Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poważne dywaga(n)cje nad wyborem niestandardowej (niecodziennej) profesji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie towarzysze. Pomagałem ludziom w dziale metka ostatnio, a teraz sam potrzebuję pomocy.

 

Mówiąc krótko: Nie mogę się zdecydować na to, którą niecodzienną profesją zagrać od 1 do 120, planuję grać bez IS-a i możliwie jak najdłużej bez drugiego konta z buffem/dropkiem (opcjonalne dropki na tym samym koncie, bo będę grał na Steamie). Te profesje to oczywiście: Sura BM, Ninja Archer oraz Szaman Healer.

BM - jak wszyscy wiemy - nie dostał żadnych zmian w "łatce bana(n)su", więc - co oczywiste - jestem pewien co do buildu oraz skill orderowania. Na Tasmanii grałem i byłem zadowolony z profesji (podoba mi się gameplay i oczywiście też fakt, że rzadko się go widuje), więc bez pomocy sobie poradzę na 90% i na Samosie, zarobić zawsze się jakoś da. Problem w tym, że troszkę mi się w sumie znudził, na WOM2 też gram BM-em.A co do pozostałych dwóch profesji - Archera i Healera - tutaj mam pewne obawy, że buildy znane i sprawdzone mogą nie działać po reworku, głównie na fakt, iż hity tych profesji są inaczej wzmacniane, a do grania nie wystarczy jedna broń.

Docelowo chce mieć wszystkie te 3 profesje, aczkolwiek muszę wiedzieć, którą postać mam rozwijać jako pierwszą, aby potem mieć łatwiej i/oraz której nick ma być jednakowy z moim "normalnym" - preferuję, aby najpierw grać Reygrasem, a potem robić jakieś inne postacie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym najpierw zrobił BM-a/Archera/Healera, wbił 30-40 lvl, polatał na metki, zarobił, a potem odpalił główną, albo cokolwiek.
Nie ustaliłem głównej postaci, więc nie powiedziałem, że Reygrasem ma zostać BM i nie powiedziałem też, że BM ma być pierwszą postacią. Po prostu są 3 postacie, jeden nick (i 2 randomowe z pierwszego lepszego generatora nicków), a w waszej głowie leży reszta. Płacę lajkami za każdy czynny udział w dyskusji, który coś wniesie do moich rozważań.

 

Miłego dnia!

Opublikowano

Ja bym na Twoim miejscu wybrał BM'a, świetna profesja, pamiętam że na ochronce nie padał mi, bez buff'ów, na V2 z całym spotem (radził sobie prawie tak dobrze jak WP). Poza tym skoro znasz BM, to gra będzie łatwiejsza.

 

h6IduA1.png

Opublikowano
4 minuty temu, RionKillIN napisał:

Ja bym na Twoim miejscu wybrał BM'a, świetna profesja, pamiętam że na ochronce nie padał mi, bez buff'ów, na V2 z całym spotem (radził sobie prawie tak dobrze jak WP). Poza tym skoro znasz BM, to gra będzie łatwiejsza.

 

Nie pamiętasz może, ile miałeś defa i/lub zmniejszenia otrzymywanych na Ochronce? :>

Opublikowano
3 godziny temu, Reygras napisał:

Nie pamiętasz może, ile miałeś defa i/lub zmniejszenia otrzymywanych na Ochronce? :>

Na M1 zmniejsza obrażenia o 30% i daje 30 obrony. Te 30% to naprawdę dużo. Ogólnie działa ona tak, że potwór zadający Ci 900 obrażeń normalnie, na ochronce zadaje 599,4 obrażeń w Twoje życie i 300,6 w manę (tak działa ochronka niezależnie od poziomu umiejętności). Później ochronka(M1) zminejsza obrażenia zadawane w manę o 30% (przy M1) czyli dostajesz 200 dmg w manę.

h6IduA1.png

Opublikowano

Z wielka checia obejrzalbym jak grasz healerem, sam sie przymierzalem od kilku ladnych lat do gry nim, ale no za ciezkie mi sie to wydawalo, chociaz calkiem mnie zmotywowales i chyba sprobuje czegos takiego xD

65994253024037513199.png
Opublikowano
19 godzin temu, ShaKes15 napisał:

Z wielka checia obejrzalbym jak grasz healerem, sam sie przymierzalem od kilku ladnych lat do gry nim, ale no za ciezkie mi sie to wydawalo, chociaz calkiem mnie zmotywowales i chyba sprobuje czegos takiego xD

Ja też się przymierzałem jak pies to jeża i świnia do kopulacji, ale ostatecznie odrzucił mnie fakt, BM-em gram mieczami z konia i z buta, a pozostałymi dwoma profesjami - nie.

