Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Kilka Propozycji dla MPC


VMWare

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

_

V

V

V

V

V

V

REKLAMIREN OFF

V
V
V
V
V

_

 

 

 

 

 

1.

Reflinki

Każdy Autor modyfikacji, pluginu, skryptu lub grafiki w psd powinien mieć możliwość zarobku na swojej pracy.

Dosyć, że męczy się i robi to z własnej woli, a udostępnia za darmo! Może nie zarobi jakiejś fortuny, ale zawsze jest szansa!

Pieniądze mogą pomóc w rozwoju takiego twórcy!

 

Żeby nie było, że pewna część społeczeństwa straci pieniądze przez reklamy na stronach typu ad.fly, to autor zobowiązany musiałby być

do stworzenia mini poradnika jak pobrać ten plik przy użyciu screenshotów. Najlepiej, żeby taka instrukcja wykonana byłaby w spoilerze.

 

2.

Serwery Gier od MPCForum

Nie oszukujmy siebie, że mpcforum nie jest dużym forum. Łatwo wam uzyskać współpracę z firmami hostingowymi, które za reklamę chętnie

udostępnią lub nawet obejmą sponsoringiem usługę jakiegoś serwera gry. Chodzi tutaj o to, że te forum posiada jedynie serwer CS:GO, którym może się nie podobać.

 

Proponowałbym stworzenie serwerów takich jak : 

 - Minecraft

- Hurtworld

- Metin2 [w planach]

- SA-MP lub MTA

- inne.

 

Dlaczego serwery gier? Forum to nosi tematykę gier, a mini kącik stworzony dla graczy w postaci kilku serwerów umiliłby czas spędzony na forum.

 

3.

Konkursy TeamSpeak3

Mimo takiej aktywności na forum brakuje ludzi na serwerze ts.mpcforum.pl. Trzeba zainteresować się serwerem od strony eventów, zabaw, konkursów lub nawet turniejów organizowanych przez członkostwo MPCforum.

 

Nie muszą być tutaj nagrody w postaci gier(miło będzie gdy się pojawią od czasu do czasu), ale wystarczą odpowiednie plakietki lub rangi

typu " I Miejsce [Turniej : Cs GO]" lub coś w podobie. Co do teamspeak'a to polecałbym stworzenie zabaw takich jak :

 - idol

- dzwonimy dla beki

- tyralnia 

- inne.

 

Można też stworzyć konkurs na najbardziej aktywnego użytkownika na serwerze ts.mpcforum.pl

 

4.

Najbardziej Pomocny/Aktywny użytkownik

Wiele osób poświęca czas oraz wysiłek w celu niesienia pomocy użytkownikom tego forum.

Trzeba byłoby to docenić i wynagrodzić w postaci Plakietek, które znaczyłby coś więcej niż nic.

 

5. 

Zaufany Sprzedawca

Wiele osób na giełdzie skarży się na typowych "scammerów", którzy okradają potencjalnych klientów z pieniędzy, kont lub nawet wirtualnych przedmiotów na które wydali swój cenny czas. Osoba ta musiałaby się wyróżniać dużą ilością przeprowadzonych sprzedaży/wymian/kupień oraz mieć nienaganną opinię.

 

Oczywiście wprowadzenie takiej plakietki [tylko dla działu Giełda, tak jak np. plakietki WOT'a , LOLA etc.] niosłoby się z możliwością wysyłania fałszywych reportów lub komentarzy w celu zniszczenia takiej osoby lub pozbawienia jej owej plakietki.

 

6.

Wprowadzenie SSL / szyfrowania

Szyfrowanie dzięki certyfikatowi SSL miałoby powiększyć wiarygodność forum oraz zwiększyć pozycję w google.

Lepiej patrzy się na domenę z zieloną kłódeczką w polu adresu :).

 

7.

Zmiana działu TeamSpeak3 na Komunikatory Głosowe

Witam, wiele osób korzysta z innych komunikatorów głosowych, które są także popularne jak TeamSpeak3 oraz darmowe.

Poleciłbym dodać Nowy dział "Komunikatory Głosowe" w kategorii "Forum Ogólne" i zaliczyć do "Komunikatory Głosowe" dział "TeamSpeak3".

