Skocz do zawartości

Który dysk ssd wybrać?

SeV7eN

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście z tych dwóch wybrałbym ADATE, kierując się tutaj głównie stosunkiem może nie tyle ceny do jakości, co samej "jakości", wydajnościowo GoodRam jest lepszy parametrowo, ale mając do czynienia z paroma produktami tej marki nie poleciłbym nikomu(może tylko mi przytrafił się awaryjny sprzęt, nie wiem).

Osobiście oprócz firmy ADATA, poleciłbym Ci jeszcze z własnych doświadczeń "SanDisk", używam dysku SSD od 2/3 lat i nie ma sprawił mi jeszcze najmniejszego problemu.

MOBO:  GA-B85M-D3H | CPU: Intel Core i5 4460 3.2 GHz / Turbo 3.4 GHz | RAM: Geil Dragon 8 GB DDR3 CL11|
GPU:  Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GD5T | CPU cooling: be quiet! Pure Rock BK009 |SSD: SanDisk 128 GB SSD|
PSU:
Chieftec 600W
| Tower: Zalman Z3 +

Nie opyla się jeden i drugi kości tlc :/ za tyle spox będzie mlc 

BIWIN 120GB 2,5'' SATA A3 Series MLC https://www.x-kom.pl/p/398137-dysk-ssd-biwin-120gb-25-sata-a3-series-mlc.html mniej bo 119 zł :D

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer

Od pclabu :P

Cytat

TLC (ang. Triple Level Cell) pozwala zapisywać do trzech bitów. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie pojemności kości przy równoczesnym zachowaniu ich rozmiarów. Jest to najtańsza technika stosowana w nośnikach SSD, zapewniająca zadowalającą prędkość odczytu i zapisu danych, jednak kości tego typu ze względu na sposób przechowywania informacji w komórkach są najmniej trwałe. 

Trzecie z rozwiązań, MLC (ang. Multi Level Cell), to połączenie wcześniej opisanych technik, pozwalające na zapisanie w pojedynczej komórce dwóch bitów. Dzięki temu producenci nośników mogą zaoferować wysokie prędkości zapisywania i odczytywania informacji oraz trwałość znacznie większą, niż zapewnia pamięć TLC.

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer

• Aive zmienił(a) tytuł na Który dysk ssd wybrać?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Który dysk ssd wybrać?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...