 

Główny wątek tematu został rozwiązany, wybrałem BM-a, ale pozostały jeszcze pomniejszy wątek, docelowo chce mieć wszystkie trzy (z powyższych) profesje.
Którą postać zakładać następną i kiedy? Po osiągnięciu 40 poziomu przez główną, po osiągnięciu 75, 100, 105?

Opublikowano

Healer bardzo fajna profesja. Trochę czasu i wszystko się da ogarnąć. Koń i exp z dzwonków, a wachlarze jedynie do PvP. Postać sama w sobie jest dość prosta w prowadzeniu, tylko wymaga większej ilości czasu, tak samo Archer. Jedyny minus to dostępność eq obojga postaci

Opublikowano
8 godzin temu, Reygras napisał:

Którą postać zakładać następną i kiedy? Po osiągnięciu 40 poziomu przez główną, po osiągnięciu 75, 100, 105?

Planujesz mieć je wszystkie na jednym koncie? Jeśli nie - zamierzasz sobie "pomagać" główną postacią?

Opublikowano
11 minut temu, Aive napisał:

Planujesz mieć je wszystkie na jednym koncie? Jeśli nie - zamierzasz sobie "pomagać" główną postacią?

Na jednym, bo przez Steam. A pomoc i tak będę miał - gram w kooperacji surą WP, wspomagamy się nawzajem.

Opublikowano
2 minuty temu, Reygras napisał:

Na jednym, klient steamowy.

W takim razie moje zdanie jest takie, że dobrze byłoby najpierw mieć już coś na głównej postaci, żeby zacząć kolejną - nie ma sensu zaczynać drugiej postaci, kiedy pierwsza ma skille na m1, co dosyć oczywiste. Fajnie byłoby zatem, gdybyś na BM'ie (bo widzę, że wybór padł na niego) miał już przyzwoity ekwipunek i dobrze zrobione skille, w końcu KU dla tej klasy postaci nie są szczególnie drogie i najlepiej zacząć w nie inwestować od początku. Ciężko powiedzieć, jaki dokładnie masz wbić nim poziom - z resztą to nie ma zbyt dużego sensu. Raczej obstawiałabym na taki level, na którym możesz już dobrze zarabiać, a nie tylko na odłamkach, żeby móc wesprzeć swoje następne wybory. Myślę, że przed około 70 poziomem nie brałabym się za healera/archera, w końcu i tak nie podexpisz swojej drugiej postaci na kliencie steamowym.

Pytanie jest też takie, czy będziesz bardzo upierał się tylko i wyłącznie na klienta steamowego - oczywiście, można tak grać, ale wykluczy Ci to chociażby podskoczenie 3 postaciami na DT. Przemyślałabym to na Twoim miejscu, bo jednak to DT może trochę ułatwić sprawę, przy odrobinie szczęścia można tak na początku ogarnąć całkiem niezłe eq.

Opublikowano
49 minut temu, Aive napisał:

W takim razie moje zdanie jest takie, że dobrze byłoby najpierw mieć już coś na głównej postaci, żeby zacząć kolejną - nie ma sensu zaczynać drugiej postaci, kiedy pierwsza ma skille na m1, co dosyć oczywiste. Fajnie byłoby zatem, gdybyś na BM'ie (bo widzę, że wybór padł na niego) miał już przyzwoity ekwipunek i dobrze zrobione skille, w końcu KU dla tej klasy postaci nie są szczególnie drogie i najlepiej zacząć w nie inwestować od początku. Ciężko powiedzieć, jaki dokładnie masz wbić nim poziom - z resztą to nie ma zbyt dużego sensu. Raczej obstawiałabym na taki level, na którym możesz już dobrze zarabiać, a nie tylko na odłamkach, żeby móc wesprzeć swoje następne wybory. Myślę, że przed około 70 poziomem nie brałabym się za healera/archera, w końcu i tak nie podexpisz swojej drugiej postaci na kliencie steamowym.

Pytanie jest też takie, czy będziesz bardzo upierał się tylko i wyłącznie na klienta steamowego - oczywiście, można tak grać, ale wykluczy Ci to chociażby podskoczenie 3 postaciami na DT. Przemyślałabym to na Twoim miejscu, bo jednak to DT może trochę ułatwić sprawę, przy odrobinie szczęścia można tak na początku ogarnąć całkiem niezłe eq.

