Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

odczytywanie gdzie został zadany dmg


Nocny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cześć, mam pytanko - da się w jakikolwiek sposób odczytać, czy gracz został uderzony przez innego gracza/moba etc. w nogi, ew. odczytac czy w górną partię ciała czy w dolną

 

@GotoFinal

@nieznany1234567

nie znam nikogo wiecej :/

 

 

 

 

fKJeAI4.jpg

 

 

 

Opublikowano

chodzi mi bardziej, czy w glowe, w cialo czy w nogi, nie konkretnie czy w którą noge czy ręke :P

 

 

 

 

fKJeAI4.jpg

 

 

 

Opublikowano

a) teoretycznie możesz sprawdzać czy wektor atakującego jest skierowany w odpowiednią część ciała atakowanego (nie jestem tego do końca pewien, nie znam się dobrze na wektorach)

B) jeżeli obrażenia pochodzą od projectile, to możesz ustalić lokalizację danej części ciała i sprawdzać czy pocisk wylądował w bliskiej odległości od niej

Opublikowano

nie wiem czy takie coś by się sprawdziło ale według mnie , najprościej to chyba będzie pobieranie pozycji atakujący / atakowany oraz pitch atakującego , potem czysta matma obliczasz dystans pomiędzy obiektami (ale po płaszczyźnie mapy (x ,z ) , teraz znasz kąt oraz jeden z boków, korzystasz bodajże z tg i obliczasz różnicę wysokości między tobą a miejscem w którym teoretycznie powinien uderzyć cios

potem jedynie przyrównujesz wysokości do wysokości atakowanego i sprawdzasz na jakiej wysokości został trafiony , można to podobnie zrobić z wektorami na podobnej zasadzie .

 

i takim oto sposobem można wyznaczyć czy atakowany dostał w głowę tułów czy nogi , pewnie dało by radę jeszcze bardziej sobie życie skomplikować ale jak to już tego nie wiem

 

chociaż to co podałem też nie jest idealne hitbox jest prostokątem a pozycja gracza jest podawana jako środek tego prostokąta  :/ więc wynik będzie wychodził z pewnym przekłamaniem a przy skrajnych kątach wynik będzie posiadał bardzo dużą rozbieżność , niby można by było to wyprostować ale nie mam teraz do tego głowy

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...