Skocz do zawartości
  • 0

Bardzo powolne ładowanie się gier

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 227 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Pytanie

Autor tematu Napisano (edytowany)

System: Windows 10

Model laptopa: MSI GV62 7RD

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz, 2501 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

RAM: 8 GB

Dyski: DYSK SSD 240 GB na system i DYSK HDD 1 TB z grami.

Karta graf.:  GeForce GTX 1050 4GB

Wersja sterownika: 399.01

Witam, mam pewien problem. Otóż od nabycia mojego laptopa doskwiera mi jeden, malutki problem. Ogólnie wszystkie gry w jakie miałem okazję zagrać działają aż miło, nie mam żadnych zcinek na wysokich bądź bardzo wysokich ustawieniach w większości gier, FPS'y są conajmniej zadowalające. Jedyny problem jest taki, że w każdej grze moje czasy ładowania są wręcz nierealne. Wyobraźcie sobie, że odpalacie GTA Online i dopóki się załaduje możecie obejrzeć większą połowę odcinka domu z papieru na Netflixie. Mało tego, mam tak nie tylko w GTA Online. W Rainbow Six Siege zawsze, ale to zawsze; jestem ostatni, klepsydra się kręci dobre trzy minuty zanim ostatecznie gra się nade mną zlituję. W tym czasie zdążę już zostać zwyzywany od biedaków i że nie stać mnie na dobry komputer. W CS:GO też zawsze dołączam do meczu jako ostatni. Nie ukrywam, nieco irytujące. Ja rozumiem, że dysk HDD to nie SSD, ale no bez przesady. AŻ TAK? Nie próbowałem odpalać tych gier na SSD'ku, ale wątpię żeby to cokolwiek zmieniło. Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc bo dostaję białej gorączki.

Edytowano przez tolitobi

7 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0
25 minut temu, tolitobi napisał:

System: Windows 10

Model laptopa: MSI GV62 7RD

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz, 2501 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

RAM: 8 GB

Dyski: DYSK SSD 240 GB na system i DYSK HDD 1 TB z grami.

Karta graf.:  GeForce GTX 1050 4GB

Wersja sterownika: 399.01

Witam, mam pewien problem. Otóż od nabycia mojego laptopa doskwiera mi jeden, malutki problem. Ogólnie wszystkie gry w jakie miałem okazję zagrać działają aż miło, nie mam żadnych zcinek na wysokich bądź bardzo wysokich ustawieniach w większości gier, FPS'y są conajmniej zadowalające. Jedyny problem jest taki, że w każdej grze moje czasy ładowania są wręcz nierealne. Wyobraźcie sobie, że odpalacie GTA Online i dopóki się załaduje możecie obejrzeć większą połowę odcinka domu z papieru na Netflixie. Mało tego, mam tak nie tylko w GTA Online. W Rainbow Six Siege zawsze, ale to zawsze; jestem ostatni, klepsydra się kręci dobre trzy minuty zanim ostatecznie gra się nade mną zlituję. W tym czasie zdążę już zostać zwyzywany od biedaków i że nie stać mnie na dobry komputer. W CS:GO też zawsze dołączam do meczu jako ostatni. Nie ukrywam, nieco irytujące. Ja rozumiem, że dysk HDD to nie SSD, ale no bez przesady. AŻ TAK? Nie próbowałem odpalać tych gier na SSD'ku, ale wątpię żeby to cokolwiek zmieniło. Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc bo dostaję białej gorączki.

Sprawdź sobie dysk, możliwe że masz bad sektory i dysk Ci pada, dlatego wydłuża się czas jego pracy

Mój zestaw

Procesor: Intel Core i7 6700                                         System: Win10 Home

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Inno 3D     Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM

Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi              Dysk SSD: 120GB SATA III

RAM: 8GB Crucial Ballistix DDR4 2400Mhz (2x4GB)

Pani Kasia

• 0
19 minut temu, Nekrosmanteia napisał:

Sprawdź sobie dysk, możliwe że masz bad sektory i dysk Ci pada, dlatego wydłuża się czas jego pracy

4JhyuDx.png

Zrobiłem tylko quick scana, bo nie mam teraz czasu na pełnego. Sektory chyba okej, zwłaszcza że laptop ma dopiero miesiąc.

Pani Kasia

• 0
2 godziny temu, Nachwile1 napisał:

Sprawdz na SSD, moze HDD ma 5400 rpm. i tak wolno sie wszystko wczytuję?

Po sprawdzeniu modelu dysku i wstępnemu zapoznaniu się z tematem stwierdzam, że rzeczywiście możesz mieć rację. Mój HDD faktycznie ma 5400 rpm, sprawdziłbym chętnie jak to wszystko chodzi na SSD, ale na mojego SSD'ka nic się nie zmieści. W temacie się pomyliłem, on nie ma 240 GB, tylko 110 XD Jestem w dupie.

• 0

Wymiana HDD powinna pomóc, dysk z 7200 rpm nadaje sie idealnie. Mam prawie  identyczną konfiguracje ThundeRobot g97  tylko procesor  i7 też wolno ładowało gry na 5400 a po wymianie na 7200 ponad trzykrotnie szybciej zwiększyło się ładowanie.  Instalacja na SSD nic nie da , można powiedzieć ładuje może ciut krócej niż z HDD 7200 .  Zwykle pierwsze uruchomienia gier trwają wieki a późniejsze są szybsze. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

• 0
1 godzinę temu, Ktosiu napisał:

Wymiana HDD powinna pomóc, dysk z 7200 rpm nadaje sie idealnie. Mam prawie  identyczną konfiguracje ThundeRobot g97  tylko procesor  i7 też wolno ładowało gry na 5400 a po wymianie na 7200 ponad trzykrotnie szybciej zwiększyło się ładowanie.  Instalacja na SSD nic nie da , można powiedzieć ładuje może ciut krócej niż z HDD 7200 .  Zwykle pierwsze uruchomienia gier trwają wieki a późniejsze są szybsze. 

A dałoby radę w miejsce tego HDD'ka wstawić takiego oto SSD'ka? 

https://www.ceneo.pl/62528601

Dobrze by to działało z gierkami? Czy lepiej HDD?

Pani Kasia

• 0

Oczywiście że lepiej jest kupić dysk ssd, i podmienić go za hdd. Zamiast dysku do którego podesłałeś linka proponuje kupić lepiej np adata 1tb ssd ultimate su800

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 227 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...