Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czemu warto zacząć grać w SKILL'a?


Pantoflarzek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukając w dziale nie znalazłem takiego pytania.

 

Pochodze z community CS'owego, Far Cry'owego i takich raczej mainstreamowych gier. Ostatnio szukam alternatyw i kolega przytoczył ową gierkę. Lecz zastanawia mnie, co w niej powoduje że tak bardzo chcecie w nią grać?

 

Rozumiem że duża dostępność czitów dla niektórych wystarczy ale to nie jest coś co mi sprawi przyjemność, dlatego pytam.

 

I prosze o wyrozumiałość, nigdy nie miałem gierki odpalonej a chciałem po prostu się dowiedzieć więcej aby w przyszłości spróbować.

 

Dodatkowo, gierka ma duże wymagania? Czy jest raczej lightweight?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Zacytuje tu moją wypowiedź w jednym z tematów:


 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dlaczego warto grać w SKILL-a a nie np. w CS:GO?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna ani łatwa, SKILL posiada wiele plusów oraz rzeczy których zabrakło w innych grach typu FPS ale nie uniknął również wielu błędów i niedociągnięć.

Dużą zaletą SKILL-a jest wiele trybów gry oraz częste aktualizacje w których otrzymujemy nowe mapy i bronie, niestety jest to jedna strona medalu, z drugiej strony od bardzo dawna nie zostały naprawione długo znane błędy i bugi. Moim zdaniem wybór pomiędzy SKILL-em a CS:GO (lub innymi grami) należy do was, zachęcam was jednak do pobrania i wypróbowania SKILL-a.

 

Odpowiadając na twoje drugie pytanie: 


 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Czy SKILL posiada wysokie wymagania techniczne?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nie, aby zagrać w SKILL-a wystarczy 1GB Ramu (zalecane min. 2GB) oraz 4GB miejsca na dysku. W porównaniu do innych gier FPS SKILL posiada bardzo niskie wymagania, dzięki czemu nawet gracze posiadający mniej zaawansowany sprzęt będą mogli cieszyć się rozgrywką.

Gdybyś miał jeszcze jakies pytania to śmiało pisz.

Opublikowano

@carbonx właśnie zwróciłem na to uwagę, ale pytam bardziej ze względu na tą treść twojej wypowiedzi " SKILL posiada wiele plusów"

 

cóż takiego ?

 

analogicznie "wielu błędów i niedociągnięć."

 

jakich?

 

Wiesz, nie to że się czepiam, bardziej chciałbym wiedzieć z czym się będe zmierzał ;D

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

@carbonx właśnie zwróciłem na to uwagę, ale pytam bardziej ze względu na tą treść twojej wypowiedzi " SKILL posiada wiele plusów"

 

cóż takiego ?

 

analogicznie "wielu błędów i niedociągnięć."

 

jakich?

 

Wiesz, nie to że się czepiam, bardziej chciałbym wiedzieć z czym się będe zmierzał ;D

 

Plusy:

- to różnorodność trybów oraz map

- częste aktualizacje

- wiele rodzajów broni 

 

Minusy:

- cheaterzy (około 1 na 10 meczy) [głównie WallHack]

- bugi na niektórych mapach

 

@Pantoflarzek

Opublikowano

 

@carbonx właśnie zwróciłem na to uwagę, ale pytam bardziej ze względu na tą treść twojej wypowiedzi " SKILL posiada wiele plusów"

 

cóż takiego ?

 

analogicznie "wielu błędów i niedociągnięć."

 

jakich?

 

Wiesz, nie to że się czepiam, bardziej chciałbym wiedzieć z czym się będe zmierzał ;D

 

Plusy:

- to różnorodność trybów oraz map

- częste aktualizacje

- wiele rodzajów broni 

 

Minusy:

- cheaterzy (około 1 na 10 meczy) [głównie WallHack]

- bugi na niektórych mapach

 

@Pantoflarzek

 

 

Rozumiem.

 

A z innej beczki, czy np. po wytrenowaniu sposobu strzelania z innych gier, tutaj się coś zmienia? Mówię i pytam dlatego że jak każdy wie np. CS ma tutaj dużą przewagę z tym recoilem itp. a czy np. SKILL posiada jakieś inne funkcje/dodatki/zmiany w sposobie strzelania od tych gier do których zwykle jesteśmy zachęcani?

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

@carbonx właśnie zwróciłem na to uwagę, ale pytam bardziej ze względu na tą treść twojej wypowiedzi "

SKILL posiada wiele plusów"

 

cóż takiego ?

