Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[FBOT] Automatyczny bot na twój serwer głosowy (JAVA)


.Dot

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, ppatroll1144 napisał:

Da radę ustawić żeby bot ignorował w Topce np. id grupy music bota ?

Dobre pytanie zapomniałem o tym zrobię to w #1.0.5

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano
6 godzin temu, filip1234 napisał:

Dane do MySQL jak i do ServerQuery poprawne - wina po stronie Bota(tak sądzę)

Config: https://pastebin.com/cgfxTq0Q

Moduły: https://pastebin.com/MhYeALKw

Błędy: https://pastebin.com/agqYxthL

Zmień w config.yml storage-type: mysql na storage-type: MYSQL - chodzi o wielkie litery.

Aktualizacja do 1.0.5

  • Dodano bardziej zaawansowany system prywatnych kanałów inspirowany sposobem aktualnych botów w dziale.image.png

 

 

 

 

 

Link ten co zawsze, miłego korzystania oraz wesołych swiąt jeszcze raz ode mnie :)

Opublikowano

Proponuję zmienić w automatycznym generowaniu pliku "config.yml" jedną linijkę a dokładnie

storage-type

Ponieważ ustawia "sqlite" i wywala błąd w logach(że nie jest zaimplementowane)

[main] Storage: SQLITE is not implemented yet, select MYSQL.

 

PS.

W najnowszym bocie z dzisiaj takie błędy:

	Copyright (C) 2017-present by Pawe? D?bi?ski (https://github.com/Dziksayu).
All right reserved.
	[12:48:25] [main/INFO] Bootstrap has been enabled.
[12:48:25] [main/INFO] Initializing data...
[12:48:25] [main/INFO] Config file has been loaded.
[12:48:25] [main/INFO] Initializing bot...
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: Failed to load class "org.slf4j.impl.StaticLoggerBinder".
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: Defaulting to no-operation (NOP) logger implementation
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: See http://www.slf4j.org/codes.html#StaticLoggerBinderfor further details.
[12:48:26] [main/ERROR] An exception while loading bot.
com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.exception.TS3CommandFailedException: A command returned with a server error.
>> insufficient client permissions (ID 2568), failed permission with ID 22
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.checkForFailure(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.getUninterruptibly(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.TS3Api.selectVirtualServerById(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.b.l(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.b.a(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.FBotLauncher.main(Unknown Source) [FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]

Opublikowano
8 godzin temu, filip1234 napisał:

Proponuję zmienić w automatycznym generowaniu pliku "config.yml" jedną linijkę a dokładnie


storage-type

Ponieważ ustawia "sqlite" i wywala błąd w logach(że nie jest zaimplementowane)


[main] Storage: SQLITE is not implemented yet, select MYSQL.

 

PS.

W najnowszym bocie z dzisiaj takie błędy:

 


	Copyright (C) 2017-present by Pawe? D?bi?ski (https://github.com/Dziksayu).
All right reserved.
	[12:48:25] [main/INFO] Bootstrap has been enabled.
[12:48:25] [main/INFO] Initializing data...
[12:48:25] [main/INFO] Config file has been loaded.
[12:48:25] [main/INFO] Initializing bot...
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: Failed to load class "org.slf4j.impl.StaticLoggerBinder".
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: Defaulting to no-operation (NOP) logger implementation
[12:48:26] [main/ERROR] SLF4J: See http://www.slf4j.org/codes.html#StaticLoggerBinderfor further details.
[12:48:26] [main/ERROR] An exception while loading bot.
com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.exception.TS3CommandFailedException: A command returned with a server error.
>> insufficient client permissions (ID 2568), failed permission with ID 22
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.checkForFailure(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.getUninterruptibly(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at com.github.theholywaffle.teamspeak3.TS3Api.selectVirtualServerById(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.b.l(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.b.a(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]
        at pl.luxdev.mbot.launcher.FBotLauncher.main(Unknown Source) [FireBOT%20v1.0.4%20-SNAPSHOT.jar:?]

 

To mi wygląda na to po prostu że bot nie ma uprawnień, sprawdz czy dobre hasło do query i login dałeś.

