Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam opinii] Gdzie zakupić serwer pod ts3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym zakupić serwer TS3 tylko nie wiem gdzie najbardziej się opłaca.

Serwer maksymalnie do 100 slotów i kilka botów muzycznych.

Słyszałem ,że net-speak.pl i hosteam.pl jest dobrym rozwiązaniem co możecie powiedzieć o tych firmach i która z nich jest lepsza?

Opublikowano

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie MultiGaming.pl 

hostują serwery w hosteam i ovh (do wyboru), posiadają bardzo dobre zabezpieczenia i mają tanie oferty w stosunku do oferowanych usług. Profesjonalny i szybki support.

Opublikowano

Hosteam to porządna firma z własnym data-center

Net-speak to mini-firma która kupuje serwery od hosteam/ovh i dzieli je na różne serwery i też nimi handluje = to też hosteam, to samo tyczy się innych firm typu bahu / multigaming i w sumie tylko te znam xdd 

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano
13 godzin temu, lamuzzz napisał:

Witam, chciałbym zakupić serwer TS3 tylko nie wiem gdzie najbardziej się opłaca.

Serwer maksymalnie do 100 slotów i kilka botów muzycznych.

Słyszałem ,że net-speak.pl i hosteam.pl jest dobrym rozwiązaniem co możecie powiedzieć o tych firmach i która z nich jest lepsza?

Jeżeli posiadasz licencję typu AAL lub NPL to jak możesz wziąć vps w hosteam i samemu bawić się w zabezpieczanie vps-a, instalacje itp. , jeżeli nie masz licencji i chcesz mieć wszystko w najlepszym porządku to polecam net-speak.pl, boty muzyczne podłączysz bez problemu.

Opublikowano

W jakie zabezpieczanie ? na vps z hosteam wystarczy tylko uruchomić ts'a i to tyle, potem ewentualnie porty zablokować / odinstalować zbędne aplikacje typu apache i tyle, wszystko na google jest pierwszy lepszy post i już się umie 

Co jak co ale na tej ofercie za 33 złoty powinniście się postarać o minimum 256 slotów żeby utrzymało ;d rozumiem że trzeba zarobić ale taka cena za 180 slotow to śmiech na sali ;D

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano
4 godziny temu, muchomor321 napisał:

W jakie zabezpieczanie ? na vps z hosteam wystarczy tylko uruchomić ts'a i to tyle, potem ewentualnie porty zablokować / odinstalować zbędne aplikacje typu apache i tyle, wszystko na google jest pierwszy lepszy post i już się umie 

Co jak co ale na tej ofercie za 33 złoty powinniście się postarać o minimum 256 slotów żeby utrzymało ;d rozumiem że trzeba zarobić ale taka cena za 180 slotow to śmiech na sali ;D

??? ty piszesz do mnie czy do kogo? bo za cholerę nie rozumiem co ja mam za ceny zmieniać? a co ja jestem?

Nie do ciebie pisałem, więc nie komentuj jak zwykle tylko trzymaj się treści tematu.

 

Opublikowano

Witaj!

Jeżeli temat dalej aktualny, to chciałbym dodać, że polecam Net-Speaka, powód jest prosty. Stałem tam przez 7/8 miechów, hostowałem tam dobrze znany wam serwer ts3 Taku.yt, lecz only voicevps, a nie vpsy kvm.

Co do botów, to można sobie postawić na jakimś tanim hostingu, nawet nazwa, lvlup, aruba lub minthost.

Opublikowano
12 godzin temu, Raveniuch napisał:

net-speak nie polecam, co chwile jakieś problemy.

Osobiście mam już od roku na multigaming - gorąco polecam ;)

Weź chłopie nie kłam w żywe oczy, masz tam serwer? bo ja mam i zero problemów odkąd u nich jestem, zero wiesz co to w porównaniu do tego hostingu który reklamujesz?

Może ci się z bahu pomyliło? 

Do MG nic nie mam, nie mam i nie miałem tam usługi, ale jak widzę że tacy jak ty piszą takie same bzdury jak chlebaki to już wiem że coś tam nie halo.

