Skocz do zawartości

Klimat świąt - temat konkursowy

Polecane posty

lZ3vIzm.png

Choinka, karp, prezenty? A może Kevin sam w domu lub Last Christmas? W tym temacie czekamy na Wasze wypowiedzi dotyczące tego, co najbardziej wprawia Was w świąteczny nastrój i sprawia, że czujecie klimat świąt!

Zasady nie są skomplikowane — ważne, żeby Wasz post zawierał krótkie uzasadnienie, czemu akurat właśnie to wprawia Was w świąteczny nastrój oraz żeby był zgodny z regulaminem panującym na forum. Liczba słów w wypowiedzi jest dowolna. Temat pozostanie otwarty przez 48h od publikacji i właśnie tyle czasu macie na napisanie swojego zgłoszenia.

Autor najlepszego, zdaniem jury, posta, otrzyma +25 cf4lH8n.png do ogólnej klasyfikacji, którą znajdziecie tutaj. Jeśli kilka postów wyjątkowo nas przekona, możemy nagrodzić kilka osób, więc zachęcamy do zgłaszania swoich przemyśleń :)

W świąteczny nastrój wprowadza mnie powoli cały wcześniejszy tydzień. Na początku trzeba zaplanować co przyrządzić i co kupić, wędrowanie po alejkach sklepu tym razem nie irytuje mnie, a wywołuje wewnętrzny uśmiech, bo wiem, że już niebawem święta. Poszukiwanie choinki, ta za mała, ta za brzydka... gdy w końcu uda się ją znaleźć, trzeba potem ją przyozdobić, na szczęście minął już okres, że trzeba sprawdzać każdą żarówkę, bo wszystkie się nie świecą ;) Z gotowaniem mało mam wspólnego, ale zapach kiedy wracam do domu i widzę, że już powoli wszystko nabiera kształtów... aż mi się robi ciepło na sercu. Nawet zwykła jazda samochodem sprawia, że czuję święta. Na każdej stacji lecą kolędy, zresztą mi to nie przeszkadza, bo lubię ich słuchać. Ten magiczny czas, kiedy ludzie stają się dla siebie mili, szkoda, że tylko pod koniec grudnia każdego roku, ale to zawsze coś. Powrót do domu przez miasto przestaje mi się dłużyć, wszędzie wiszą ozdoby i czuć, że COŚ się zbliża wielkimi krokami. Dodatkowo przez cały tydzień, no może trochę dłużej w głowie wisi myśl, jaki prezent kupić dla bliskich, bo niestety sam niczego artystycznego nie byłbym w stanie zrobić :58_disappointed_relieved:
Łatwo podsumować, bo najbardziej co mnie wprawia w świąteczny nastrój, to właściwie wszystko co zaczyna się dziać wokół mnie. Nie da się tego rozdzielić na pojedyncze czynniki :135_santa:

185241494535326637230.png

W świąteczny nastrój wprowadza mnie sam miesiąc grudniowy, wolny od wszystkiego, przygotowujący do spotkania z rodziną, bliskimi oraz innymi osobami z którymi chcę podzielić opłatek. 

W pierwszych dniach grudniowych popołudniowych ciemnościach, próbuję odnaleźć się w zakątkach kuchennych szuflad i pudełek, zawsze wyciągam kubki z świątecznym motywem, wśród moich ulubionych, zawsze dominuje motyw bałwanków (Bo sam się w sumie jak on zachowuję, haha).

Ubieranie choinki, no właśnie... gdyby to ode mnie zależało, choinka stanęłaby w moim mieszkaniu już nawet w listopadzie, w moim domu rodzinnym ubierało się choinkę dość późno, czasem nawet na ostatnią chwilę i tak szczerze mówiąc nie było szans się nią nacieszyć, nasze drzewko zazwyczaj przystrajamy wcześnie i pozostaje z nami bardzo długo, bo po prostu lubimy tę atmosferę, którą ono właśnie daje, a może wypieki? Święta właśnie w dużym stopniu kojarzą mi się z kuchnią i świątecznym przygotowywaniem potraw oraz smakołyków. Nie jestem może jakimś wyśmienitym kucharzem, ale podstawowe potrawy oraz ciasta umiem wykonać, w tym roku spróbowałem przygotować pierniczki i co z tego wyszło? Są przepyszne, jak to powiedziała moja mama :)

Może tak muzyka? No właśnie to w grudniu z radością na twarzy odtwarzam świąteczne piosenki. Lecą one praktycznie na okrągło nie tylko w domu, z radia podczas jazdy, w pracy oraz w szkole :) Piękne jest to jak w radiu lecą dawne oraz powszechnie znane melodie pokroju Last Christmas czy Merry Christmas Everyone, bez żadnych zbędnych nowości :D 

