Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Karta graficzna i zasilacz do 1000 zł


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam ,
chcę sobie kupić nową kartę graficzną i zasilacz mój budżet to maksymalnie 1060zł
Zastanawiałem się nad RX 470 od XFX ponieważ jest w promocji za 850zł na morele.net lub gtx 1050ti i jakiś tani markowy zasilacz
Bardziej kieruję się w stronę rx tylko moje pytanie czy sprzęt na niej uciągnie , wszyscy piszą że raczej tak. 
Mój sprzęt: 
Procesor: AMD Athlon II X3 450 3.2GhZ
Płyta główna: Gigabyte M68MT-S2

 

Opublikowano

Procesor przeciętny, ale da radę. Kuzynowi do jego Athlona II x4 dałem GTX1060 3GB i działa super ;)

 

Polecałbym ci dołożyć trochę ponad te 1000zł i kupić GTX1060 3GB od Palita Dual: http://allegro.pl/gtx-1060-3gb-i6590418111.html

I do tego zasilacz używany od OCZ, Chieftec, czy czegoś, np.: 

http://allegro.pl/ocz-corexstream-zasilacz-500w-ocz-cxs500w-okazja-i6595561746.html

http://allegro.pl/ocz-corexstream-500w-cxs500w-2xpcie-80-jak-nowy-i6594484157.html

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-a80-ctg-500-80p-500w-i6593875391.html

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Niestety maksymalnie mam tylko tyle to i tak poza mój limit te 1050zł

Opublikowano

RX 470 jest o wiele wydajniejszy od 1050ti tylko się pytałem czy wejdzie mi pod procesor i czy się opłaca od tego producenta i jaki zasilacz

Opublikowano

Rx to dobra karta z tego co czytałem i słyszałem, ale ja bym brał tak czy siak 1050Ti

 

Tylko, że RX 470 to karta inna wydajnościowo niż GTX 1050 TI. GTX 1050 TI to poziom GTX 960/R9 380 (oba w wersji 4GB), a RX 470 to poziom wyższy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Czyli smiało mogę brać tego rx 470?> jak tak to jaki zasilacz żebym w budżecie się zmieścił max 1050zł 

bo raczej wolę radeony 

Opublikowano

Tak, będzie dobry.

600W to aż za dużo, ale zasilacz ma aktywne PFC, więc spokojnie ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Wiem ta karta wymaga 550W ale wolę te 50w mieć w zapasie
Ta karta może być od tego producenta? Bo na inną mnie nie stac

 

I czy procek wytrzyma pisałem do specjalisty na morele i powiedział że jest ok
I czy procek wytrzyma pisałem do specjalisty na morele i powiedział że jest ok

Opublikowano

Wiem ta karta wymaga 550W ale wolę te 50w mieć w zapasie

Ta karta może być od tego producenta? Bo na inną mnie nie stac

Tak tylko pisze, prądożerne 390 na 450 W z kręconym procku byś utrzymał.

 

 

I czy procek wytrzyma pisałem do specjalisty na morele i powiedział że jest ok

I czy procek wytrzyma pisałem do specjalisty na morele i powiedział że jest ok

jakiś dużych ograniczeń nie będzie

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

@LemoPoland nie pisz post pod postem, jesteś ponad miesiąc na forum, więc twój okres ochrony, kiedy uczysz się zasad panujących na forum minął. Uważaj następnym razem!

 

Do takiego zestawu nawet 450W zasilacz markowy by dał radę, więc spokojnie ;)

 

Ogólnie procesor da radę, ale następnym elementem do wymiany w komputerze będzie na pewno platforma, na jakiegoś intela nowszego ;) Za kolejne 1000zł możesz mieć niezłą i5 z porządną płytą główną i ramem. Jak będziesz chciał coś znowu zmieniać to zapraszamy.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...