 

Żeby dział "TeamSpeak3" niebył samotny proponuję dodać działy takie jak : 

- Discord

- Mumble

- Ventrilo

- Skype

 

8.

Kolejne podforum dla działu Zbanowani

Wiele osób zostaje banowanych przez ekipę MPCForum, która nie jest omylna i może się pomylić. Chciałbym prosić o dodanie kolejnego podforum do działu Zbanowani, gdzie użytkownicy z rangą zbanowany / zawieszony mogliby pisać odwołania.

 

 

Link do tematu z banem : [chodzi tutaj o link z forum dot. http://www.mpcforum.pl/forum/151-zbanowani/ ]
Powód bana :
Czas trwania bana :
Dlaczego napisałeś treść niezgodną z regulaminem forum?:
Co postanawiasz?:

 

 

# Aplikowanie o odblokowanie konta zawieszonego na zawsze może się odbywać raz na miesiąc.

# Aplikowanie o odblokowanie konta zbanowanego tymczasowo może się odbywać raz na 2 tygodnie.

 

9.

Koszulki MPCForum

MPCForum jest to już bardzo rozwinięta społeczność osób, która rozmawia głównie na tematy gier. Warto byłoby dorobić trochę pieniędzy i organizować za $$$ z koszulek jakieś turnieje z nagrodami.

 

 

Więcej pomysłów pojawi się na dniach!

Proszę bez zbędnego spamu !

Odpisujesz Tak lub Nie z konkretnym powodem.

Coś Ci nie Pasuje? Masz inna myśl dot. moich pomysłów?

Napisz Ją!

https://viotax.com/

Discord : dc.viotax.com

Anti-Bot & Anti-DDOS dla twojego serwera Minecraft!

Opublikowano

 

 

 

5. 

Zaufany Sprzedawca

Wiele osób na giełdzie skarży się na typowych "scammerów", którzy okradają potencjalnych klientów z pieniędzy, kont lub nawet wirtualnych przedmiotów na które wydali swój cenny czas. Osoba ta musiałaby się wyróżniać dużą ilością przeprowadzonych sprzedaży/wymian/kupień oraz mieć nienaganną opinię.

 

Oczywiście wprowadzenie takiej plakietki [tylko dla działu Giełda, tak jak np. plakietki WOT'a , LOLA etc.] niosłoby się z możliwością wysyłania fałszywych reportów lub komentarzy w celu zniszczenia takiej osoby lub pozbawienia jej owej plakietki.

 

 

Reszta jest dobra, ale to niezbyt. Dobry pomysł aby zmniejszyć ryzyko trafienia na złodzieja, ale jak to wprowadzą, to użytkownicy mpc będą chcieli podobne plakietki np. zaufany technik- minecraft, tak nie może być, było by tego za dużo.

 

Oprócz punkty 6 jestem na tak.

Opublikowano

 

 

 

 

5. 

Zaufany Sprzedawca

Wiele osób na giełdzie skarży się na typowych "scammerów", którzy okradają potencjalnych klientów z pieniędzy, kont lub nawet wirtualnych przedmiotów na które wydali swój cenny czas. Osoba ta musiałaby się wyróżniać dużą ilością przeprowadzonych sprzedaży/wymian/kupień oraz mieć nienaganną opinię.

 

Oczywiście wprowadzenie takiej plakietki [tylko dla działu Giełda, tak jak np. plakietki WOT'a , LOLA etc.] niosłoby się z możliwością wysyłania fałszywych reportów lub komentarzy w celu zniszczenia takiej osoby lub pozbawienia jej owej plakietki.

 

 

Reszta jest dobra, ale to niezbyt. Dobry pomysł aby zmniejszyć ryzyko trafienia na złodzieja, ale jak to wprowadzą, to użytkownicy mpc będą chcieli podobne plakietki np. zaufany technik- minecraft, tak nie może być, było by tego za dużo.

 

Oprócz punkty 6 jestem na tak.

