Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile kosztuje utrzymanie dużego serwera?


Corus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym się orientacyjnie dowiedzieć, jakie są miesięczne koszty utrzymania takiego serwera? Czy w obecnych czasach opłaca się zainwestować w taki serwer? Skoro na rynku jest ich tysiące...

- Ile kosztuje hosting +300 ludzi?

- Jakie są koszty plików serwerowych z pluginami i trybami gry jak w x? + System mikropłatności, waluta w grze, VIP i trade pomiędzy graczami.

Jestem "zielony" w tych sprawach, po prostu chciałbym wyłożyć gotówkę i nie stracić na tym. Jak wiadomo ryzyko zawsze istnieje... ;)

  • Biter. zmienił(a) tytuł na Ile kosztuje posiadania dużego serwera?
Opublikowano

Hosting to już sprawa "indywidualna" od firmy. Z tego co dobrze pamiętam slot zaczyna się od 1zł z groszami.

Pliki serwerowe nie są większa filozofią nie jest to nic trudnego aby zrobić samemu.

 

Systemy mikropłatności

  • SMS ( większa prowizja )
  • Przelew ( 100% zysku )

Waluta gry w zależności od trybu.

VIP kwestia sporna zależy co ma mieć czy tylko VIP czy również SUPER VIP i inne wymysły.

A handel między graczami są masy pluginów ułatwiające te sprawy aby nie było potem problemów że ktoś kogoś oszukał :)

585571426179277855228.png

 

Opublikowano

Zachęcam do kontaktu ;) Mamy markę, potrzebna jedynie kasa na reklamy, aby grało jednak troszkę więcej osób niż 30 ;) Na początek oferuję pełny zysk z serwera dla ciebie i umowę formalną (współwłaściciel domenowy), zapraszam pw ;) 

Opublikowano

Moim zdaniem inwestowanie w drogie hostingi się nie opłaca, bo nie oszukujmy się, w krótkim czasie nie zwrócą Ci się pieniędze zainwestowane w serwer. Wszystko zależy od twoich wymagań. A koszty zależą od rodzajów serwera jakie chcesz wybrać i jakie musi mieć parametry. Na moje oko miesięczne koszty takiego serwera to +/- 150, 200 zł.

Podobają Ci się moje wypowiedzi lub Ci pomogłem? Wystaw mi punkt reputacji!

Opublikowano

No to tak, słuchaj...

Serwer generalnie można "wynająć" z siedziby takiego enderchest gdzie nie tylko tam ale zwykle wynajem kosztuje średnio 30 zł, zależy od ram, procka itd...

Serwer na własny użytek czyli maszyna skacze od około 500 zł w górę, zależy od procesora itd...

Pliki serwerowe różnie kosztują, wynajmij jakiegoś programistę lub technika jeżeli chcesz mieć wszystko podane na tacy nie wkładając w  to ręki tylko portfel :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...