A poza tym masz 1.0.4 a jest już 1.0.5

Opublikowano
Cytat

2017-12-25 18:49:24,111 INFO FBotLauncher [main] Bootstrap has been enabled.
2017-12-25 18:49:24,157 INFO FBotLauncher [main] Initializing data...
2017-12-25 18:49:27,751 INFO FBotLauncher [main] Config file has been loaded.
2017-12-25 18:49:27,752 INFO FBotLauncher [main] Initializing bot...
2017-12-25 18:49:29,623 ERROR c [main] SLF4J: Failed to load class "org.slf4j.impl.StaticLoggerBinder".
2017-12-25 18:49:29,636 ERROR c [main] SLF4J: Defaulting to no-operation (NOP) logger implementation
2017-12-25 18:49:29,637 ERROR c [main] SLF4J: See http://www.slf4j.org/codes.html#StaticLoggerBinder for further details.
2017-12-25 18:49:30,445 INFO a [main] Added 5 new users to cache.
2017-12-25 18:49:30,516 INFO b [FireBOT#AutoSaveTask] Starting auto-save, provider: mysql
2017-12-25 18:49:30,523 INFO FBotLauncher [main] Bot has been loaded.
2017-12-25 18:49:30,729 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] Exception in thread "FBOT @ TopUpdaterModule"
2017-12-25 18:49:30,731 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.exception.TS3CommandFailedException: A command returned with a server error.
>> invalid channelID (ID 768)
2017-12-25 18:49:30,732 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.checkForFailure(Unknown Source)
2017-12-25 18:49:30,732 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] at com.github.theholywaffle.teamspeak3.api.CommandFuture.getUninterruptibly(Unknown Source)
2017-12-25 18:49:30,732 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] at com.github.theholywaffle.teamspeak3.TS3Api.editChannel(Unknown Source)
2017-12-25 18:49:30,733 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] at pl.luxdev.mbot.g.a.a(Unknown Source)
2017-12-25 18:49:30,733 ERROR c [FBOT @ TopUpdaterModule] at pl.luxdev.mbot.e.a.d.run(Unknown Source)
2017-12-25 18:49:30,686 ERROR a [FireBOT#AutoSaveTask] Oops, something went wrong :(
com.mysql.jdbc.exceptions.MySQLSyntaxErrorException: Unknown column 'connections' in 'field list'
    at com.mysql.jdbc.SQLError.createSQLException(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.MysqlIO.checkErrorPacket(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.MysqlIO.sendCommand(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.MysqlIO.sqlQueryDirect(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.Connection.execSQL(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.PreparedStatement.executeInternal(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.PreparedStatement.executeUpdate(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.PreparedStatement.executeUpdate(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at com.mysql.jdbc.PreparedStatement.executeUpdate(Unknown Source) ~[FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at pl.luxdev.mbot.f.a.a.c(Unknown Source) [FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
    at pl.luxdev.mbot.e.b.b.run(Unknown Source) [FireBOT%20v1.0.5%20-SNAPSHOT.jar:?]
 

Co mogą oznaczać te błędy z dzisiaj ?

Opublikowano
28 minut temu, macius15 napisał:

Co mogą oznaczać te błędy z dzisiaj ?

to że masz niepoprawny channelid w konfiguracji Top-updater-module-settings

i jesli uzywales starszej wersji bota to wpisz to w phpmyadmin ALTER TABLE firebot_users ADD connections int not null lub ewentualnie mozesz usunac cala baze danych i wlaczyc bota zeby na nowo stworzyl

Opublikowano
55 minut temu, luxDeveloper napisał:

to że masz niepoprawny channelid w konfiguracji Top-updater-module-settings

i jesli uzywales starszej wersji bota to wpisz to w phpmyadmin ALTER TABLE firebot_users ADD connections int not null lub ewentualnie mozesz usunac cala baze danych i wlaczyc bota zeby na nowo stworzyl

channel id sie zgadza i nie mialem starszej wersji bota a nadal jest taki sam blad 

Opublikowano
23 minuty temu, macius15 napisał:

channel id sie zgadza i nie mialem starszej wersji bota a nadal jest taki sam blad 

A to ciekawe, pokaż baze danych

Opublikowano
12 godzin temu, luxDeveloper napisał:

To mi wygląda na to po prostu że bot nie ma uprawnień, sprawdz czy dobre hasło do query i login dałeś.

A poza tym masz 1.0.4 a jest już 1.0.5

Login jak i hasło jest poprawne.

Tak wiem, później to zauważyłem i również przy wersji 1.0.5 jest ten sam błąd.

Opublikowano
15 godzin temu, filip1234 napisał:

Login jak i hasło jest poprawne.

Tak wiem, później to zauważyłem i również przy wersji 1.0.5 jest ten sam błąd.

to może uprawnienia admin server query masz zepsute, jaką range ma bot jak się połączy?, widać go na teamspeaku.

@macius15 w phpmyadmin wejdź w baze firebot potem users i pokaż jej strukturę.

Opublikowano

Dodanie zmiennych do wiadomości powitalnej np. Data, Godzina, IP Clienta, ID Unikalne Clienta, ID Clienta, DataBase ID Clienta, UpTime serwera, Ilość osób online, ilość slotów, Ilość połączeń z serwerem, Pierwsze połączenie itp.

Opublikowano

Na tę chwilę mogę jedynie powiedzieć że musisz poczekać na 1.0.6 aktualnie 1.0.5 jest trochę pobugowane z tego co widzę, niby działa ale jest masa syfów które musze zmienić.

Opublikowano
23 minutes ago, Kaerad said:

Bot prezentuje się ciekawie.

Czy jest osóbka która pomogłaby w uruchomieniu jego? Będę bardzo wdzięczny, już wszystko mam poinstalowane. Odwdzięcze się lajkami na forum :)

Wejdz na myspeak.pl poproś o .dot i ci pomogę.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...