 

 

Jest plakietka zaufana osoba.. I to można zaliczyć własnie do Techników TS3, Metin2 etc.

https://viotax.com/

Discord : dc.viotax.com

Anti-Bot & Anti-DDOS dla twojego serwera Minecraft!

Opublikowano

1. Pewnie za duże zamieszanie byłoby z tym, nie.

2. Serwer CS:GO jak na tej wielkości forum jest bardzo mało popularny, wątpię, że inne serwery mają większe szanse.

3. To już raczej sprawa osób zajmujących się TS'em.

4. Nie są od tego mentorzy?

6. Niby można.

8. Przecież można odwoływać się w dziale zbanowanych, otrzymanie bana nie jest równoznaczne z otrzymaniem rangi zbanowany, dodatkowo we wzorze podanym przez Ciebie jest takie coś "Dlaczego napisałeś treść niezgodną z regulaminem forum?:" - idiotyczne, tutaj wtedy dana osoba ma napisać o tym, co tylko potwierdzi, że ban jest poprawny. Ogółem ten pomysł jest za bardzo przekombinowany, już lepsza byłaby możliwość pisania w swoim temacie z banem.

9. Czy ktokolwiek chciałby się w takiej koszulce pokazać na ulicy, albo wieszać w pokoju jako ozdobę? xD

Opublikowano

­Koszulki były do wygrania może w kilku eventach zorganizowanych przez Makinna i całą resztę " zielonych " i chyba tylko Upss ją dostała Co do serwerów serwer mc był ale padł bo Geo świrował na nim czy ktoś tam i afery były z metina już powstaje w inne gry nie gram nie gadam ale z BF3 też by można było zrobić ;p. Reszta tak jak pan Up  ;)

oDYVDfv.gif
Opublikowano

1. Za dużo zamieszania,

2. Za małe zainteresowanie + jak już to nie może to być standardowy serwer, tylko taki, który się wyróżnia (w końcu tak duże forum musi pokazać profesjonalizm),

3. To do osób zajmujących się działem,

4. Neutral,

5. Tak, ale trzeba się nad tym zastanowić i co nieco pozmieniać,

6. Tak, 

7. Zmiana nazwy działu + dodanie prefixów, takich jak na giełdzie, oznaczających rodzaj serwera (TS, Mumble, itp),

8. Można się odwoływać w temacie z banem, gdy temat zostanie zablokowany poprzez PW, poza tym jest już podobna sugestia oznaczona "do realizacji": http://www.mpcforum.pl/topic/1470935-dost%C4%99p-po-banie/

9. Kto Ci to kupi? xD

Opublikowano

Co do refów - jestem za tym, żeby wstawiać link do pobrania, ale oprócz niego normalny DL - jeżeli ktoś będzie chciał wspomóc twórcę to pobierze z refa.

 

 

pkt 4 jest już na forum, masz na to specjalne rangi. 

 

pkt 6 - nie znam się, ale ci zaufam i uznajmy że masz rację - TAK

 

pkt 8 - robiłem podobną sugestie i została odrzucona - TAK

 

pkt 9 - kto to będzie kupował, lepiej zostawić na cykliczne konkursy

 

Ogólnie dość niezłe sugestie jak na nowego użytkownika, szanuję.

Opublikowano

1. Normalny link + ref, tak

2. Nie, bo i tak stały by puste

3. Nie wiem, ja tam wchodzę sporadycznie i na pewno nie marnowałbym czasu żeby wziąć udział w jakimś konkursie na tsie.

4. Więcej plakietek = większy e-penis, nie

5. Neutral

6. Neutral

7. Nie, bo działy typu skype byłyby martwe.

8. Nie, bo niektórzy mają blokady z innych powodów.

 

 

 


 

Jest plakietka zaufana osoba.. I to można zaliczyć własnie do Techników TS3, Metin2 etc.