 

Opublikowano

----------- Dotyczy tego całego tematu -----------

1. Takich tematów było już 8721371763.

2. Ta kłótnia net-speak.pl vs multigaming.pl jest moim zdaniem nie poważna, obie firmy są już na rynku od jakiegoś czasu, obie miały większe lub mniejsze wpadki/problemy techniczne, ale jak widać obie nadal funkcjonują - czyli mniej lub więcej klientów mają. Osobiście z usług multigaming korzystałem tylko przez krótki okres więc ciężko mi powiedzieć coś więcej poza tym, że wtedy problemów nie miałem. Na net-speaku byłem zdecydowanie dłużej i również problemów - brak.

----------- Dotyczy pytań autora -----------

1. Teraz tak, planujesz mieć ok. 100 slotów - i teraz pytanie czy:

- zamierzasz zakupić AAL

- zamierzasz starać się o NPL (co i tak się raczej nie uda, ale to już drugorzędny problem)

- zamierzasz stać na cracku

W przypadku pierwszych dwóch opcji możesz wybrać serwer VoiceVPS z net-speak lub z multigaming (decyzję pozostawiam tobie). Natomiast gdybyś zamierzał stać na cracku (czego nie szanuje i to potępiam) to możesz zaopatrzyć się w serwer VPS z hosteam, ew. serwer VPS KVM z netspeak (ale zapłacisz wtedy zdecydowanie więcej).

 

Jeżeli bardziej szczegółowo określisz swoje potrzeby to łatwiej będzie Ci pomóc odpowiedni sprzęt. 

Opublikowano
13 godzin temu, osobnik napisał:

Weź chłopie nie kłam w żywe oczy, masz tam serwer? bo ja mam i zero problemów odkąd u nich jestem, zero wiesz co to w porównaniu do tego hostingu który reklamujesz?

Może ci się z bahu pomyliło? 

Do MG nic nie mam, nie mam i nie miałem tam usługi, ale jak widzę że tacy jak ty piszą takie same bzdury jak chlebaki to już wiem że coś tam nie halo.

 

Miałem serwer na Net-speaku i napisałem co o nim sądzę, a ty spinasz dupę ;).  Gadanie ludzi jakby byli robotami, problemy z wejściem na serwer itp. Nie nie nic mi się nie pomyliło. Elo 

3da3fe8b5fb226b9med.png

Opublikowano

W net-speaku stałem miesiąc i był to najbardziej aktywny miesiąc dla mojego serwera. Ciągłe ataki DDoS i administracja odpisująca, że problem nie leży po ich stronie. Bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta. Nie polecam

Opublikowano

Zrozumcie jeden prosty fakt, jak jest atak na wasz serwer to net-speak,bahu,multigaming nic nie może zrobić bo nie ma 100% dostępu do serwera. Jedynie mogą pisać ticket albo zrobić logi i wysłać do supportu. Dlatego bardziej wolę hosteam bo jak jest problem to dzwonisz na telefon a oni robią swoje bez bawienia się w dalsze przekazywanie problemu, raz rozmawiałem z supportem bo jeden cały serwer im zgasł i dzięki temu serwer w 20 minut naprawili / pod inne zasilanie dali czy coś tam

Jak wygląda sprawa z innymi firmami ?

Czekasz 1/2 dni na odpisanie, a potem oni czekają też na odpisanie supportu wyższego od siebie = więcej czasu = więcej problemów, no chyba że uznają że wina leży po twojej stronie. Wtedy czekasz 2 dni bez kontaktu i z kijem w pupie bo nie obchodzisz ich albo im się nie chce dlatego piszą obojętnie co żeby było że odpisali a tak naprawdę nic nie zrobili hehe, tak działa polityka czy jak zwał tak zwał

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano

Zbyt mało chyba wiesz na ten temat, a dokładniej jak to działa. Jeżeli atak kierowany jest bezpośrednio w mój serwer, a wiem, że był to atak kierowany w mój serwer (kolega stał również na net-speak'u i nie miał w tym czasie problemów) to obowiązkiem takiego netspeak'a jest wyemilinowanie tego ataku, nałożenie filtracji na mój serwer etc. Co innego oczywiście bezpośredni atak na infrastrukturę HT.