Księgi nie są jakoś specjalnie wymagane, ponieważ czytanie ochronki da mi jedynie mniejsze hity w manę, a to nie problem - potek na manę mam aż nadto, a gdy zacznie brakować to "załatwię". Nie obawiam się zatem, że mój pasek many będzie spadał z każdym otrzymanym DMG. Czytanie ognistego też jest priorytetową sprawą - nie planuję bić z buta, a z konia (wierzchowca) i to też głównie metki, a do tego nie są mi potrzebne żadne skille oprócz ochronki, która i tak daje mi tyle samo "ABS" (wiadomo, że to nie jest ABS, ale możemy tak to ująć no). Czytanie książek nie jest więc sprawą pierwszoplanową, będę to robił przy okazji, większość książek będzie z dropu, bo każda zakupiona książka za 50k to 50k mniej na ekwipunek. Jest mądre przysłowie: "K do K i uzbiera się KK" (to przysłowie mogło w oryginale brzmieć troszkę inaczej, nie pamiętam go dokładnie). Wolę więc się skupić na kupowaniu EQ - podbijaniu DEFA i HP, ponieważ jest to większy "zysk dla moich możliwości", aniżeli możliwość zadania większego DMG ze skilla z buta lub oszczędność niebieskich potek, które będę miał za darmo. "Zadania większego DMG ze skilla z buta", zwłaszcza, że planuję być bardziej Mentalem, aniżeli DMG dealerem, od zadawania DMG będzie Kopytek i jego Sura WP, on będzie wyciągał większe hity, a ja będę twardszy. Odłamków praktycznie nikt nie kupuje, a i ja chciałbym zachować je dla siebie. Chociaż fakt jest jeden, sprzedając odłamki można zarobić na niezłą alchemię, robienie jej "ręcznie" by wyszło drożej. Co do pozostałych profesji: Dopiero po wbiciu 75 poziomu na głównej będę mógł się zabrać za drugą (a za trzecią po wbiciu tego samego lvl na tej drugiej), tak wskazuje logika, upływający "czas" w broniach z "socjalu" oraz wszystkie wyliczenia, sprawdzania opłacalności itd. Spokojnie, ja sobie poradzę. Zostaje tylko jedno pytanie, "KTÓRA PROFESJA DRUGA?" Ale na to pytanie będę musiał zapewne odpowiedzieć sobie sam, bo to jest kwestia czysto indywidualna. Niemniej jednak nie wybrałem jeszcze, więc możńa mi pomóc (doradzić wybór).

A co do tego DT: Raczej przed tym 75 poziomem nie będę się tam wybierał, progres musi być systematyczny, na latanie do DT aby coś spalić nie będzie czasu, mamy 2017 rok, nie 2007. Jak nie będziemy sobie dawać rady i będziemy potrzebowali kupić lepsze EQ - zatrzymamy się na moment, zarobimy, kupimy to lepsze EQ i polecimy dalej. I nawet nie będziemy musieli się martwić o utratę zapomogi (broni).

Opublikowano
22 godziny temu, Reygras napisał:

Księgi nie są jakoś specjalnie wymagane, ponieważ czytanie ochronki da mi jedynie mniejsze hity w manę, a to nie problem - potek na manę mam aż nadto, a gdy zacznie brakować to "załatwię". Nie obawiam się zatem, że mój pasek many będzie spadał z każdym otrzymanym DMG. Czytanie ognistego też jest priorytetową sprawą - nie planuję bić z buta, a z konia (wierzchowca) i to też głównie metki, a do tego nie są mi potrzebne żadne skille oprócz ochronki, która i tak daje mi tyle samo "ABS" (wiadomo, że to nie jest ABS, ale możemy tak to ująć no). Czytanie książek nie jest więc sprawą pierwszoplanową, będę to robił przy okazji, większość książek będzie z dropu, bo każda zakupiona książka za 50k to 50k mniej na ekwipunek. Jest mądre przysłowie: "K do K i uzbiera się KK" (to przysłowie mogło w oryginale brzmieć troszkę inaczej, nie pamiętam go dokładnie). Wolę więc się skupić na kupowaniu EQ - podbijaniu DEFA i HP, ponieważ jest to większy "zysk dla moich możliwości", aniżeli możliwość zadania większego DMG ze skilla z buta lub oszczędność niebieskich potek, które będę miał za darmo. "Zadania większego DMG ze skilla z buta", zwłaszcza, że planuję być bardziej Mentalem, aniżeli DMG dealerem, od zadawania DMG będzie Kopytek i jego Sura WP, on będzie wyciągał większe hity, a ja będę twardszy. Odłamków praktycznie nikt nie kupuje, a i ja chciałbym zachować je dla siebie. Chociaż fakt jest jeden, sprzedając odłamki można zarobić na niezłą alchemię, robienie jej "ręcznie" by wyszło drożej. Co do pozostałych profesji: Dopiero po wbiciu 75 poziomu na głównej będę mógł się zabrać za drugą (a za trzecią po wbiciu tego samego lvl na tej drugiej), tak wskazuje logika, upływający "czas" w broniach z "socjalu" oraz wszystkie wyliczenia, sprawdzania opłacalności itd. Spokojnie, ja sobie poradzę. Zostaje tylko jedno pytanie, "KTÓRA PROFESJA DRUGA?" Ale na to pytanie będę musiał zapewne odpowiedzieć sobie sam, bo to jest kwestia czysto indywidualna. Niemniej jednak nie wybrałem jeszcze, więc możńa mi pomóc (doradzić wybór).

