Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nowy PC 3k - kompatybilność zestawu


st3fan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko, kolega kupuje komputer i prosił mnie o złożenie zestawu, złożyłem coś na morelach, wydaje mi się, że jest spoko do gierek itd, czy może ktoś mi powiedzieć czy wszystko bd kompatybilne, chłodzenie zmieści się w budzie itd, niby buda ma 20 cm szerokości, ale dochodzi płyta, obramówka obudowy itd.

 

Link: http://www.morele.net/inventory/info/fbDgMe/

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Za takie pieniądze zmieściłby się radeon r9 390, ale w gorszych podzespolach w sensie obudowa, zasilacz.

 

Tak to jest wszystko kompatybilne.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Za takie pieniądze zmieściłby się radeon r9 390, ale w gorszych podzespolach w sensie obudowa, zasilacz.

 

Tak to jest wszystko kompatybilne.

 

Dzięki, a jeśli chodzi o chłodzenie to w tej cenie znajdę coś lepszego? Czy to co podałem jest ?

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Ale po co ci chłodzenie do procesora z zablokowanym mnożnikiem? BOX wystarczy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Fit 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-fit-8gb-usb-2-0-sdcz33-008g-b35-429628/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/82tdo/ - Dałem  GTX'a 970, na 390 by nie starczyło, a i tak wyszło 105zł poza budżet. Zmieniłem płytę główną na tańszą, co nie oznacza, że znacznie gorszą. Zasilacz jest 600-set watowy, nie chciałem już kombinować z droższymi, ten na pewno w zupełności starczy. Antec byłby pod dużym obciążeniem, zapewne szybko by padł. Obudowa trochę budżetowa, ale podzespoły nie powinny się tak grzać, szczególnie, że wcale taka zła nie jest.

Co do grafiki: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-380-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

 

PS: Udałoby mu się dozbierać te 100zł?

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/82tdo/ - Dałem  GTX'a 970, na 390 by nie starczyło, a i tak wyszło 105zł poza budżet. Zmieniłem płytę główną na tańszą, co nie oznacza, że znacznie gorszą. Zasilacz jest 600-set watowy, nie chciałem już kombinować z droższymi, ten na pewno w zupełności starczy. Antec byłby pod dużym obciążeniem, zapewne szybko by padł. Obudowa trochę budżetowa, ale podzespoły nie powinny się tak grzać, szczególnie, że wcale taka zła nie jest.

Co do grafiki: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-380-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

 

PS: Udałoby mu się dozbierać te 100zł?

 

Co ty gadasz? Ten zestaw nie weźmie nawet 400W. Można spokojnie dać Antec VP500.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

No właśnie tak nie byłem pewien, chciałem napisać, że mogę się mylić, ale wypadło mi z głowy. Ok, więc niech zmieni sobie jeśli chce.

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/82tdo/ - Dałem  GTX'a 970, na 390 by nie starczyło, a i tak wyszło 105zł poza budżet. Zmieniłem płytę główną na tańszą, co nie oznacza, że znacznie gorszą. Zasilacz jest 600-set watowy, nie chciałem już kombinować z droższymi, ten na pewno w zupełności starczy. Antec byłby pod dużym obciążeniem, zapewne szybko by padł. Obudowa trochę budżetowa, ale podzespoły nie powinny się tak grzać, szczególnie, że wcale taka zła nie jest.

Co do grafiki: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-380-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

 

PS: Udałoby mu się dozbierać te 100zł?

Hmmm, zestaw z r9 390, taniej: http://www.morele.net/inventory/info/dpfRfM/

Zestaw lepszy jak nie ma oc, chociaż radeona też możesz trochę podkręcić, 500 watowy zasilacz od anteca spokojnie Ci starczy, brak nagrywarki (Nie posiadam od 3 msc i nie narzekam, teraz jest prawie w ogóle nie używana, a jak chcesz to dokupisz sobie potem), procesor i5 6400, minimalnie lepszy od 4460, starczy 100% do gier.

