Skocz do zawartości

Nie działa USB oraz Internet, nie mam jak zainstalować sterowników

gmuru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowy komputer, zainstalowałem Windowsa 7 i mam problem. Nie działa żadne USB, internet również, na płycie która dostałem wraz z płytą głowną nie ma sterowników ani do tego ani do tego. 

Ma ktoś jakieś pomysły jak je wgrać?

Czy na komputerze po kupnie miałeś Windows 10? Ostatnio miałem ten sam przypadek jeśli komputer/laptop posiadał oryginalnie windowsa 10 to będzie bardzo duży problem ze sterownikami. Aby działały usbki musisz zainstalować specjalnego hotfixa od microsoftu bo teraz odpowiada za to procesor a nie chipset tak jakby zostało to przeniesione do procesorów a Windows 7 jest z przed lat i najzwyklej w świecie szuka chipsetu.Co do internetu to instalowałem oficjalne sterowniki przeznaczone dla windows 7 i mojej karty sieciowej i w żaden sposób nie byłem w stanie połączyć się z internetem działa tylko po kablu więc to może ktoś inny będzie wiedział jak rozwiązać bo siedziałem nad tym chyba 3 dni i nie dałem rady żadnymi sterownikami wymusić działania internetu.Jeśli nie chcesz 10 to polecam chociaż zainstalować windows 8 wtedy wszystko będzie działać prawidłowo

12Z3na4w70uNWDDFCGFCG.gif

Wystarczy użyć google i poszukać dla chipsetu karty , często wystarcza uniwersalne przeznaczone dla chipsetów z konkretnej grupy albo wręcz z podobnej grupy. Cyli jak masz powiedzmy Realtec 1234 to wystarczy szukać podobnych do Realtec 12xx albo uniwersalne dla Realtec 1xxx

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Dzięki wszystkim za próbę pomocy, nie miałem systemu od początku wgranego, tylko z płyty win7 zgrałem. Na płytce, którą dostałem z płytą główną nie wyświetlały się sterowniki na win7 dopiero jak z pendrive odpaliłem win10 i wgrałem usb zaczęło działać (prawdopodobnie działałoby na 7 podpięte do usb 2.0).  

43 minuty temu, Ktosiu napisał:

Wystarczy użyć google i poszukać dla chipsetu karty , często wystarcza uniwersalne przeznaczone dla chipsetów z konkretnej grupy albo wręcz z podobnej grupy. Cyli jak masz powiedzmy Realtec 1234 to wystarczy szukać podobnych do Realtec 12xx albo uniwersalne dla Realtec 1xxx

Nic by to nie dało bo bym musiał zgrać sterowniki na płyty a tego chciałem uniknąć.

3 godziny temu, OneFree11 napisał:

moze nagraj sterowniki na plytę? :)

Za dużo roboty haha

• 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Nie działa USB oraz Internet, nie mam jak zainstalować sterowników   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...