 

Ale nie to jest celem zaufanych osób w elektronice.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

1. Zarobek na reflinkach? Yyy... stawka 2$ za 1000 wejść, a wątpię by nawet te najpopularniejsze prace tyle miały.
2. Fakt - jest dużym forum. Tylko że tak. Serwer metina2 jest w przygotowaniu... bagatela rok. Znając życie jak już wpuszczą graczy to ktoś im takie pakiety wyśle, że się osrają i tyle będzie z serwera. Z 4-5 lat temu MPC miało też serwer minecrafta - oczywiście ujowo prowadzony jak i nieumiejący się dobrze sprzedać. Śmieszy mnie ogóle fakt takich dużych for, które wychodzą z założenia - "Po co się starać/reklamować przecież forum ma mnóstwo użytkowników to masa ludzi będzie u nas grała"...

3. Sytuacja podobna jak w pkt 2. Nie ma kogoś kto by się zdrowo za to wziął, a konkursy to jedynie takie jednorazowe zapomogi, gdzie użytkownicy będą jedynie na czas konkursu. 

 

4. Więcej plakietek = większy e-penis, nie

5. Neutral

6. Nie znam się to się nie wypowiem.

7. Kto dzisiaj używa Mumble, albo Ventrillo ?

8. Chyba niezbyt potrzebne

 

Jeszcze taka ogólna dygresja co do całego tego tematu. Fajnie, że chcesz coś zmienić, ale szkoda sobie strzępić klawiaturę, administracja ma to w tak głębokim poważaniu, że niektóre tematy, po rok wegetują w tym dziele, zaś w innych tematach toczy się niepotrzebna gównoburza (piję tutaj do "Usunięcie działa zadania domowe")...

106071453484304291456.jpeg

Opublikowano

1. Pewnie za duże zamieszanie byłoby z tym, nie.

2. Serwer CS:GO jak na tej wielkości forum jest bardzo mało popularny, wątpię, że inne serwery mają większe szanse.

3. To już raczej sprawa osób zajmujących się TS'em.

4. Nie są od tego mentorzy?

6. Niby można.

8. Przecież można odwoływać się w dziale zbanowanych, otrzymanie bana nie jest równoznaczne z otrzymaniem rangi zbanowany, dodatkowo we wzorze podanym przez Ciebie jest takie coś "Dlaczego napisałeś treść niezgodną z regulaminem forum?:" - idiotyczne, tutaj wtedy dana osoba ma napisać o tym, co tylko potwierdzi, że ban jest poprawny. Ogółem ten pomysł jest za bardzo przekombinowany, już lepsza byłaby możliwość pisania w swoim temacie z banem.

9. Czy ktokolwiek chciałby się w takiej koszulce pokazać na ulicy, albo wieszać w pokoju jako ozdobę? xD

Opublikowano

 

 

 

 

2.

Serwery Gier od MPCForum

Nie oszukujmy siebie, że mpcforum nie jest dużym forum. Łatwo wam uzyskać współpracę z firmami hostingowymi, które za reklamę chętnie

udostępnią lub nawet obejmą sponsoringiem usługę jakiegoś serwera gry. Chodzi tutaj o to, że te forum posiada jedynie serwer CS:GO, którym może się nie podobać.

 

Proponowałbym stworzenie serwerów takich jak : 

 - Minecraft

- Hurtworld

- Metin2 [w planach]

- SA-MP lub MTA

- inne.

 

 

 

 

Jakby zrobili RP na MTA, to bardzo chętnie, mogę LSPD liderować.  xD

 

Punkt 1 - no nie wiem...

Punkt 3 - dobry pomysł.

Punkt 4 - są zaufane osoby, rangi userów, wystarczy.

Punkt 5 - dlaczego nie?

Punkt 6 - Makin zbiednieje.  ^^ A tak serio to tak.

Punkt 7 - również dobra propozycja.

Punkt 8 - koniec z zakładaniem kont do UB, tak, tak!

Punkt 9 - nie jest to głupi pomysł, ale jakieś inne gadżety, czy kubki chyba bardziej, by się sprawdziły.

Opublikowano

1. zwykly link + ref ok

2. nie, sam serwer csa nie cieszy sie popularnoscia wiec?