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

 

http://www.morele.net/inventory/info/82tdo/ - Dałem GTX'a 970, na 390 by nie starczyło, a i tak wyszło 105zł poza budżet. Zmieniłem płytę główną na tańszą, co nie oznacza, że znacznie gorszą. Zasilacz jest 600-set watowy, nie chciałem już kombinować z droższymi, ten na pewno w zupełności starczy. Antec byłby pod dużym obciążeniem, zapewne szybko by padł. Obudowa trochę budżetowa, ale podzespoły nie powinny się tak grzać, szczególnie, że wcale taka zła nie jest.

Co do grafiki: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-380-vs-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming

 

PS: Udałoby mu się dozbierać te 100zł?

Hmmm, zestaw z r9 390, taniej: http://www.morele.net/inventory/info/dpfRfM/

Zestaw lepszy jak nie ma oc, chociaż radeona też możesz trochę podkręcić, 500 watowy zasilacz od anteca spokojnie Ci starczy, brak nagrywarki (Nie posiadam od 3 msc i nie narzekam, teraz jest prawie w ogóle nie używana, a jak chcesz to dokupisz sobie potem), procesor i5 6400, minimalnie lepszy od 4460, starczy 100% do gier.

Wiesz jak to będzie się grzać? Niestety nie mogę zrobić zestawu, po prostu sytuacja nie pozwala, ale masz t3, giga 390 i anteca vp 500. W tej budzie ta karta będzie się rozkręcac do ogromu rpm.

 

Zasilacz będzie wykorzystany w 90% przez co straci na sprawności, więc też szkoda go marnować.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Dzięki, tylko ja nie proszę o składanie zestawu tylko o opinie czy dany zestaw ten z 1 posta bd działał...

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Dzięki, tylko ja nie proszę o składanie zestawu tylko o opinie czy dany zestaw ten z 1 posta bd działał...

Będzie działał, ale nie sądzisz że lepiej złożyć coś lepszego za tą cene ? A jak nie chcesz to bierz ten , tylko potem nie płacz.

LIKE

LIKE

LIKE

Opublikowano

No okej, 3100 zł, proszę o złożenie dobrego zestawu, nagrywarka włącznie, jeśli uważacie, że do danego zestawu nie bd. potrzebne chłodzenie to nie dodawajcie, jeśli jednak tak to dodajcie. Sklep - morele. Dam lajki. Komputer do gier, ew. photoshop, gimp.

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

No okej, 3100 zł, proszę o złożenie dobrego zestawu, nagrywarka włącznie, jeśli uważacie, że do danego zestawu nie bd. potrzebne chłodzenie to nie dodawajcie, jeśli jednak tak to dodajcie. Sklep - morele. Dam lajki. Komputer do gier, ew. photoshop, gimp.

http://www.morele.net/inventory/info/mwqtM/   -   Myślę, że ta obudowa powinna dać radę, w przyszłości dokupisz wiatraczki i będzie Ok. Opinie złych nie ma, wręcz przeciwnie - bardzo dobre. Zasilacz mocowany na dole, kratka wentylacyjna na boku, filtry przeciw kurzowe oraz 3 miejsca na wentylatory. Narzekać można na małą ilość USB, ale przynajmniej jest 1 złącze 3.0.

Reszta była omawiana wcześniej. Dałem tylko dysk droższy o dychę z lekko lepszą wydajnością.

 

PS: zapomniałem o nagrywarce.

Opublikowano

 

No okej, 3100 zł, proszę o złożenie dobrego zestawu, nagrywarka włącznie, jeśli uważacie, że do danego zestawu nie bd. potrzebne chłodzenie to nie dodawajcie, jeśli jednak tak to dodajcie. Sklep - morele. Dam lajki. Komputer do gier, ew. photoshop, gimp.

http://www.morele.net/inventory/info/mwqtM/   -   Myślę, że ta obudowa powinna dać radę, w przyszłości dokupisz wiatraczki i będzie Ok. Opinie złych nie ma, wręcz przeciwnie - bardzo dobre. Zasilacz mocowany na dole, kratka wentylacyjna na boku, filtry przeciw kurzowe oraz 3 miejsca na wentylatory. Narzekać można na małą ilość USB, ale przynajmniej jest 1 złącze 3.0.

Reszta była omawiana wcześniej. Dałem tylko dysk droższy o dychę z lekko lepszą wydajnością.

 

PS: zapomniałem o nagrywarce.

 

 

Nie chcę dokładać, obudowa ma mieć już to uwzględnione.

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...