Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Automatyczne włączanie ABot'a


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Użycie crontaba: (jako ROOT)

1. crontab -e

2. Powinien otworzyć ci się plik, jeśli robisz to pierwszy raz to użyj nano.

3. Dopisz w ostatniej linijce:

*/5 * * * * ścieżka_do_pliku

To jest polecenie wykonywane co 5 minut.

4. Wykonaj restart crontaba;

/etc/rc.d/init.d/crond stop

/etc/rc.d/init.d/crond start

5. Teraz ABot będzie uruchamiał się co 5 minut.

Opublikowano

Nie chodzi mi o uruchamianie go co 5 minut.. niepotrzebny spam

Chodzi o to, że jak mnie nie będzie, a od strony hostingu będą jakieś prace i będzie restart serwera, żeby boty się połączyły.

 

Nie bawiłem się tym, co ile maksymalnie może być wykonywane polecenie?

Opublikowano

w etc/ rc.local

cd /home/abot

./run start

 

Ale nie jestem pewny czy zadziała ponieważ jak uruchomi się wcześniej od teamspeak'a to nie wejdą na serwer

ale jak ts szybszy będzie to bez problemu ps nadaj chmod 777

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano
13 minut temu, muchomor321 napisał:

w etc/ rc.local

cd /home/abot

./run start

 

Ale nie jestem pewny czy zadziała ponieważ jak uruchomi się wcześniej od teamspeak'a to nie wejdą na serwer

ale jak ts szybszy będzie to bez problemu ps nadaj chmod 777

Mu chodzi o to, żeby się uruchamiały za każdym razem jak ts się wyłączy, a nie pyta sie jak włączyć abota.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...