3. konkurs nie zwiekszy popularnosci tsa mpc, nie

4. nie

5. tak

6. tak

7. tak

8. nie

9. nie, ciekawe czy do kazdego obiecane koszulki juz doszly

­

Opublikowano

1. Tak chyba że znajdzię się debil który z 1 reflinka zrobi 20. - TAK

2.­ Sporo zamieszania - NIE

3. Są ale żeby były częściej. - TAK

4. fajnie by było, mam w dziale ts3 500+ to wiadomo. - TAK

5. Nie

6. Im większe bezpieczeństwo tym lepiej - TAK.

7. NIE.

8.Dobry pomysł. - TAK

9 Na konkursy. - 50/50

Opublikowano

Co do refów - jestem za tym, żeby wstawiać link do pobrania, ale oprócz niego normalny DL - jeżeli ktoś będzie chciał wspomóc twórcę to pobierze z refa.

 

 

pkt 4 jest już na forum, masz na to specjalne rangi. 

 

pkt 6 - nie znam się, ale ci zaufam i uznajmy że masz rację - TAK

 

pkt 8 - robiłem podobną sugestie i została odrzucona - TAK

 

pkt 9 - kto to będzie kupował, lepiej zostawić na cykliczne konkursy

 

Ogólnie dość niezłe sugestie jak na nowego użytkownika, szanuję.

knm7jLQ.png

Arcymistrz
Opublikowano

 

_

V

V

V

V

V

V

REKLAMIREN OFF

V

V

V

V

V

_

 

 

 

 

 

1.

Reflinki

Każdy Autor modyfikacji, pluginu, skryptu lub grafiki w psd powinien mieć możliwość zarobku na swojej pracy.

Dosyć, że męczy się i robi to z własnej woli, a udostępnia za darmo! Może nie zarobi jakiejś fortuny, ale zawsze jest szansa!

Pieniądze mogą pomóc w rozwoju takiego twórcy!

 

Żeby nie było, że pewna część społeczeństwa straci pieniądze przez reklamy na stronach typu ad.fly, to autor zobowiązany musiałby być

do stworzenia mini poradnika jak pobrać ten plik przy użyciu screenshotów. Najlepiej, żeby taka instrukcja wykonana byłaby w spoilerze.

 

2.

Serwery Gier od MPCForum

Nie oszukujmy siebie, że mpcforum nie jest dużym forum. Łatwo wam uzyskać współpracę z firmami hostingowymi, które za reklamę chętnie

udostępnią lub nawet obejmą sponsoringiem usługę jakiegoś serwera gry. Chodzi tutaj o to, że te forum posiada jedynie serwer CS:GO, którym może się nie podobać.

 

Proponowałbym stworzenie serwerów takich jak : 

 - Minecraft

- Hurtworld

- Metin2 [w planach]

- SA-MP lub MTA

- inne.

 

Dlaczego serwery gier? Forum to nosi tematykę gier, a mini kącik stworzony dla graczy w postaci kilku serwerów umiliłby czas spędzony na forum.

 

3.

Konkursy TeamSpeak3

Mimo takiej aktywności na forum brakuje ludzi na serwerze ts.mpcforum.pl. Trzeba zainteresować się serwerem od strony eventów, zabaw, konkursów lub nawet turniejów organizowanych przez członkostwo MPCforum.

 

Nie muszą być tutaj nagrody w postaci gier(miło będzie gdy się pojawią od czasu do czasu), ale wystarczą odpowiednie plakietki lub rangi

typu " I Miejsce [Turniej : Cs GO]" lub coś w podobie. Co do teamspeak'a to polecałbym stworzenie zabaw takich jak :

 - idol

- dzwonimy dla beki

- tyralnia 

- inne.

 

Można też stworzyć konkurs na najbardziej aktywnego użytkownika na serwerze ts.mpcforum.pl

 

4.

Najbardziej Pomocny/Aktywny użytkownik

Wiele osób poświęca czas oraz wysiłek w celu niesienia pomocy użytkownikom tego forum.

Trzeba byłoby to docenić i wynagrodzić w postaci Plakietek, które znaczyłby coś więcej niż nic.

 

5. 

Zaufany Sprzedawca

Wiele osób na giełdzie skarży się na typowych "scammerów", którzy okradają potencjalnych klientów z pieniędzy, kont lub nawet wirtualnych przedmiotów na które wydali swój cenny czas. Osoba ta musiałaby się wyróżniać dużą ilością przeprowadzonych sprzedaży/wymian/kupień oraz mieć nienaganną opinię.