 

analogicznie "

wielu błędów i niedociągnięć."

 

jakich?

 

Wiesz, nie to że się czepiam, bardziej chciałbym wiedzieć z czym się będe zmierzał ;D

Plusy:

- to różnorodność trybów oraz map

- częste aktualizacje

- wiele rodzajów broni

 

Minusy:

- cheaterzy (około 1 na 10 meczy) [głównie WallHack]

- bugi na niektórych mapach

 

@Pantoflarzek

Rozumiem.

 

A z innej beczki, czy np. po wytrenowaniu sposobu strzelania z innych gier, tutaj się coś zmienia? Mówię i pytam dlatego że jak każdy wie np. CS ma tutaj dużą przewagę z tym recoilem itp. a czy np. SKILL posiada jakieś inne funkcje/dodatki/zmiany w sposobie strzelania od tych gier do których zwykle jesteśmy zachęcani?

Recoil w SKILLu jest raczej łatwy do opanowania a są bronie które prawie w ogole go nie posiadają. Tak naprawdę trzeba się nauczyć trzymać celownik na poziomie głowy przeciwnika tak aby trafiać jak najwięcej headshotów. Trzeba się też przyzwyczaić do tego że niestety SKILL jest trochę z gatunku gier Pay2Win.
Opublikowano

 

 

 

@carbonx właśnie zwróciłem na to uwagę, ale pytam bardziej ze względu na tą treść twojej wypowiedzi "

SKILL posiada wiele plusów"

 

cóż takiego ?

 

analogicznie "

wielu błędów i niedociągnięć."

 

jakich?

 

Wiesz, nie to że się czepiam, bardziej chciałbym wiedzieć z czym się będe zmierzał ;D

Plusy:

- to różnorodność trybów oraz map

- częste aktualizacje

- wiele rodzajów broni

 

Minusy:

- cheaterzy (około 1 na 10 meczy) [głównie WallHack]

- bugi na niektórych mapach

 

@Pantoflarzek

Rozumiem.

 

A z innej beczki, czy np. po wytrenowaniu sposobu strzelania z innych gier, tutaj się coś zmienia? Mówię i pytam dlatego że jak każdy wie np. CS ma tutaj dużą przewagę z tym recoilem itp. a czy np. SKILL posiada jakieś inne funkcje/dodatki/zmiany w sposobie strzelania od tych gier do których zwykle jesteśmy zachęcani?

Recoil w SKILLu jest raczej łatwy do opanowania a są bronie które prawie w ogole go nie posiadają. Tak naprawdę trzeba się nauczyć trzymać celownik na poziomie głowy przeciwnika tak aby trafiać jak najwięcej headshotów. Trzeba się też przyzwyczaić do tego że niestety SKILL jest trochę z gatunku gier Pay2Win.

 

 

Aha okej, w takim układzie w miarę dobrze.

 

Co do Pay2Win, utrudnia to bardzo w przypadku SKILL'a rozgrywkę/ekspansję gry itp, czy nie za bardzo?

 

Pytam bo przykro by było zacząć grać a np. po pewnym czasie przestać bo nie chce wydawać kasy a tu limit map, broni czy inne ustrojstwa.

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

A więc tak aspekt P2W jest widoczny tak naprawdę tylko jeżeli chodzi o bronie tzn. Osoby które wygrają broń z tzw. Orgelboxa mają dosyć sporą przewagę ponieważ poza unikalnym wyglądem bronie te posiadają lepsze statystyki. W grze istnieje również możliwość zakupu VIPa który ma możliwość hostiwania nowych map szybciej niż inny gracze ALE inny gracze (bez VIP) również mogą na nich grać tyle że nie mogą posiadać hosta.

Opublikowano

A więc tak aspekt P2W jest widoczny tak naprawdę tylko jeżeli chodzi o bronie tzn. Osoby które wygrają broń z tzw. Orgelboxa mają dosyć sporą przewagę ponieważ poza unikalnym wyglądem bronie te posiadają lepsze statystyki. W grze istnieje również możliwość zakupu VIPa który ma możliwość hostiwania nowych map szybciej niż inny gracze ALE inny gracze (bez VIP) również mogą na nich grać tyle że nie mogą posiadać hosta.

 

@carbonx

 

Zakup VIP'a - mówimy tu o okresie miesiąca, czy dożywotnio czy jak to wygląda / jaki ewentualny koszt tego / czy według Ciebie warto?

Lepsze statystyki - widocznie lepsze, czy w sumie nie aż tak?

