Skocz do zawartości

Problem ze spadkami fps podczas gry w Minecraft na wydajnym komputerze

xReektuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkałem się z problemem spatkiem fps. Posiadam kartę graficzną GTX 1050 4gb oraz procesor i5 7300 HQ, przy takim sprzęcie wynik fps powinenien wynośić około 1k fps. A ja mam od 60 do 196 fps. Mam wszystko w plikach systemowych zmienione pod wydajność. Zrobiłem formata, nic się nie zmieniło. Po tych zmianach plików systemowych pod wydajność nic nie zmieniło. Pomocy!

Edytowane przez xReektuu

Czy Sterowniki są zaktualizowane? Czasem nawet jeden stary sterownik może być taką przyczyną.

Warto również przeznaczyć więcej Pamięci Ram dla Minecrafta a tak przy okazji na czystym grasz czy na modach ?

I  warto też zainstalować Optifine pomaga skutecznie.

@xReektuu  Aby nie spamić...

Tylko w tej grze takie spadki?

I jak ci działa Overwatch ?

Edytowane przez Amove

15 minut temu, Amove napisał:

Czy Sterowniki są zaktualizowane? Czasem nawet jeden stary sterownik może być taką przyczyną.

Warto również przeznaczyć więcej Pamięci Ram dla Minecrafta a tak przy okazji na czystym grasz czy na modach ?

I przy okazji warto też zainstalować Optifine pomaga skutecznie.

Tak - stery najnowsze, gram na paczce antycheat BlazingPack oraz mam 3gb przypisane do mc. Dodam, że około 2-3 miesiące temu miałem do 500 fps.

@Amove tego jeszcze nie wiem, aktualnie pobieram overwatch'a tak więc sprawdzę. :)

ref

Edytowane przez xReektuu

• Marosking zmienił(a) tytuł na Problem ze spadkami fps podczas gry w Minecraft na wydajnym komputerze
Dnia 28.10.2018 o 21:38, Vindow napisał:

Jeśli możesz, to przypisz więcej RAMu do MC, bo w rzeczywistości procesor i karta graficzna nie mają wiele do czynienia, jeżeli chodzi o Javę.

Przepisałem do MC 5gb ram - nic to nie zmieniło.

Dnia 28.10.2018 o 17:38, Amove napisał:

I  warto też zainstalować Optifine pomaga skutecznie.

@xReektuu  Aby nie spamić...

Tylko w tej grze takie spadki?

I jak ci działa Overwatch ?

w overwatchu normalnie, tylko w mc zle.

Wydajny komputer bym sie spierał, procesor jest laptopowy wiec mam przeczucie ze cały zestaw to Laptop i do wydajnosci daleko. Zreszta skad Ci sie wzielo ze musisz miec 1k FPS? :D Zreszta jak masz do 196 fps to i tak spoko nie widzę sensu aby było więcej.

Edytowane przez Nachwile1

sygaa.png

Kolega wyżej dobrze napisał. Masz 196 fps po co ci więcej jak i tak zapewne masz matryce 60Hz. Jeśli trzyma ci stałe 60fps to nie ma co kombinować.

Edytowane przez Kaori.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Moze miec 1k ale jak będzie sie patrzył w klocki pod nogami. :] Zreszta watpie aby mial czym chlodzic procesor gdyby byl na 100% bo GPU w MC jest mało wazne.

@xReektuu doinstaluj OptiFine

@Kaori. im wiecej uzywa to bedzie mial wieksza temp. bo chlodzenie w laptopie słabawe :D

Edytowane przez Nachwile1

sygaa.png

15 minut temu, Nachwile1 napisał:

Moze miec 1k ale jak będzie sie patrzył w klocki pod nogami. :] Zreszta watpie aby mial czym chlodzic procesor gdyby byl na 100% bo GPU w MC jest mało wazne.

@xReektuu doinstaluj OptiFine

Co ma 100% uzycia cpu do temperatur? Temperatura jest zalezna od wydajnosci chlodzenia a nie od uzycia cpu. o.O

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T