Szybki support nie oznacza profesjonalny. Zakładam, że pracuje tam część ludzi, którzy mają zniżki na serwer i odpowiadają jedynie na proste tickety, a kiedy na prawdę dzieje się coś gorzego - brak odpowiednich osób

Opublikowano
Dnia 20.12.2017 o 22:42, Gustaw132000 napisał:

Zbyt mało chyba wiesz na ten temat, a dokładniej jak to działa. Jeżeli atak kierowany jest bezpośrednio w mój serwer, a wiem, że był to atak kierowany w mój serwer (kolega stał również na net-speak'u i nie miał w tym czasie problemów) to obowiązkiem takiego netspeak'a jest wyemilinowanie tego ataku, nałożenie filtracji na mój serwer etc. Co innego oczywiście bezpośredni atak na infrastrukturę HT.

Szybki support nie oznacza profesjonalny. Zakładam, że pracuje tam część ludzi, którzy mają zniżki na serwer i odpowiadają jedynie na proste tickety, a kiedy na prawdę dzieje się coś gorzego - brak odpowiednich osób

Ale może to jakoś udowodnić bo pisać sobie każdy może.

Ja mogę polecić net-speaka jestem u nich jakoś od września i naprawdę nigdy nie miałem żadnego problemu z serwerem a nie jedni już próbowali ;)

Opublikowano

blazingfast.io/hosteam - KVM, ew. arubacloud jezeli nie spodziewasz sie problemow (czyt. atakow sieciowych)

Zycze wszystkim udanego Sylwestra, Szczesliwego Nowego Roku 2018, aby byl lepszy od aktualnego, 2017.

 

Opublikowano

Potwierdzam gremson

A co do tej twojej odpowiedzi, filtracje ? xDD w tym rzecz że już masz filtrację i podczas ataku oni gówno mogą, oni nie machają różdżką niczym czarodzieje. Mają serwery z ochroną którą dostali i nic więcej

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano

@muchomor321 skończ szerzyć herezje. Napisz do twojego obecnego dostawcy i dopytaj się co robią podczas ataku na serwery, może prawde powiedzą.

@Konkol00 kolejny z serii "u mnie wszystko działa", przyjdzie czas że i do Ciebie dotrą osoby, którym nie podoba się Twój serwer i go zgaszą, wtedy zmienisz zdanie. Kończę zbędną dyskusję odbiegającą od tematu z ludźmi niemającymi pojęcia jak działa (może działać) ich usługodawca.

Opublikowano

Witam serdecznie, jako że coraz częściej powstają na tym forum bardzo dziwne tematy zawierające informacje wyssane z palca i wzbogacone o fantazję co niektórych użytkowników tego forum, postanowiłem założyć tutaj oficjalne konto aby naprostować pewne wypowiedzi.

Dnia 19.12.2017 o 13:17, muchomor321 napisał:

W jakie zabezpieczanie ? na vps z hosteam wystarczy tylko uruchomić ts'a i to tyle, potem ewentualnie porty zablokować / odinstalować zbędne aplikacje typu apache i tyle, wszystko na google jest pierwszy lepszy post i już się umie 

Co jak co ale na tej ofercie za 33 złoty powinniście się postarać o minimum 256 slotów żeby utrzymało ;d rozumiem że trzeba zarobić ale taka cena za 180 slotow to śmiech na sali ;D

Każdy voice vps utrzymuje znacznie więcej użytkowników o czym doskonale wiedzą klienci korzystający z tych usług, więc na przyszłość proszę nie komentować usługi z której nie miał Pan okazji korzystać, na cenę przede wszystkim wpływa koszt ochrony, w odróżnieniu od innych korzystamy z klastra ochrony który jest przed naszym własnym vlan-em, więc proszę wziąć pod uwagę ze taka usługa to spory koszt - a nie regułka w iptables czy zmiany w kernelu.

 

Dnia 19.12.2017 o 19:31, Raveniuch napisał:

net-speak nie polecam, co chwile jakieś problemy.

