Skocz do zawartości

Pierwszy zakup konsoli

elakim

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tematow pewnie multum bylo, jest i bedzie, ale po prostu chcialbym szybka odpowiedz wiec pisze. Zrezygnowałem z zakupu lepszego PC bo
chce przeskoczyc po 18 latach z PC na PS4 i teraz kilka moich pytan, gdyz wszystko co wiedzialem na temat tego sprzetu to - wlaczyc tekkena, grac z kumplami i tyle. Nigdy nie posiadalem swojej konsoli wiec tez trzeba to wziac pod uwage.
Takze, oto te kilka pytan:
-Jaka konsole kupic? PS4 Pro/Fat/Slim
-Jaki TV bedzie odpowiedni? Cena do okolo 2500 (aktualnie nie mam zadnego).
-Czy mozna podlaczyc pada od XONE/Steam do PS4 czy trzeba zakupic nowy? Jest jaka roznica miedzy Padami od PS4(widzialem kilka na rynku)? Beda potrzebne dwa do wlasnie takich gier jak Tekken czy MK.
-Jak to wyglada z komunikacja? Jakis program jak na PC czy tylko to co oferuje gra?
1) Jakie sluchawki z mikro polecacie?
-Jakies inne funkcje ma PS4 poza grami?
-Czy jest tutaj cos takiego jak kinect oraz gry familijne typu kregle czy tenis?
-Widzialem ze niektorzy kupuja dodatkowy dysk HDD, do czego?

Ogolnie: nigdy nie mialem konsoli, wiec wszystkie przydatne informacje chetnie przygarne.

Edit. 1

-Czy kazda gra na PS4 ma w grze jezyk polski? Chodzi mi o to, ze jestem w niemczech i nie chce sie martwic, aby isc do sklepu i wybierac gry tylko co maja wersje polska,

Edytowane przez elakim
  • Aive zmienił(a) tytuł na Pierwszy zakup konsoli
33 minuty temu, elakim napisał:

Witajcie, tematow pewnie multum bylo, jest i bedzie, ale po prostu chcialbym szybka odpowiedz wiec pisze. Zrezygnowałem z zakupu lepszego PC bo
chce przeskoczyc po 18 latach z PC na PS4 i teraz kilka moich pytan, gdyz wszystko co wiedzialem na temat tego sprzetu to - wlaczyc tekkena, grac z kumplami i tyle. Nigdy nie posiadalem swojej konsoli wiec tez trzeba to wziac pod uwage.
-Czy mozna podlaczyc pada od XONE/Steam do PS4 czy trzeba zakupic nowy? Jest jaka roznica miedzy Padami od PS4(widzialem kilka na rynku)? Beda potrzebne dwa do wlasnie takich gier jak Tekken czy MK.
-Jak to wyglada z komunikacja? Jakis program jak na PC czy tylko to co oferuje gra?
-Czy jest tutaj cos takiego jak kinect oraz gry familijne typu kregle czy tenis?

Ogolnie: nigdy nie mialem konsoli, wiec wszystkie przydatne informacje chetnie przygarne.

Edit. 1

-Czy kazda gra na PS4 ma w grze jezyk polski? Chodzi mi o to, ze jestem w niemczech i nie chce sie martwic, aby isc do sklepu i wybierac gry tylko co maja wersje polska,

- PS4 Pro;

- Każdy monitor jest dobry, tym więcej cali = tym lepiej oraz obsługa FullHD;

- Musisz kupić pady... Nie zwracałem uwagi na różnice między padami, pad to pad;

- Jaka komunikacja? Nie rozumiem twojego pytania;

- Polecam ci Razery Kraken;

- Możesz oglądać filmy, przeglądać internet, sluchać muzyki...

- Jest kinect oraz są gry z wymaganym kinectem;

- Żeby więcej gier pobierać;

- Nie spotkałem się z sytuacją żeby gra nie miała języka polskiego więc Ci nie odpowiem

Dnia 29.09.2018 o 21:03, elakim napisał:

