściciel nie może ubiegać się o odszkodowanie, bo nie zaszła żadna kradzież na jego szkodę(bądź innego gracza), tylko na rzecz serwera, który on posiada, lecz o ubieganie się o odszkodowania musiałby mieć serwer licencjonowany tak jak w przypadku praw autorskich bądź najem licencji- który żaden ale to żaden serwer NIGDY nie będzie posiadać bo musiałby podpisać umowy i słono za to zapłacić.

Ubiegać się o odszkodowanie to złe pojęcie, bo w przypadku kradzieży osoba poszkodowana może iść np. na policję itd., bądź oszustwo w grze, lecz właściciel wtedy trochę ryzykuje bo w świetle prawa "prywatne" serwery nie są w pełni legalne więc nie podchodzą pod prawo Polskie więc stosowanie prawa wobec "prywatnego" metina jest idiotycznym pomysłem.

Inna sprawa kiedy np.:
-> wykorzystujesz lukę i później sprzedajesz ją komuś po niższej cenie i ten ktoś to udowodni, wówczas to podlega prawu ponieważ działasz nielegalnie na szkodę serwisu jak i właściciela.
-> jeśli oszukujesz innego gracza i np. gracz wydał realne pieniądze, a nie otrzymał itemu, wtedy możesz mieć przerąbane bo kodeks karny to przewiduje bodajże art. 287 z pola od 1 do 3.

Podsumowując, jedynie gdzie może się ubiegać o odszkodowanie to do tej osoby, która sprzedała dany system czy stronę. Jeśli generuje się SM'y w grze to luka w grze, więc właściciel powinien zadbać o tę lukę, jeśli nie zadba to sam sobie jest winny. Jeśli by to był konkretny włam na serwer to wówczas jest to karane.
Poza tym wybronić można się tym, że właściciel udostępnia nielegalne oprogramowanie dla każdego bez wstępnej opłaty licencjonowanej jak i cały kod nie należy do niego, a sprawa będzie toczyć się min 2 lata i dużo kosztów za sobą poniesie bez stosownego jakiegoś rezultatu bo prawo nie przewidziało takich cyrków jaki jest wyciek danych i dalsze wykorzystywanie. Bo wyciek = utrata praw licencjonowanych w danym obszarze. Coś co jest publiczne dostępne = licencja darmowa niezależnie od tego, kto to zrobił- wyjątki są prawa autorskie np. posiadanie licencji praw autorskich do zdjęć publicznie dostępnych i kiedy użytkownik "Marian" posiada zdjęcie na komputerze, które posiada licencję, ale autor zdjęcia nie wyraził zgody na to, aby "Marian" posiadał to zdjęcie i okazało się, że dalej ma i autor ma na to dowody(bądź najazd policji w trybie natychmiastowym i przeszukania kompa) = Marian ma przerąbane.

Poza tym słowo prywatne serwery to trochę zrąbana nazwa, nwm jaki idiota tak nazwał za przeproszeniem to ale prywatny = coś co nie jest dostępne dla nikogo xd Lecz to tam już taka ciekawostka. 

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 209 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...