Osobiście mam już od roku na multigaming - gorąco polecam ;)

Proszę Pana, czy korzystał Pan kiedykolwiek z naszych usług?

Net-speak to nie jeden czy dwa serwery dedykowane, tych maszyn mamy aktualnie 22, nie korzystamy z nisko budżetowych rozwiązań więc proszę nie pisać o problemach których nie ma (przedkładanie nieprawdy to jest Pana zadaniem dobra reklama hostingu na który Pan wskazuje?).

Jeżeli cokolwiek się wydarzy na jakiejś konkretnej usłudze to mamy przygotowane zapasowe rozwiązania aby jak najszybciej przywrócić usługę klienta - na chwilę obecną nie musieliśmy korzystać z takiego rozwiązania.

 

Dnia 20.12.2017 o 21:03, Raveniuch napisał:

Miałem serwer na Net-speaku i napisałem co o nim sądzę, a ty spinasz dupę ;).  Gadanie ludzi jakby byli robotami, problemy z wejściem na serwer itp. Nie nie nic mi się nie pomyliło. Elo 

Bardzo proszę o podanie w PW ID posiadanej usługi, oficjalnie w tym temacie opiszę  Pana problem - jeżeli występował i jeżeli taka usługa kiedykolwiek istniała.

 

Dnia 20.12.2017 o 22:24, Gustaw132000 napisał:

W net-speaku stałem miesiąc i był to najbardziej aktywny miesiąc dla mojego serwera. Ciągłe ataki DDoS i administracja odpisująca, że problem nie leży po ich stronie. Bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta. Nie polecam

Jak wyżej, mniej kłamać a więcej realnych informacji, atak ddos? może kiedy? jaka usługa? chyba że Pan firmy pomylił.

Nigdy nikt z administracji net-speak.pl w ten sposób nie odpisał do klienta, gdyby tak odpisał zasilał by już szeregi bezrobotnych bo nic by go już z firmą nie wiązało, więc proszę uważać na te pomówienia.

 

Dnia 20.12.2017 o 22:31, muchomor321 napisał:

Zrozumcie jeden prosty fakt, jak jest atak na wasz serwer to net-speak,bahu,multigaming nic nie może zrobić bo nie ma 100% dostępu do serwera. Jedynie mogą pisać ticket albo zrobić logi i wysłać do supportu. Dlatego bardziej wolę hosteam bo jak jest problem to dzwonisz na telefon a oni robią swoje bez bawienia się w dalsze przekazywanie problemu, raz rozmawiałem z supportem bo jeden cały serwer im zgasł i dzięki temu serwer w 20 minut naprawili / pod inne zasilanie dali czy coś tam

Jak wygląda sprawa z innymi firmami ?

Czekasz 1/2 dni na odpisanie, a potem oni czekają też na odpisanie supportu wyższego od siebie = więcej czasu = więcej problemów, no chyba że uznają że wina leży po twojej stronie. Wtedy czekasz 2 dni bez kontaktu i z kijem w pupie bo nie obchodzisz ich albo im się nie chce dlatego piszą obojętnie co żeby było że odpisali a tak naprawdę nic nie zrobili hehe, tak działa polityka czy jak zwał tak zwał

Rozumiem że zna Pan lepiej struktury w danych firmach, ich park maszynowy, wiedzę administracji itp., niż oni sami?

Po pierwsze żadne zgłoszenie nie jest ignorowane, a czas odpowiedzi na nie w zależności od obłożenia obowiązkami osoby, która przyjęła zgłoszenie waha się od 1 minuty do maksymalnie godziny (czasami są wyjątki ale tylko gdy problem klienta nie jest związany z działaniem usługi).

Po drugie, gdy wydarzy się jakakolwiek anomalia wiemy szybciej niż klient zdąży napisać zgłoszenie (aktualnie anomalie dotyczą wyłącznie OVH -  a to już całkiem inny temat).

Po trzecie - brak dostępu do serwera w trakcie ataku? proszę bez komedii, zostawiam bez komentarza.

