Skocz do zawartości

Mocne spadki TPS na serwerze Minecraft - jak sobie z tym poradzić?

Rekomendowane odpowiedzi

nie zawsze :L im dluzej zbiera dane tym wiecej elementow mozesz wylapac i zwiekszasz szanse na "wykonanie" ruchu ktory powoduje lagi

jesli masz te tps 18 zaraz po uruchomieniu serwera to niewiele zmieni czy poczekasz 1H czy 24 (inaczej zbiera sie dane gdy serwer jest obciazony graczami wtedy wymagany jest wiekszy czas zbierania danych)

to co dalem jako przyklad zbieralem

Total: 1.24s (Ticks: 748) - Sample Time: 37.401s

wpisalem timings off timings reset timings on poczekalem 5min i nic znowu to samo
ale masz txt moze ci sie przyda

timings3.txt

Juz wiem czemu nie dziala, mam customowy silnik. Jutro z rana sproboje na najnowszym paperspigocie

Dnia 14.06.2018 o 17:05, damianq20 napisał:

hmmm zadzwon do wróża macieja on ci pomoze ...

za 5minutek daje timingi

Dnia 14.06.2018 o 17:05, damianq20 napisał:

hmmm zadzwon do wróża macieja on ci pomoze ...

https://www.spigotmc.org/go/timings?url=[xxxxxxxxxx]
Pomozesz? prosze

Juz ogarnalem! Wystarczylo /gamerule randomTickSpeed 3

wyjeb Schowek v1.0 Total: 0.571 s Pct: 0.15%

raczej nie polecam tego pana me.demono10000 po tym co widac w tps

Your server is lagging because it is overloaded (99%+ Server Load). Try reducing View Distance if it is above 4. trudna sprawa

98.42%	 261.29%	374.82 s	   130.65 ms	 1.0	       2.9k	    world - doTickTiles

moze oznaczac jakies jebitne maszynki z redstona , bardz wiele spawnerow , aktualizacje chunkow , topienie zasypywaniue sniegu rosniecie roslin i chyba ogien ale tego nie jestem pewny.... , albo zbyt częste aktualizacje tego co wymienilem (jesli nie grzebales w serwer properties/config to nie powinieneś się tym martwić)

najprosciej wywalic mape i dac nowa :*

chodzi o mape "world"

3 godziny temu, damianq20 napisał:

wyjeb Schowek v1.0 Total: 0.571 s Pct: 0.15%

raczej nie polecam tego pana me.demono10000 po tym co widac w tps

Your server is lagging because it is overloaded (99%+ Server Load). Try reducing View Distance if it is above 4. trudna sprawa

98.42%	 261.29%	374.82 s	   130.65 ms	 1.0	       2.9k	    world - doTickTiles

moze oznaczac jakies jebitne maszynki z redstona , bardz wiele spawnerow , aktualizacje chunkow , topienie zasypywaniue sniegu rosniecie roslin i chyba ogien ale tego nie jestem pewny.... , albo zbyt częste aktualizacje tego co wymienilem (jesli nie grzebales w serwer properties/config to nie powinieneś się tym martwić)

najprosciej wywalic mape i dac nowa :*

chodzi o mape "world"

Już ogarnięte ale dziękuję za pomoc.

Ktos ustawił radomTickSpeed duży, po zmianie randomTickSpeed na 3 stałe 20tps

wyjeb Schowek v1.0 radze ci wyjebac ten plugin, :> jesli za niego płaciłeś to zrobil cie w huja, jesli nie to tym bardziej wywal.. bo

co wejscie gracza ZWIESZA serwer na 40ms (niby nic ale 1 tick to 50 czyli zostaje 10 ms dla samego serwera i wszystkich pluginow) a co 20s (pewno zapis) zwiesza na 70 ms !!!!(gdy jest 2/3 graczy co bedzie z wieksza liczba graczy ? tego nie wiem ale zakladam ze nic dobrego)

plugin zrobiony przez osobe nie majaca pojecia nic o programowaniu, juz nic nie wspomne o java... (nie potrzebuje widziec kodu , to co pisze to raczej Pewne domysly , a problem to I/O)

7 godzin temu, damianq20 napisał:

wyjeb Schowek v1.0 radze ci wyjebac ten plugin, :> jesli za niego płaciłeś to zrobil cie w huja, jesli nie to tym bardziej wywal.. bo

co wejscie gracza ZWIESZA serwer na 40ms (niby nic ale 1 tick to 50 czyli zostaje 10 ms dla samego serwera i wszystkich pluginow) a co 20s (pewno zapis) zwiesza na 70 ms !!!!(gdy jest 2/3 graczy co bedzie z wieksza liczba graczy ? tego nie wiem ale zakladam ze nic dobrego)

plugin zrobiony przez osobe nie majaca pojecia nic o programowaniu, juz nic nie wspomne o java... (nie potrzebuje widziec kodu , to co pisze to raczej Pewne domysly , a problem to I/O)

Mam ten plugin nadal i przy 50 osobach nie ma problemów, ale dzisiaj dodaję schowek do moich toolsow to będzie dużo lepszy 

• Marosking zmienił(a) tytuł na Mocne spadki TPS na serwerze Minecraft - jak sobie z tym poradzić?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Mocne spadki TPS na serwerze Minecraft   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...