Skocz do zawartości
  • 0

Aplikacja Mobilna do nawigacji po budynku

Pytanie

Witam. Zastanawiam się nad tematem na pracę inżynierska. Jako że jeszcze nie tworzylem żadnej aplikacji mobilnej zgłaszam się do Was o poradę. Tak jak w temacie, rozpatrzam taki temat na moją pracę. Pytanie w jakim języku najłatwiej będzie zaimplementować model 3d powiedzmy uczelni oraz cała logikę. Znam dobrze język Java klient-server-baza, c++, c oraz trochę liznalem Pythona. Tak jak pisałem nie znam się na aplikacjach mobilnych i liczę na jakieś porady,nakierowanie. 

3 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Ciężko mi sobie wyobrazić aplikację na tel posiadająca jakiś model 3d i jeszcze być przy tym intuicyjna.

Jak chcesz bawić się w jakieś modelowanie 3d itp -  bardziej będzie to przypominać game dev - np. Unity.

Tak nawiasem mówiąc, zbyt bardzo uprościłeś temat - co się konkretnie kryje pod stwierdzeniem nawigacja po budynku? 

Pani Kasia

• 0
31 minut temu, Sofokles napisał:

Ciężko mi sobie wyobrazić aplikację na tel posiadająca jakiś model 3d i jeszcze być przy tym intuicyjna.

Jak chcesz bawić się w jakieś modelowanie 3d itp -  bardziej będzie to przypominać game dev - np. Unity.

Tak nawiasem mówiąc, zbyt bardzo uprościłeś temat - co się konkretnie kryje pod stwierdzeniem nawigacja po budynku? 

Aplikacja na wzór tego co możemy spotkać powiedzmy w galeriach handlowych. Podajemy np. Nazwisko wykładowcy Kowalskiego i aplikacja znajduje ten pokój w którym urzęduje, na którym jest piętrze i mamy wizualizacje jak mamy się poruszać po budynku, żeby tam dotrzeć 

• 0

W galeriach to działa zwykle na podstawie Beaconów Bluetooth zamontowanych w galerii i aplikacji, zwykle używającej jakiegoś openGL albo webGL do wyświetlenia modelu galerii, będącego prostym modelem 3d. Bez znajomości języków natywnych (Java/Swift) bądź React Native z aplikacją może być ciężko, na komputerze najłatwiej byłoby Ci to chyba napisać po prostu w Unity, z animacją ruchu kamery i rysowaniem prostej linii.

Non omnis moriar.

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...