Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Jak stworzyć grę przeglądarkową?


Lord Zernif

Pytanie

Opublikowano

Cześć. Chciałbym stworzyć swoją grę przeglądarkową. Chciałbym stworzyć gre typu symulator geo-polityczny jak RIVAL REGIONS.  Jest to gra multiplayer. Nie uczyłem się żadnych języków i chciałbym się was zapytać jakich języków mam się nauczyć i jakie programy będą mi potrzebne:) 

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z języków to na pewno PHP, HTML, CSS

Do tego musisz nauczyć się trochę o bazach danych. Z programów starczy Ci notepad++, XAMPP. 

Do wszystkiego oczywiście dochodzi jeszcze znajomość grafiki ;)

Opublikowano

Z przedmówcą się nie zgodzę w całości.

Jako język - PHP + JS na front jako podstawa, ze względu na niskie koszty ewentualnych hostingów. HTML i CSS - bo jakoś to wyglądać musi.

Bazy danych - zalecam naukę PostgreSQL i MySQL (MariaDB), dodatkowo w grę wchodzi kolejkowanie zadań. Stworzenie gry przeglądarkowej, dobrej gry i wydajnej nie jest proste.

Jako webserwer NIE polecę XAMPP, to crap. Lepszy jest Laragon, dużo lepszy.

W przypadku IDE/Edytorów znowu odradzę notepad++, to masochizm. Visual Studio Code, albo najlepiej PHPStorm, ale to już płatne rozwiązanie.

Grafika to pikuś, GIMP + chęci, ale pierw stwórz gameplay, potem grafiki.

Potrzebujesz pomocy z hostingiem? Daj znać poprzez Telegram lub Priv!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...