Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

PRZEŁĄCZANIE KART GRAFICZNYCH INTEL/RADEON A STARSZE GRY NP. METIN2


Rolsi

Pytanie

Opublikowano

Witam. Posiadam laptopa HP 250 g4, który ma dwie karty graficzne: zintegrowaną Intel HD Graphics 520 oraz dedykowaną AMD Radeon R5 M330. Jak wiadomo karty te powinny się automatycznie przełączać zależnie od wymagań graficznych uruchamianych aplikacji. Jednak tu pojawia się problem. A mianowicie przy odpalaniu starszych gier nie przełącza na kartę Radeona, co uniemożliwia uruchomienie gry. Problem pojawia się w grach typu Metin2, FIFA11 oraz starsze tytuły FIFA. Jestem pewien, że karta AMD Radeon działa, ponieważ w grach np. League of Legends w monitorowaniu grafiki pokazuje jej użycie. Całymi dniami przeszukiwałem fora w celu znalezienia rozwiązania mojego problemu, ale bezskutecznie. Próbowałem już uruchamiania gier w trybie zgodności, uruchamiania jako administrator , instalowania różnych wersji sterowników w róznych kolejnościach do obu kart, zmieniania opcji zasilania w AMD Catalyst Control Center a także przywracania systemu do ustawień początkowych,ale bezskutecznie. Dodam  ze posiadam najnowszą wersję Windowsa 10 64bit, najnowszą wersję DirectX, najnowsze sterowniki do obu kart graficznych, aktualizowane sterowniki do wszystkich urządzeń w laptopie (m.in. BIOSu oraz chipsetu) ze strony producenta czyli HP. W załącznikach dodaję screeny z menedzera urządzeń, programu dxdiag oraz AMD Catalyst Control Center.

Proszę o waszą pomoc.

Z góry dziękuję.

 

edit:

Przepraszam dodałem 1 zły screen.

post-1215593-0-52865700-1475762091_thumb.png

post-1215593-0-24783500-1475762093_thumb.png

post-1215593-0-86464100-1475762095_thumb.png

post-1215593-0-86385600-1475762098_thumb.png

post-1215593-0-24893100-1475762101_thumb.png

post-1215593-0-13215100-1475762103_thumb.png

post-1215593-0-99463000-1475762105_thumb.png

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Odpowiedni screen z AMD Catalyst Control Center.


A nie lepiej używać 1 karty ?
Bo te Intel są dość słabe.

Ale niestety w laptopie wbudowane mam dwie, gdybym mógł to używałbym jednej :)

post-1215593-0-42530400-1475762561_thumb.png

Opublikowano

Chyba trzeba usunąć sterowniki Intela

usuwałem sterowniki do intela a także wyłączałem go w menedzerze urzadzen jednak wtedy nie włącza się karta Radeon a ekran pracuje na jakiejs najprostszej grafice  :(

Opublikowano

O ile dobrze pamiętam to istnieje możliwość ręcznego przypisania wykorzystywanego układu graficznego do konkretnej aplikacji. 

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

 

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2
  OS: Windows 10 Pro 64bit

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

 
Opublikowano

Z tego co ja wiem na moim laptopie prawym uruchom Aplikacje przez Nvidia... i dziala mi Normalnie

On ma AMD.

I nie widziałeś że on ustawił włączanie Metina itd. przez ten program AMD

Opublikowano

@Rolsi no ja widzę już błąd jeśli chodzi o amd hyh.

Napisz mi tu proszę skąd pobrałeś sterownik do karty graficznej? 

Bo jeśli tylko z strony producenta hp to mam prośbę, byś odinstalował aktualny sterownik tylko od amd a potem pobrał ze strony producenta amd sterownik karty graficznej i różne inne dodatki pod amd typu: http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10+-+64
Ale to nie wszystko, odinstaluj directa i zainstaluj wpierw directa 11 a potem direct 12

Jedno mnie dziwi, dlaczego w amd nie wykrywa Ci directa.. ale do tego dojdziemy.

Co do starszych gier, potrzebujesz directa11 w celu uruchomienia gier bo na x12 nie pójdą bez x11 :D a najlepiej wszystkie directy zainstaluj począwszy od 9c :) 

 

A lapek na gwarancji?

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

A masz możliwość otworzenia laptopa?

Lapka nie otworzę, gdyż jest na gwarancji :(

 

O ile dobrze pamiętam to istnieje możliwość ręcznego przypisania wykorzystywanego układu graficznego do konkretnej aplikacji. 

 

Mam ręcznie przypisane w programie AMD Catalyst Control Center, ale to niestety nie działa

Z tego co ja wiem na moim laptopie prawym uruchom Aplikacje przez Nvidia... i dziala mi Normalnie 

 

Chłopie pierw przeczytaj posta, potem doradzaj  :D

@Rolsi no ja widzę już błąd jeśli chodzi o amd hyh.

Napisz mi tu proszę skąd pobrałeś sterownik do karty graficznej? 

Bo jeśli tylko z strony producenta hp to mam prośbę, byś odinstalował aktualny sterownik tylko od amd a potem pobrał ze strony producenta amd sterownik karty graficznej i różne inne dodatki pod amd typu: http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10+-+64

Ale to nie wszystko, odinstaluj directa i zainstaluj wpierw directa 11 a potem direct 12

Jedno mnie dziwi, dlaczego w amd nie wykrywa Ci directa.. ale do tego dojdziemy.

Co do starszych gier, potrzebujesz directa11 w celu uruchomienia gier bo na x12 nie pójdą bez x11 :D a najlepiej wszystkie directy zainstaluj począwszy od 9c :)

 

A lapek na gwarancji?

Stery do karty radeona pobieralem ze strony AMD, ale potem wgrywałem stery od HP jako uzupełnienie tych poprzednich. Zaraz zabiorę się za usuwanie sterownikow i pobieranie tych z Twojego linku, a  później poinstaluję wszystkie Directy zaczynając od 9 . 

Tak, laptop jest na gwarancji 

Opublikowano

Dobra, sterowniki do Radeona pobrane z linku, który ktoś tam wcześniej wstawiał. Directy zainstalowane zarówno DirectX11 i DirectX12, ponieważ wcześniejszych nie mogłem zainstalować. Skutków w działaniu aplikacji brak. Ktoś coś jeszcze pomoże?  ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...