 

Dnia 20.12.2017 o 22:42, Gustaw132000 napisał:

Zbyt mało chyba wiesz na ten temat, a dokładniej jak to działa. Jeżeli atak kierowany jest bezpośrednio w mój serwer, a wiem, że był to atak kierowany w mój serwer (kolega stał również na net-speak'u i nie miał w tym czasie problemów) to obowiązkiem takiego netspeak'a jest wyemilinowanie tego ataku, nałożenie filtracji na mój serwer etc. Co innego oczywiście bezpośredni atak na infrastrukturę HT.

Szybki support nie oznacza profesjonalny. Zakładam, że pracuje tam część ludzi, którzy mają zniżki na serwer i odpowiadają jedynie na proste tickety, a kiedy na prawdę dzieje się coś gorzego - brak odpowiednich osób

Atak kierowany w serwer klienta jest zagrożeniem, ale tylko w OVH, gdy klient w usługach KVM (bo innych to nie dotyczy) na jednej usłudze ma boty query (razy kilka) serwer ts3, stronę www  itp.(od kiedy game filtruje TCP? ), jeżeli klient w usłudze przygotowanej pod komunikator i serwery gry używa apache i php dla botów to nic dziwnego że spotyka się z problemami, wystarczy troszkę więcej wiedzy na temat działania ochrony game i filtrów OVH aby zrozumieć jak powinna być wykorzystana dana usługa.

Pana założenia na temat zatrudnionych osób obsługujących serwis net-speak.pl są tak samo mylne jak Pana wszystkie wypowiedzi, nie wie Pan ani nic o firmie ani nic o osobach które w niej pracują, dla Pana informacji - to pracownicy nie klienci na zniżkach, nie zatrudniam tez pracowników zdalnych - czy to zrozumiałe?

Taka mała informacja na koniec tematu, jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na temat dowolnego hostingu, czy tez osoby prywatnej to niech nie opiera swoich wypowiedzi o własne założenia, to co napisane jest w tym temacie przez ciągle te same osoby (obserwowane od dłuższego czasu) ma na celu jedno - obniżenie wizerunku jednej firmy na korzyść drugiej, co od około 7 miesięcy ma miejsce na tym forum, dwie grupki ludzi cały czas angażują się w pomówienia i kłamstwa tylko po to by choćby na chwile pokazać w lepszym świetle hosting który reprezentują.

Czy tak Państwa zdaniem wygląda godne reprezentowanie firmy?

Pozdrawiam i proszę ewentualne komentarze pisać na PW, jak wspomniałem na początku konto na tym forum powstało tylko i wyłącznie do prostowania wypowiedzi niektórych osób, nie do prowadzenia żadnych zbędnych konwersacji, reklamowania serwisu, czy tez wchodzenia w niepotrzebne konflikty.

Wszelkie pytania bezpośrednio kierowane w moją osobę proszę kierować poprzez email dostępny na stronie głównej serwisu net-speak.pl

Pozdrawiam

Mariusz Gizler

 

Opublikowano
Dnia 28.12.2017 o 12:09, Net-speak napisał:

Witam serdecznie, jako że coraz częściej powstają na tym forum bardzo dziwne tematy zawierające informacje wyssane z palca i wzbogacone o fantazję co niektórych użytkowników tego forum, postanowiłem założyć tutaj oficjalne konto aby naprostować pewne wypowiedzi.

Każdy voice vps utrzymuje znacznie więcej użytkowników o czym doskonale wiedzą klienci korzystający z tych usług, więc na przyszłość proszę nie komentować usługi z której nie miał Pan okazji korzystać, na cenę przede wszystkim wpływa koszt ochrony, w odróżnieniu od innych korzystamy z klastra ochrony który jest przed naszym własnym vlan-em, więc proszę wziąć pod uwagę ze taka usługa to spory koszt - a nie regułka w iptables czy zmiany w kernelu.

 

Proszę Pana, czy korzystał Pan kiedykolwiek z naszych usług?

Net-speak to nie jeden czy dwa serwery dedykowane, tych maszyn mamy aktualnie 22, nie korzystamy z nisko budżetowych rozwiązań więc proszę nie pisać o problemach których nie ma (przedkładanie nieprawdy to jest Pana zadaniem dobra reklama hostingu na który Pan wskazuje?).