A co do tego DT: Raczej przed tym 75 poziomem nie będę się tam wybierał, progres musi być systematyczny, na latanie do DT aby coś spalić nie będzie czasu, mamy 2017 rok, nie 2007. Jak nie będziemy sobie dawać rady i będziemy potrzebowali kupić lepsze EQ - zatrzymamy się na moment, zarobimy, kupimy to lepsze EQ i polecimy dalej. I nawet nie będziemy musieli się martwić o utratę zapomogi (broni).

Jasne, może w przypadku BM'a księgi nie są kwestią pierwszorzędną w przypadku expienia, aczkolwiek myślę, że będziesz celował także w pvp po jakimś czasie, a do tego fajnie byłoby mieć jakieś przyzwoite skille. Poza tym jak się domyślam chcesz zrobić fajnie rozwiniętą postać, więc zostawianie umiejętności na m1 też nie jest najlepszym planem, a czytanie KU jednak trochę zajmuje. Jak najbardziej popieram pomysł z inwestowaniem w obronę i hp (chociaż akurat poparcia na pewno nie szukasz), z całą pewnością to się opłaci - pobijesz przykładowo metina troszkę dłużej, ale za to nie będziesz co chwilę się przewracał, więc to zdecydowanie dobra inwestycja. 

W kwestii drugiej postaci - w tym małym głosowaniu jestem zdecydowanie za archerem. Healerów trochę jednak na PL'u biega, chociaż nie zaprzeczę, że to nadal bardzo czasochłonna do poprowadzenia postać, a archerów przez moją grę na Tortudze widziałam dosłownie kilku. Mnie samą kusiła ta klasa, ale jednak zdecydowałam się na smoka, czego teraz żałuję - nawet jeśli chciałabym wrócić do gry, to moja postać nadaje się po balansie tylko do usunięcia.

Co do DT - pomyślałam o tym głównie dlatego, że zaczniesz grę postaciami słabszymi w kwestii dropienia, czyli zwłaszcza na początku może być trudniej. Niemniej jednak patrząc na bronie z zapomogi, Twój plan faktycznie może mieć sporo sensu.

Opublikowano
13 godzin temu, Aive napisał:

Jasne, może w przypadku BM'a księgi nie są kwestią pierwszorzędną w przypadku expienia, aczkolwiek myślę, że będziesz celował także w pvp po jakimś czasie, a do tego fajnie byłoby mieć jakieś przyzwoite skille. Poza tym jak się domyślam chcesz zrobić fajnie rozwiniętą postać, więc zostawianie umiejętności na m1 też nie jest najlepszym planem, a czytanie KU jednak trochę zajmuje. Jak najbardziej popieram pomysł z inwestowaniem w obronę i hp (chociaż akurat poparcia na pewno nie szukasz), z całą pewnością to się opłaci - pobijesz przykładowo metina troszkę dłużej, ale za to nie będziesz co chwilę się przewracał, więc to zdecydowanie dobra inwestycja. 

W kwestii drugiej postaci - w tym małym głosowaniu jestem zdecydowanie za archerem. Healerów trochę jednak na PL'u biega, chociaż nie zaprzeczę, że to nadal bardzo czasochłonna do poprowadzenia postać, a archerów przez moją grę na Tortudze widziałam dosłownie kilku. Mnie samą kusiła ta klasa, ale jednak zdecydowałam się na smoka, czego teraz żałuję - nawet jeśli chciałabym wrócić do gry, to moja postać nadaje się po balansie tylko do usunięcia.

Co do DT - pomyślałam o tym głównie dlatego, że zaczniesz grę postaciami słabszymi w kwestii dropienia, czyli zwłaszcza na początku może być trudniej. Niemniej jednak patrząc na bronie z zapomogi, Twój plan faktycznie może mieć sporo sensu.

Z księgami lecimy powoli do przodu, nie będziemy strasznie w tyle, po prostu jak będziemy mieli spokój z EQ na dany moment to będziemy mogli kupować te KU, a w międzyczasie będziemy czytać te z dropu. Zanim wbiję ten 75 to minie kilka(naście) dni, do tego czasu się namyślę, ale na 90% będzie to jednak Healer.

Temat rozwiązany. Dzięki, Olcia. iWeW12N.gif

  • Ups... zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...