 

Oczywiście wprowadzenie takiej plakietki [tylko dla działu Giełda, tak jak np. plakietki WOT'a , LOLA etc.] niosłoby się z możliwością wysyłania fałszywych reportów lub komentarzy w celu zniszczenia takiej osoby lub pozbawienia jej owej plakietki.

 

6.

Wprowadzenie SSL / szyfrowania

Szyfrowanie dzięki certyfikatowi SSL miałoby powiększyć wiarygodność forum oraz zwiększyć pozycję w google.

Lepiej patrzy się na domenę z zieloną kłódeczką w polu adresu :).

 

7.

Zmiana działu TeamSpeak3 na Komunikatory Głosowe

Witam, wiele osób korzysta z innych komunikatorów głosowych, które są także popularne jak TeamSpeak3 oraz darmowe.

Poleciłbym dodać Nowy dział "Komunikatory Głosowe" w kategorii "Forum Ogólne" i zaliczyć do "Komunikatory Głosowe" dział "TeamSpeak3".

 

Żeby dział "TeamSpeak3" niebył samotny proponuję dodać działy takie jak : 

- Discord

- Mumble

- Ventrilo

- Skype

 

8.

Kolejne podforum dla działu Zbanowani

Wiele osób zostaje banowanych przez ekipę MPCForum, która nie jest omylna i może się pomylić. Chciałbym prosić o dodanie kolejnego podforum do działu Zbanowani, gdzie użytkownicy z rangą zbanowany / zawieszony mogliby pisać odwołania.

 

 

Link do tematu z banem : [chodzi tutaj o link z forum dot. http://www.mpcforum.pl/forum/151-zbanowani/ ]
Powód bana :
Czas trwania bana :
Dlaczego napisałeś treść niezgodną z regulaminem forum?:
Co postanawiasz?:

 

 

# Aplikowanie o odblokowanie konta zawieszonego na zawsze może się odbywać raz na miesiąc.

# Aplikowanie o odblokowanie konta zbanowanego tymczasowo może się odbywać raz na 2 tygodnie.

 

9.

Koszulki MPCForum

MPCForum jest to już bardzo rozwinięta społeczność osób, która rozmawia głównie na tematy gier. Warto byłoby dorobić trochę pieniędzy i organizować za $$$ z koszulek jakieś turnieje z nagrodami.

 

 

Więcej pomysłów pojawi się na dniach!

Proszę bez zbędnego spamu !

Odpisujesz Tak lub Nie z konkretnym powodem.

Coś Ci nie Pasuje? Masz inna myśl dot. moich pomysłów?

Napisz Ją!

 

1. To wymaga trochę więcej niż samego wprowadzenia w życie. Kilka rzeczy to utrudnia, przez co może stać się to niemożliwe. Zobaczymy.

2. Z tym problem polega na tym, że jeśli coś ma być kojarzone pod nazwą MPCforum, to musi być własne. Nie możemy sobie pozwolić na zrobienie serwera z gotowca czy użycia przestarzałych rzeczy. Wymaga to sporej ilości osób, które wiedzą co robią i co muszą zrobić. Staramy się jak najbardziej promować MPC za pomocą różnych serwerów gier, jednak jest to czasochłonne i każdy musi być cierpliwy.

3. TeamSpeak niedługo przejdzie kilka gruntownych zmian i pokładamy też wielką nadzieję w możliwości organizacji tych konkursów.

4. Taką nagrodą będzie ranga Mentor. Na razie nie jest ona jeszcze dostępna, ale już niedługo będziecie mogli ujrzeć efekty naszej pracy.

5. Nie wiem czy ma to sens, ponieważ nie każdy wystawia tutaj na tyle rzeczy, żeby można było bezapelacyjnie zaufać danej osobie.

6. To raczej sprawa jeszcze wyżej.

7. TeamSpeak wymaga najwięcej uwagi, a tematów o pozostałych komunikatorach pojawia się na tyle mało, że umieszczane są one w dziale Elektroniki, do którego został wklejony dział Dobre Programy.

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...