Może tak wybierzmy się w stronę podwórka? No właśnie, około tydzień temu, napadało u mnie dość dużo śniegu (Może to dlatego iż mieszkam w górach). Już dawno nie było takiej zimy, która przyszłaby z rozmachem w grudniu, może tegoroczne Święta będą takie białe i piękne! :)

Nawiążę może jeszcze do trzech czynników, przystrajania domu, kupowania prezentu bliskim które sprawią, właśnie im, uśmiech na twarzach oraz wspólnych rodzinnych, świątecznych filmów :)

Bardzo lubię, wręcz w sumie kocham, przystrajać dom różnorodnymi światełkami, wynika może to z tego iż interesuję się elektryką i jestem w tym zawodzie. Co do prezentów, właśnie to w tym roku chciałbym kupić tacie wymarzone auto, na które zbierałem od około 5-ciu lat, w tym roku na pewno mi się to uda! :) Na zakończenie.. Wieczory filmowe z rodziną, bliskimi oraz dziewczyną, mógłbym praktycznie codziennie wychodzić do kin, właśnie z moją dziewczyną na romantyczne, świąteczne filmy. Również z rodziną późnymi wieczorami, gdy wszyscy są już w domu, po pracy, spędzać czas przy dawnych hitach filmowych, typu: „To właśnie miłość”, „Grinch: Świąt nie będzie”, „Kraina lodu”, „Holiday” czy też właśnie „Kevin" :)

Mógłbym pisać w nieskończoność tego typu wypowiedzi, ale myślę iż aktualnie się wypisałem, dziękuję każdemu za przeczytanie i mam nadzieję iż moja wypowiedź innych troszkę pobudzi do świątecznego działania, zakupów prezentów dla rodziny, nawet tych ręcznie wykonanych, zawsze sprawi to uśmiech na twarzy bliskich. Dla tych młodszych, pomóżcie mamom trochę w kuchni i sprzątaniu, pamiętajcie, mamę macie tylko jedną, a to zawsze ona z całego serca stara się wprowadzać świąteczny nastrój w domu oraz waszych serduszkach!

Wesołych świąt wszystkim! :) 

w tym roku w klimat świąt wprowadziły mnie siostry godlewskie

a tak szczerzę to w tym roku mimo śniegu, choinek na każdym zakręcie czy tam oświetlonych domów ni chuja nie czuję świąt

więc nic tu po mnie.

nie wiem czy to już kwestia wieku czy tego, że idę do tyry xd

1357577137-U262310.png

W klimat świąt zdecydowanie najbardziej wprowadzają mnie wszelkie świąteczne dekoracje. O ile uważam, że choinki w połowie listopada to przesada, to to, jak wieczorami wyglądają ustrojone lampkami i świecidełkami domy wprawia mnie w niemały zachwyt! Wspólne ubieranie choinki z bratem (i kłótnia w stylu "przecież ta bombka tu nie pasuje, przewieś ją!) oraz samodzielne wykonywanie najprostszych ozdób, takich jak cotton balls, czy dekorowanie wnętrza świecami i aromatycznymi podgrzewaczami w moim odczuciu nadaje temu okresowi wyjątkowego uroku! Gotowanie zazwyczaj jest bardziej na głowie mamy, za to wypieki – ciasta i ciasteczka – to zadanie moje i brata. W dzisiejszej rzeczywistości, gdzie każdy jest zapracowany i nie ma na nic czasu, okres przedświąteczny to jedyny moment, w którym tak naprawdę możemy spędzić chwilę robiąc coś wspólnie. Bo chyba o to w tym wszystkim chodzi! Reasumując jest wiele mniejszych czynników, które sprawiają, że ten czas jest wyjątkowy: świąteczne piosenki (przynajmniej póki się nie znudzą), choinka w logo tego forum, czy nawet Snowdown w League of Legends. :9_innocent:

Ho, ho, ho! Cóż, skoro nikt więcej nie chce podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, konkurs uważam za zamknięty. Z powodu mniejszej ilości prac, niż zakładałem, nagrodzę @N3ST0, @Yaesthy oraz @Issia +20 cf4lH8n.png w rankingu. @.Pestka. na pocieszenie otrzyma +5 cf4lH8n.png - może myśl o tym pozwoli chociaż trochę poczuć ten klimat!

Pamiętajcie o wysyłaniu prac na pozostałe kategorie - więcej informacji znajdziecie w wątku głównym wydarzenia!

rQYwYSn.jpg­

• Aive locked, unfeatured i unpinned this temat
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...