Skocz do zawartości

Wyłączająca się karta graficzna (?)

Maciek0605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w tytule - mam problem (chyba) z kartą graficzną.

Problem wygląda tak: komputer włącza się normalnie. Niestety, gdy włączę jakąś grę, nagle następuje jeden z 3 wariantów:

- Komputer po prostu się resetuje

- Cały obraz znika, ekran jest albo czarny, albo jeden z tych ustawionych w systemie (system Win 10 64 bit).

- Ta sama sytuacja co wcześniej, z tym, że dodatkowo karta wydaje się wyłączać (wnioskuję to po wentylatorze, który przestaje pracować).

Co ciekawe, problem następuje tylko po włączeniu mało wymagającej gry (D3, Fifa 18, LoL). Podczas grania w bardziej wymagające tytuły, problemu w zasadzie nie ma.

Oto rzeczy, które zrobiłem do tej pory:

- Sprawdziłem temperatury. Na początku, faktycznie procesor osiągał nawet 100 stopni w stresie . Po założeniu nowej pasty i poprawieniu wentylatora, osiąga teraz ok 65 stopni w stresie. Karta osiąga max. 83 stopnie.

- Sprawdziłem kości ram (8 i 2 gb). Obydwie są sprawne.

- Sprawdziłem napięcia zasilacza. Zarówno w spoczynku, jak i w stresie, są w porządku.

- Sprawdziłem, czy problem występuje bez karty. Na integrze wszystko było w porządku.

- Przetestowałem kartę programem MSI Kombustor (OCCT z jakiegoś powodu odmówił mi posłuszeństwa). Po ok. 15 minutach wyłączyłem test, nie działo się nic podejrzanego.

Po tym wszystkim podejrzewam, że winowajcą może być system, ale właśnie karta (chociaż nie mam pojęcia z jakiego powodu).

Czy macie może jakiś pomysł jak pozbyć się tego problemu? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi (btw. specyfikacja (choć niepełna) znajduje się w mojej sygnaturze).

I3-4130 10GB DDR3 Geforce GTX 760 2GB GDDR5 | PS2 Fat SCPH-30004 FMCB 1.8 | PS3 Super Slim 500GB CECH-4004C | Microsoft Lumia 550

Z góry przepraszam za podwójny post.

Niestety, instalacja starszych sterowników nie pomogła. Czy ma ktoś jakiś inny pomysł?

I3-4130 10GB DDR3 Geforce GTX 760 2GB GDDR5 | PS2 Fat SCPH-30004 FMCB 1.8 | PS3 Super Slim 500GB CECH-4004C | Microsoft Lumia 550

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Wyłączająca się karta graficzna (?)   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...