Skocz do zawartości

Win 10 zjada 50% RAM

Shafe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Win 10 oraz z Codami (ghosts i ww2), zaczne od tego, że pół roku temu na premierze WW2, normalnie gra chodziła 0 scinek, mam dobry komputer spokojnie na normalnych ustawieniach, jak nie wysokich pojdzie mi WW2, ogolnie Ghosta i WW2 mi wyrzucało, z roznymi błędami, myślałem, że to wina gry, potem ze directa, a potem, że karty graficznej bo monitor się wyłączał jak właczyłem CSa, czy Coda właśnie, otworzyłem kompa i oczysciłem wentylatory i wszystko z kurzu, lepiej zaczęło działać, wyeliminowałem błąd z wyłączeniem monitora, ale dalej pojawia się problem z Ramem, bo jak włączam Coda to jest błąd krytyczny memory error 8 1803 - słyszałem, że dużo osób ma ten problem z WW2, w Ghoscie komunikat "pamiec nie moze byc read, i x21381273821" nie dosłownie, ale coś takiego, no i teraz cały czas monitoruje pamięc ram, i podczas pisania tego postu, mam 56% zużywania i 4,4 GB, co jest smieszne, mam odpalonych 8 kart w Chrome i według tego zajmuje on 1,3 - 1,5 GB, jak wyłaczyłbym chrome to i tak pamięc ram jest zajmowana jakoś w 40%, co jest dziwne, bo żadna aplikacja tyle nie zajmuje, odpaliłem system w czystym rozruchu i to samo, dodałem pamięc wirtualną nic, grzebałem w regedit zmieniałem tam wartośc w Ndu też nic, wyłączyłem superftech, tez nic, czy to normalne, że piszać ten post zacina się, przy dwu letnim komputerze?, kolega, który składał mi kompa twierdzi, że to wina aktualizacji win 10, w którym źle zarządzana jest pamięć ram, dodam, że grając w MAX PAYNE, w pewnym momencie zacinało mi i gra nie szła plynnie, gra z 2001 a nie działa płynnie, smieszne to jest.

Mój komputer:
RAM: Ballistix 8gb (2x4gb) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered
PŁYTA GŁÓWNA: MSI H81M-E33
PROCESOR: INTEL CORE I5-4460 3,2GHz
KARTA GRAFICZNA: ASUS GEFORCE GTX 960 4GB DDR5

screen z menedżera zadań:
https://scr.hu/PlL9Da
https://scr.hu/80NLZJ

Edytowane przez Shafe

Poszukuje grafika napisz do mnie na PW!

Nie wiem w czym widzisz problem z pamięcią  skoro wszyscy tak mają bo tak działa system.  Poza zrozumieniem  zasad przydziału pamięci nie widzę żadnego problemu i nic co opisujesz nie jest dziwne tylko normalne. 

Powiedział bym śmiało że problem sam sobei stworzyłeś tweakując system. Spotykam sie często z tym i najwięcej problemów sprawiają systemy właśnie takich grzebaczy i ulepszaczy w systemie. Co dziwno zero problemów mają ci co kompletnie nie  grzebią w systemie.  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zmień system na 7mke to jest moje zdanie na 10 się przejechałem i według mnie to jest jeden wielki BUG z dopiskiem microsoft a co do Call of Duty ghost's ta część jest tak zbugowana i z "errorowana" że to jest nie do opisania aktualnie jest online 20 osób tam od premiery był problem z pamięcią RAM co do reszty to to co kolega wyżej napisał.

12Z3na4w70uNWDDFCGFCG.gif

10 godzin temu, RyXeL napisał:

Zmień system na 7mke to jest moje zdanie na 10 się przejechałem i według mnie to jest jeden wielki BUG z dopiskiem microsoft a co do Call of Duty ghost's ta część jest tak zbugowana i z "errorowana" że to jest nie do opisania aktualnie jest online 20 osób tam od premiery był problem z pamięcią RAM co do reszty to to co kolega wyżej napisał.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Profesjonalna rada, nie ma co. Kocham opinię osób, które "pracowały" z W10. No chyba, że ktoś sadzał 10 na czymś, na czym prawa prawa biegać nie miała.

• Aive zmienił(a) tytuł na Win 10 zjada 50% RAM