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Hah, jak dla was skill jest p2w to nie zle macie, wiekszosc ludzi gra broniami dostepnymi za SP ( wynagrodzenie w grze ) a to ze ktos ma bronie z orgelboxa i +2 do obrazen to wcale nie jest tak ze ma przewage bo to jest po prostu liczy sie skill i tyle, przeważnie wystarczy jedna pestka na to by zabić goscia strzelajac w glowe np z broni typu ( HK G36C , HK 417, Ak 103, K2 ) Tu wieksza role odgrywa ping goscie majac 20 - 30 pingu maja przewage nad graczem co ma 50-80, ich czas rekacji jest lepszy. Np. Grajac z Niemcami ( oni maja najlepszy ping) gra sie ciezko. Generalnie to polecam gre :) Nie ma zadnego p2w Jak tu biedaki piszą, bo normalnie gracz z famasem za sp ma takie same albo nawet wieksze szanse od tego co ma np Famasa Sharko ( z orgelboxa) bronie w Eotechu czy tam OpenDociee ( celowniki w grze ) maja wiekszy recoil.

Z innej beeczki wypisze + i -.

Plusy:
- Jak kolega pisał wyżej Rozne tryby gry i duzo map od podkladania bomb poprzez kradziez objektu konczac na ucieczce helikopterem.
- Mozliwosc grania turniejów E-Sportowych ( Go4 ) po przez ESL,Wire.
- Duza liczba broni dostepna za SP*
- Częste eventy z ktorych mozna wygrac pare kapsółek na orgel boxa, spreje, czy kase

-  Wybierania poziomow gry tj. Nie ma nacisku ze odrazu wbijasz i grasz z 70lvlem, masz rozne rodzaje kanałów od Poczatkujacych do Standarda czy jeszcze wyzej.
- Tryby zombi / obcych czy Hero mode.

- Możliwość sprintu / biegu / chodzenia.

Minusy:

Cheatery z wh przewaznie co strasznie irytuje( oczywiscie na sluchawkach tez slychac z BSa na A ze ktos biega na B )
Lagi ( ostatnim problemem z ktorym sie uzerali to ping ktory wskazywał 0 przez co laga łapałeś i przeskakiwałes)
Sporo bugów na mapach ( wchodzac na kraweznik slychac jak bys po nim skakał )

Kapsulki na orgelbox ( zdarza sie ze otworzysz 100+ kapsul i nie wygrasz nic na stałe, a zdarzy się że 10 otworzysz i wycianiesz 3 bronie i spreje )

Jak bys cos jeszcze potrzebował to służę pomocą, gram w Skila od ponad 2 lat wiec moge pomoc i sporo podpowiedziec.

Jak juz zdecydujesz sie na gre, zapraszam do Klanu, wiecej PW :)

 

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Hah, jak dla was skill jest p2w to nie zle macie, wiekszosc ludzi gra broniami dostepnymi za SP ( wynagrodzenie w grze ) a to ze ktos ma bronie z orgelboxa i +2 do obrazen to wcale nie jest tak ze ma przewage bo to jest po prostu liczy sie skill i tyle, przeważnie wystarczy jedna pestka na to by zabić goscia strzelajac w glowe np z broni typu ( HK G36C , HK 417, Ak 103, K2 ) Tu wieksza role odgrywa ping goscie majac 20 - 30 pingu maja przewage nad graczem co ma 50-80, ich czas rekacji jest lepszy. Np. Grajac z Niemcami ( oni maja najlepszy ping) gra sie ciezko. Generalnie to polecam gre :) Nie ma zadnego p2w Jak tu biedaki piszą, bo normalnie gracz z famasem za sp ma takie same albo nawet wieksze szanse od tego co ma np Famasa Sharko ( z orgelboxa) bronie w Eotechu czy tam OpenDociee ( celowniki w grze ) maja wiekszy recoil.

 

Z innej beeczki wypisze + i -.

 

Plusy:

- Jak kolega pisał wyżej Rozne tryby gry i duzo map od podkladania bomb poprzez kradziez objektu konczac na ucieczce helikopterem.

- Mozliwosc grania turniejów E-Sportowych ( Go4 ) po przez ESL,Wire.

- Duza liczba broni dostepna za SP*

- Częste eventy z ktorych mozna wygrac pare kapsółek na orgel boxa, spreje, czy kase

- Wybierania poziomow gry tj. Nie ma nacisku ze odrazu wbijasz i grasz z 70lvlem, masz rozne rodzaje kanałów od Poczatkujacych do Standarda czy jeszcze wyzej.

- Tryby zombi / obcych czy Hero mode.

- Możliwość sprintu / biegu / chodzenia.

