Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Banowanie użytkowników ze zmiennym ip


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam  mam taki  problem  jeden z użytkowników  na ts ciągle   zmienia ip  dostaje  bana  perma ale  i tak  to  nic nie  daje da się  jakoś  zablokować go  tak  by nawet  po zmianie  ip   nie  mógł  wejść na serwer ?

"Ave Ja"

Opublikowano

Skopiuj jego ip i w miejsce dwóch/trzech ostatnich cyferek (zależnie od ip) wstaw gwiazdkę *

Czyli ma to wyglądać tak: xxx.xxx.xxx.*

Opublikowano

co można z taką osobą zrobić ?

 

Nie za dużo niestety, banować UID, zabierać możliwości gadania, pisania.

 

TeamSpeak ma z tym właśnie problem że nie ma skutecznej metody na to. Możesz banować nicki ale to jak zabawa z IP - zmieni czy ktoś ma taki akurat nick/IP i tracisz użytkowników, więc nie polecam.

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

tak ciągle  go  banuje ale  wchodzi cały  czas  pod  nowym  ip


jak nadam  mu  range  blokującą wszystko  to też nic to  nie  da.  zrobi  nowe  id  i wszystko  ma czyste

"Ave Ja"

Opublikowano

 

Witaj @Dawid-Axe

 

Wytnij jego IP z maszyny. (Nawet po zmianie IP nie będzie mógł wejść).

iptables -A INPUT -s TUTAJ WKLEJ JEGO IP -j REJECT

tylko co mam z tym  dokładniej  zrobić ?

"Ave Ja"

Opublikowano

Generalnie po zmianie ip i id nie wejdzie się ponownie na serwer, trzeba jeszcze zrobić jedną rzecz.. :)

 

Co do tematu to zablokuj jego ip na maszynie i tyle.

 

 

// EDIT

 

Tak jak napisał wyżej, nie widziałem.

 

Łączysz się przez SSH po czym wpisujesz:

iptables -A INPUT -s 666.666.666 -j REJECT

666.666.666 - Zamiast tego jego ip

Opublikowano

A to zmienia postać rzeczy.

 

Spróbuj może napisać do net-speak'a, nie wiem czy ci zablokują.. może ktoś inny się wypowie, ja nigdy nie kupywałem od nich teamspeak'a.

Specjalista
Opublikowano

Tak naprawdę z taką osobę nie możesz zrobić nic. Niestety nie ma blokady na np. kartę MAC karty sieciowej, wtedy był by to skuteczny sposób na taką osobę.

Możesz ograniczyć rangę "Nowy" tak, zeby tylko ludzie zarejestrowani mogli pisać itd...

Opublikowano

mam wykupiony ts na hostingu od net-speak

To w takim razie nie masz dostępu do konsoli.

Skontaktuj się z supportem i przedstaw hostingowi swoją sytuacje.

Natomiast, jeżeli stwierdzą, że nie będą blokować wskazane IP to zrób tak:

 

Stwórz grupę serwerową np. "Karna: Serwer"

A następnie ustaw  takie uprawnienia grupie:

i_channel_subscribe_power | -1 + Opcja Skid
i_client_private_textmessage_power | -1 + Opcja Skid
i_client_poke_power | -1 + Opcja Skid
i_client_max_avatar_filesize | -1 + Opcja Skid
i_channel_join_power | -1 + Opcja Skid

Odznacz:

b_channel_join_permanent
b_channel_join_semi_permanent
b_channel_join_temporary

Oczywiście, osobnik który Cię tak dręczy! Może użyć nowego UID i wtedy ranga zniknie.. Ale spróbuj.. Może to jakiś dysmózg :D

Opublikowano

 

mam wykupiony ts na hostingu od net-speak

To w takim razie nie masz dostępu do konsoli.

Skontaktuj się z supportem i przedstaw hostingowi swoją sytuacje.

Natomiast, jeżeli stwierdzą, że nie będą blokować wskazane IP to zrób tak:

 

Stwórz grupę serwerową np. "Karna: Serwer"

A następnie ustaw  takie uprawnienia grupie:

i_channel_subscribe_power | -1 + Opcja Skid
i_client_private_textmessage_power | -1 + Opcja Skid
i_client_poke_power | -1 + Opcja Skid
i_client_max_avatar_filesize | -1 + Opcja Skid
i_channel_join_power | -1 + Opcja Skid

Odznacz:

b_channel_join_permanent
b_channel_join_semi_permanent
b_channel_join_temporary

Oczywiście, osobnik który Cię tak dręczy! Może użyć nowego UID i wtedy ranga zniknie.. Ale spróbuj.. Może to jakiś dysmózg :D

 

takie  rangi  już  miałem  lecz osoba zmienia  id ciągle ,odpuścił już więc jest  spokój lecz boli mnie  to ze  jako właścicel  zostałem obrażony  i nic nie  mogę  zrobić z taką osoba  na moim  serwerze

"Ave Ja"

Opublikowano

 

 

mam wykupiony ts na hostingu od net-speak

 

To w takim razie nie masz dostępu do konsoli.

Skontaktuj się z supportem i przedstaw hostingowi swoją sytuacje.

Natomiast, jeżeli stwierdzą, że nie będą blokować wskazane IP to zrób tak:

 

Stwórz grupę serwerową np. "Karna: Serwer"

A następnie ustaw  takie uprawnienia grupie:

i_channel_subscribe_power | -1 + Opcja Skid
i_client_private_textmessage_power | -1 + Opcja Skid
i_client_poke_power | -1 + Opcja Skid
i_client_max_avatar_filesize | -1 + Opcja Skid
i_channel_join_power | -1 + Opcja Skid
Odznacz:

b_channel_join_permanent
b_channel_join_semi_permanent
b_channel_join_temporary
Oczywiście, osobnik który Cię tak dręczy! Może użyć nowego UID i wtedy ranga zniknie.. Ale spróbuj.. Może to jakiś dysmózg :D

takie  rangi  już  miałem  lecz osoba zmienia  id ciągle ,odpuścił już więc jest  spokój lecz boli mnie  to ze  jako właścicel  zostałem obrażony  i nic nie  mogę  zrobić z taką osoba  na moim  serwerze
Niestety, jak nie masz dostępu do SSH to masz dużo straconych uprawnień. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...