-Jaka konsole kupic? PS4 Pro/Fat/Slim Jeśli masz jakiś lepszy tv, to weź sobie wersję Pro.
-Czy mozna podlaczyc pada od XONE/Steam do PS4 czy trzeba zakupic nowy? Jest jaka roznica miedzy Padami od PS4(widzialem kilka na rynku)? Beda potrzebne dwa do wlasnie takich gier jak Tekken czy MK. Można podłaczyć pada od Xboxa, ale potrzebny będzie do tego kosztowny adapter, który przekracza cenę padów. Także jest to po prostu nieopłacalne.
-Jak to wyglada z komunikacja? Jakis program jak na PC czy tylko to co oferuje gra? Tak, jest swego rodzaju aplikacja "impreza", która oferuje komunikacje do 8 osób jednocześnie. Oczywiście dużo gier oferuje czat głosowy w samej grze, ale większość osób i tak siedzi na "imprezie" z racji lepszej jakości dźwięku.
1) Jakie sluchawki z mikro polecacie? Zazwyczaj korzystam z mikro dołączonego do zestawu z konsolą, ale jeśli trzeba podłączyć słuchawki, to podłączam swoje G633 od Logitecha.
-Jakies inne funkcje ma PS4 poza grami? Odtwarzacz BR, aplikacje streamujące filmy/seriale typu Netflix, Hbo Go itp. Bez problemu możesz przeglądać YT oraz Twitch, dzięki dedykowanym aplikacją. Możliwość obróbki nagranych filmów z gier, dzięki programowi SHAREfactory. Możesz oglądać filmy z pendrive oraz słuchać muzyki, bez problemu przeglądać internet.
-Czy jest tutaj cos takiego jak kinect oraz gry familijne typu kregle czy tenis? Jeśli chodzi o urządzenia/kontrolery, to masz PS Camera, PS Move oraz PS VR. Odnośnie gier się nie wypowiem, ale coś się znajdzie bankowo.
-Widzialem ze niektorzy kupuja dodatkowy dysk HDD, do czego? Niektóre zestawy oferują dysk o pojemności 500 GB, a jest to naprawdę mało. Gry zajmują dużo miejsca dlatego najlepiej kupić konsolę z dyskiem 1 TB/2 TB lub po prostu taki zamontować, lub podłączyć jakiś zew. dysk pod USB. Nawet kupując gry na płytach dane są instalowane na dysku konsoli i zajmują od kilku MB do kilkudziesięciu GB.

Edit. 1

-Czy kazda gra na PS4 ma w grze jezyk polski? Chodzi mi o to, ze jestem w niemczech i nie chce sie martwic, aby isc do sklepu i wybierac gry tylko co maja wersje polska, Nie, nie wszystkie gry oferują język polski w grze. Wszystko jest zależne od producenta i regionu gdzie kupujesz gry. Przecież, to jest oczywiste, że w pełni spolszczone gry, nie są wydawane do innych krajów niż Polska. Możesz jedynie liczyć na to, że gra jest multi języczna i między innymi będzie do wyboru język polski w grze. Tyczy się to wersji pudełkowych jak i cyfrowych. Jako, że kupujesz dopiero konsole, to zapewne konto będzie rejestrowane tam gdzie mieszkasz, czyli tym bardziej będziesz musiał zwracać uwagę na gry kupowane cyfrowo. Oczywiście możesz sobie zarejestrować konto na Polskę, ale wtedy będziesz musiał rozliczać się w złotówkach kupując gry.

819531478353821175209.gif

Dnia 29.09.2018 o 21:03, elakim napisał:

Edit. 1

- Nie kupuj PS4 Pro, bo do tej konsoli jest przydatny lepszy telewizor 

- Można podłączyć wszystkie pady, które wymieniłeś, tylko wymaga to pogrzebania w ustawieniach

- Komunikacja odbywa się za pomocą komunikatora wbudowanego w PS4 lub w grze

- Tak jest dużo gier familijnych. Obczaj sobie PlayLink na PS4

- Na PS4 możesz oglądać filmy z większości sławnych portali tj. youtube, netflix 

- Konsola PS4 (ta tańsza wersja) ma małą ilość pamięci i jeśli chciałbyś mieć jednocześnie na konsoli zainstalowane z 10 gier po 50 GB, to nie starczy Ci miejsca po to dysk

- Nie nie każda gra ma polską wersję językową, ale większość ją posiada

1.gif

- PS4 Pro które umożliwia grę w 1080p w 60fps

-telewizor bardzo dobry do konsoli z niskim input lagiem  https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-43xf7005.bhtml 

-Wydaje mi się że najlepiej kupić orginalny pad od ps4

-Komunikator w grach lub ewentualnie możesz pobrać discorda lub inny komunikator na smartphone i tak się komunikować 

-hyperx cloud ii red 7-1 sam mam i jak najbardziej polecam

Edytowane przez MrAdrian976

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T