Jeżeli cokolwiek się wydarzy na jakiejś konkretnej usłudze to mamy przygotowane zapasowe rozwiązania aby jak najszybciej przywrócić usługę klienta - na chwilę obecną nie musieliśmy korzystać z takiego rozwiązania.

 

Bardzo proszę o podanie w PW ID posiadanej usługi, oficjalnie w tym temacie opiszę  Pana problem - jeżeli występował i jeżeli taka usługa kiedykolwiek istniała.

 

Jak wyżej, mniej kłamać a więcej realnych informacji, atak ddos? może kiedy? jaka usługa? chyba że Pan firmy pomylił.

Nigdy nikt z administracji net-speak.pl w ten sposób nie odpisał do klienta, gdyby tak odpisał zasilał by już szeregi bezrobotnych bo nic by go już z firmą nie wiązało, więc proszę uważać na te pomówienia.

 

Rozumiem że zna Pan lepiej struktury w danych firmach, ich park maszynowy, wiedzę administracji itp., niż oni sami?

Po pierwsze żadne zgłoszenie nie jest ignorowane, a czas odpowiedzi na nie w zależności od obłożenia obowiązkami osoby, która przyjęła zgłoszenie waha się od 1 minuty do maksymalnie godziny (czasami są wyjątki ale tylko gdy problem klienta nie jest związany z działaniem usługi).

Po drugie, gdy wydarzy się jakakolwiek anomalia wiemy szybciej niż klient zdąży napisać zgłoszenie (aktualnie anomalie dotyczą wyłącznie OVH -  a to już całkiem inny temat).

Po trzecie - brak dostępu do serwera w trakcie ataku? proszę bez komedii, zostawiam bez komentarza.

 

Atak kierowany w serwer klienta jest zagrożeniem, ale tylko w OVH, gdy klient w usługach KVM (bo innych to nie dotyczy) na jednej usłudze ma boty query (razy kilka) serwer ts3, stronę www  itp.(od kiedy game filtruje TCP? ), jeżeli klient w usłudze przygotowanej pod komunikator i serwery gry używa apache i php dla botów to nic dziwnego że spotyka się z problemami, wystarczy troszkę więcej wiedzy na temat działania ochrony game i filtrów OVH aby zrozumieć jak powinna być wykorzystana dana usługa.

Pana założenia na temat zatrudnionych osób obsługujących serwis net-speak.pl są tak samo mylne jak Pana wszystkie wypowiedzi, nie wie Pan ani nic o firmie ani nic o osobach które w niej pracują, dla Pana informacji - to pracownicy nie klienci na zniżkach, nie zatrudniam tez pracowników zdalnych - czy to zrozumiałe?

Taka mała informacja na koniec tematu, jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na temat dowolnego hostingu, czy tez osoby prywatnej to niech nie opiera swoich wypowiedzi o własne założenia, to co napisane jest w tym temacie przez ciągle te same osoby (obserwowane od dłuższego czasu) ma na celu jedno - obniżenie wizerunku jednej firmy na korzyść drugiej, co od około 7 miesięcy ma miejsce na tym forum, dwie grupki ludzi cały czas angażują się w pomówienia i kłamstwa tylko po to by choćby na chwile pokazać w lepszym świetle hosting który reprezentują.

Czy tak Państwa zdaniem wygląda godne reprezentowanie firmy?

Pozdrawiam i proszę ewentualne komentarze pisać na PW, jak wspomniałem na początku konto na tym forum powstało tylko i wyłącznie do prostowania wypowiedzi niektórych osób, nie do prowadzenia żadnych zbędnych konwersacji, reklamowania serwisu, czy tez wchodzenia w niepotrzebne konflikty.

Wszelkie pytania bezpośrednio kierowane w moją osobę proszę kierować poprzez email dostępny na stronie głównej serwisu net-speak.pl

Pozdrawiam

Mariusz Gizler

 

Paragon mam wam pokazać, że korzystałem z waszych usług czy co? 

3da3fe8b5fb226b9med.png

  • Maja.. zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...