 

Minusy:

Cheatery z wh przewaznie co strasznie irytuje( oczywiscie na sluchawkach tez slychac z BSa na A ze ktos biega na B )

Lagi ( ostatnim problemem z ktorym sie uzerali to ping ktory wskazywał 0 przez co laga łapałeś i przeskakiwałes)

Sporo bugów na mapach ( wchodzac na kraweznik slychac jak bys po nim skakał )

Kapsulki na orgelbox ( zdarza sie ze otworzysz 100+ kapsul i nie wygrasz nic na stałe, a zdarzy się że 10 otworzysz i wycianiesz 3 bronie i spreje )

 

Jak bys cos jeszcze potrzebował to służę pomocą, gram w Skila od ponad 2 lat wiec moge pomoc i sporo podpowiedziec.

 

Jak juz zdecydujesz sie na gre, zapraszam do Klanu, wiecej PW :)

 

Pozdrawiam :)

W prawie każdej grze gracze z niższym pingiem mają przewagę. Co do aspektu P2W to jest on obecny w grze, niezależnie od podejścia i gracze z brońmi typu supreme lub skull supreme mają zauważalną przewagę. Faktem jest jednak że rzeczywiście wystarczy trafić headshota i nie ma znaczenia już jaką bronią grasz. Natomiast nowi gracze często się zniechęcają właśnie przez to że grają z przeciwnikiem posiadającym np. M4a1 supreme.
Opublikowano

Hah, jak dla was skill jest p2w to nie zle macie, wiekszosc ludzi gra broniami dostepnymi za SP ( wynagrodzenie w grze ) a to ze ktos ma bronie z orgelboxa i +2 do obrazen to wcale nie jest tak ze ma przewage bo to jest po prostu liczy sie skill i tyle, przeważnie wystarczy jedna pestka na to by zabić goscia strzelajac w glowe np z broni typu ( HK G36C , HK 417, Ak 103, K2 ) Tu wieksza role odgrywa ping goscie majac 20 - 30 pingu maja przewage nad graczem co ma 50-80, ich czas rekacji jest lepszy. Np. Grajac z Niemcami ( oni maja najlepszy ping) gra sie ciezko. Generalnie to polecam gre :) Nie ma zadnego p2w Jak tu biedaki piszą, bo normalnie gracz z famasem za sp ma takie same albo nawet wieksze szanse od tego co ma np Famasa Sharko ( z orgelboxa) bronie w Eotechu czy tam OpenDociee ( celowniki w grze ) maja wiekszy recoil.

 

Z innej beeczki wypisze + i -.

 

Plusy:

- Jak kolega pisał wyżej Rozne tryby gry i duzo map od podkladania bomb poprzez kradziez objektu konczac na ucieczce helikopterem.

- Mozliwosc grania turniejów E-Sportowych ( Go4 ) po przez ESL,Wire.

- Duza liczba broni dostepna za SP*

- Częste eventy z ktorych mozna wygrac pare kapsółek na orgel boxa, spreje, czy kase

-  Wybierania poziomow gry tj. Nie ma nacisku ze odrazu wbijasz i grasz z 70lvlem, masz rozne rodzaje kanałów od Poczatkujacych do Standarda czy jeszcze wyzej.

- Tryby zombi / obcych czy Hero mode.

- Możliwość sprintu / biegu / chodzenia.

 

Minusy:

Cheatery z wh przewaznie co strasznie irytuje( oczywiscie na sluchawkach tez slychac z BSa na A ze ktos biega na B )

Lagi ( ostatnim problemem z ktorym sie uzerali to ping ktory wskazywał 0 przez co laga łapałeś i przeskakiwałes)

Sporo bugów na mapach ( wchodzac na kraweznik slychac jak bys po nim skakał )

Kapsulki na orgelbox ( zdarza sie ze otworzysz 100+ kapsul i nie wygrasz nic na stałe, a zdarzy się że 10 otworzysz i wycianiesz 3 bronie i spreje )

 

Jak bys cos jeszcze potrzebował to służę pomocą, gram w Skila od ponad 2 lat wiec moge pomoc i sporo podpowiedziec.

 

Jak juz zdecydujesz sie na gre, zapraszam do Klanu, wiecej PW :)

 

Pozdrawiam :)

 

Wow no kurde to niezle widzę - dzięki za wypowiedz!

 

@carbonx @trojanek1997 niezle pomogliście, dzięki, jak w tym tygodniu znajdę czas to pobieram i lecim z tym koksem w takim razie - nic nie zaszkodzi spróbować :D

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...