Skocz do zawartości

Jak stworzyć serwer bez hamachi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem stworzyć serwer minecraft (wersja 1.12) aby móc grać ze znajomymi. 

Wszystko by było piękne i ładne gdyby nie hamachi. Stwarzał problemy, urywał połączenia, jednemu nie działało, drugiemu crashowało itd. itd.

Postanowiłem że przestane korzystać z programu hamachi i przekieruje porty, jak polecił mi znajomy po objaśnieniu problemu.

I teraz pytanie do was, jak przekierować port 25565 (czyli ten używany przez minecrafta) na publiczny, abym mógł grać ze znajomymi bez wymogu hamachi ? :awkward:

Jakby co to jestem w orange, i korzystam z funboxa 2.0 .

• Biter. zmienił(a) tytuł na Jak stworzyć serwer bez hamachi?
1 godzinę temu, sk8erace1 napisał:

Pooglądaj poradniki Treekta.

Nie musisz mieć portu w ip, żeby inni mogli wchodzić. 

Ja na moim gram ze znajomymi i działa bez portu

Mógłbym dostać link do filmiku tego youtubera, w którym zostaje objaśniony sposób na rozwiązanie tego problemu ?

Z góry dziękuje :D

1. otwierasz port w zaporze systemu (zakladam ze masz windowsa) Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Zapora systemu Windows\Ustawienia zaawansowane i tam masz reguły przychodzące i wychodzące (to sa wlasnie port odblokowujesz je jako porty 25565 domyslne dla minecrafta) , ewentualnie konfigurujesz dodatkowo antywirusa (choć raczej on nie powinien sprawiać problemów po odblokowaniu portoów w zaporze systemu jak coś to najprosciej wylaczyc)

2. przekierowujesz/odblokowujesz port w ruterze (u mnie w orange polegało to na wybraniu urządzenia podłączonego do sieci i najzwyczajniej przypisaniu do niego portu)

3. pobierasz ip zewnętrzne (uwaga moze byc zmienne)to przez nie beda dołączać inni gracze z poza sieci ty korzystasz z wewnętrznego(chyba)

4. nie pamietam jakie ip należy wpisac w konfiguracji serwer :L musiał byś sprawdzić, wewnetrzne ip po sieci lub zewnętrzne

4. odpalasz serwer i grasz

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Jak stworzyć serwer bez hamachi?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...