Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nowe planety na których istnieje życie pozaziemskie


xHexi2k17

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

^nie pal tego chłopie, to szkodzi

Takie planety z pewnością istnieją, tyle że przy dzisiejszej technologii dostanie się na nie jest niemożliwe. Podróż w jedną stronę trwałaby zapewne latami i zawsze może być prawdopodobieństwo że planeta którą uważaliśmy na zdjęciach satelitarnych za życiodajną może być kupą skał albo na jej powierzchni dochodzi do częstych ruchów tektonicznych albo ich słońce jest tak słabe i stare że żylibyśmy w ciągłym półmroku i byli narażeni na rozbłyski słoneczne które mogą zniszczyć elektronikę.

Głupia pewność.

 

Sporo rzeczy które w przeszłości uznawano za coś niemożliwego czasami za 200-300 lat były do wykonania. Człowiek pierwotny nie spodziewał się że jego prapraprawnukiowie będą budować piramidy, zikkuraty, tworzyć miasta i rozległe kultury, człowiek wczesnego średniowiecza nie spodziewał się że Ziemia jest kulą i że da się ją opłynąć wokół i na końcu nie ma żadnego potwora który cię wpierdoli na śniadanie ani otchłani. To czego my nie możemy ogarnąć umysłem dla naszych praprawnuków może być drobnostką.

Opublikowano

@Dienga

Ale nie można porównywać takich banałów, do bycia pewnym, że gdzieś we wszechświecie ożyła materia, a w dodatku miała na tyle szczęścia, że wyewoluowała do jakiejkolwiek cywilizacji.

graphic.png

Opublikowano

Człowiekowi wydaje się, że skoro dla niego dogodne warunki panują na Ziemi to na pewno takie warunki są optymalne do rozwoju życia. Tak na prawdę istnienie życia może w ogóle nie wymagać tlenu czy temperatury takiej jak występuje na ziemi, może nie wymagać węgla jako podstawowego pierwiastka. Według mnie życie poza Ziemią istnieje ale tego nie udowodnie tak jak i ci, którzy twierdzą, że nie istnieje ;)

 

Opublikowano

Tak, nie wiadomo. Ale jeśli byłoby inaczej to w tym momencie różne planety byłyby skolonizowane gdyby tak różnorodne warunki dawały szanse życiu.

Możliwe, że inne środowisko może dać życie jakimś prostym organizmom, a te warunki, które mamy na ziemii i szczęście które nam sprzyjało < lub nieszczęście > bo na ziemii życie wyginęło w większości, to jedyne środowisko w jakim może rozwinąć się zaawansowany organizm

graphic.png

Opublikowano

Liczę, że za naszych czasów, jeszcze coś odkryjemy, chodź szansę są marne ;x

 

Hmm, może za którymś wcieleniem, będę żył w rozwiniętym świecie jak np. w Star Wars, gdzie podróże między planetami to codzienność... :)

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

Puki  :((

 

Tak istnieje życie, jesteśmy tego najlepszym dowodem, ponoć na ziemię to meteoryty itp podczas jej kształtowania dostarczyły wodę jak i mikroorganizmy, bakterie itp od których zaczęło się życie z których wykiełkowały dinozaury a dalej to już lekcje historii :)

Doje**ł jak sosna w dzika...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...