Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw do +-6tys monitor oraz windows.


Xcmer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno? - do +/- 6000zł

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - w kolejnym tygodniu mam nadzieję.

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?

Do czego ma służyć komputer? - Przede wszystkim gry.

Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? - Monitor oraz Wondows

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? - Myślę że procesor.

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? - okienko w obudowie, oraz jednolitość kolorystyczna, jestem strasznym pedantem.

 

Złożyłem coś takiego, nada się? Proszę o naniesienie poprawek oraz doradzenia co warto wybrać.

http://www.morele.net/inventory/info/oFtU89/
 

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Twój zestaw jest dobry ale można zastosować małe poprawki

 

550w na ten zestaw to troche mało, zwłaszcza przy Radeonie. Bezpieczniej będzie coś dobrego z 600w. 

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m1-600w-80plus-spc117-720234/

Zwykły dysk od Seagate

http://www.morele.net/dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/

RAMy jak czerwone to lepiej te 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-8gvrb-788181/

alternatywa

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-8gvkb-788179/

Alternatywny monitor z matrycą IPS (lepsze odwzorowanie kolorów). Oczywiście twój też jest dobry

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

http://www.morele.net/monitor-lg-23mp48hq-p-848062/
Opublikowano

Który z tych monitorów będzie najlepszy Twoim zdaniem?  Do gier typu Wiedźmin Skirym, lepsza matryca IPS?

Jaka różnica jest w dysku, który podałeś Ty a jaki ja podałem?

Wrzucę tutaj zmodyfikowana wersję: http://www.morele.net/inventory/info/kg8wBM/

 

Wszystko teraz jest najlepsze do tej ceny? Jak duża różnica jest w ramach które Ty podałeś. Oraz dlaczego są lepsze od tych co ja podawałem.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Od Ciebie zalezy jaki monitor wolisz. IPS sprawdza się przy grafice, filmach ale podczas grania raczej nie będziesz na to zwracał uwagi.

Ja osobiście przy identycznej cenie jeżeli miałbym grać głównie w Wiedźmina to brałbym te z matrycą IPS

BenQ może zostać jak najbardziej. Ma niższy czas reakcji i przy FPS typu CS, COD, BF może miec to jakieś tam minimalne znaczenia.

 

Seagate jest te 10zł tańszy, troche mniej awaryjny i może i niezauważalnie ale wydajniejszy, przy SSD to i tak nie ma znaczenia.

 

// Co do RAMu to wybrałeś jakieś noname, lepiej brać sprawdzoną firmę, kolor ten sam, a i tak na ich wygląd nie będziesz zwracał uwagi.

Opublikowano

Dobra teraz kolejne pytanie, zestaw, który tutaj podsyłam jest już dopieszczony na maksa do tej ceny? http://www.morele.net/inventory/info/kg8wBM/

Do tej obudowy http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-spec-02-cc-9011051-ww-640218/ wejdzie to wszystko bez problemu? Jak dużo ciągnie prądu to całe oświetlenie czy wymienić obudowę na jakąś zwykłą?

Windows 10 czy 7?

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Od Ciebie zalezy jaki monitor wolisz. IPS sprawdza się przy grafice, filmach ale podczas grania raczej nie będziesz na to zwracał uwagi.

Ja osobiście przy identycznej cenie jeżeli miałbym grać głównie w Wiedźmina to brałbym te z matrycą IPS

BenQ może zostać jak najbardziej. Ma niższy czas reakcji i przy FPS typu CS, COD, BF może miec to jakieś tam minimalne znaczenia.

 

Seagate jest te 10zł tańszy, troche mniej awaryjny i może i niezauważalnie ale wydajniejszy, przy SSD to i tak nie ma znaczenia.

 

// Co do RAMu to wybrałeś jakieś noname, lepiej brać sprawdzoną firmę, kolor ten sam, a i tak na ich wygląd nie będziesz zwracał uwagi.

trochę mniej awaryjny? chyba troszkę bardziej i dalej podtrzymuję to zdanie, choć faktycznie nie dużo. jeżeli chce się mieć magazyn i robisz tam ważne rzeczy to wsadzasz HGST.

 

skoro okienko w obudowie, to nie piekarnik zalman, tylko m45w. jak chcesz czerwone pamięci, ja bym wziął korsarze lpx'y 3000 MHz też. mają niższe radiatory, więc po prostu bezpieczniej. 550W spokojnie starczy o ile jest dobre. zmiana xfx'a 550 na vero m1 600W nie ma kompletnie sensu, bo tam są zastosowane gorsze podzespoły. nie zmieniaj lub bierz g550m (jeszcze lepszy, przetwornica dc/dc) gpu na r9 390 zwykłe od sapphire/asus, bo wystarczy że skręcisz radeonka i masz 300 złotych w kieszeni. to są 2/3 fpsy różnicy. 

 

cała jednostka więcej niż 480W po OC nie weźmie.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Dobra, jak ten zestaw teraz wygląda? http://www.morele.net/inventory/info/zhE3Iz/

Wszystko wejdzie w tą obudowę? Czy ta była by lepsza http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-spec-02-cc-9011051-ww-640218/

Nie znam się na podkręcaniu karty, oraz nie chcę by jej żyły wychodziły po odpaleniu wieśka 3 na ultra.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

zestawik spoko, ale ja bym zmienił kartę na coś innego niż MSI i budę to weź m45w. nadrobisz dużo, zaufaj. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Czemu coś innego niż msi? Mam zamiar na tej karcie pograć z rok czasu, potem kupić Polarisy jak będą stabilnie na rynku.

Buda zostaje ta, którą poleciłeś. Zostaje teraz kwestia karty jeśli wszystko inne jest już okej.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Nie no po prostu ja bym zmienił na Asusa lub sapphire, ale jak weźmiesz msi nic się nie stanie. Podobnie chłodzą, ale sapphire najcichsza r9 390.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Czemu coś innego niż msi?

Wiesz bo on ma taką jakąś manię na MSI. Coś mu gdzieś kiedyś poszło nie tak z gwarancją, co może się zdarzyć u każdego producenta, ale że to się stało jemu to teraz lata po tematach i marudzi, że MSI jest "be" ;) Kartę możesz śmiało brać, bo jest to jedna z najlepszym R9 390(X).

 

Ja bym jeszcze wrzucił Grandisa zamiast Fortisa, trochę droższy, a wydajniejszy

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

 

Zasilacz możesz sobie wrzucić Corsaira z nowej serii

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-855753/

Bardzo fajny produkt, a tańszy od CM.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Fit 8GB

http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-fit-8gb-usb-2-0-sdcz33-008g-b35-429628/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano
@

Powiadasz, że ten zestaw będzie działał jak powinien, wszystkie komponenty są dobrze dobrane, oraz "najlepsze" w danej cenie?

Zasilacz 550W wystarczy spokojnie? Słyszałem od kogoś że musi być 600.

A co do tego Twojego zasilacza, jest on lepszy od tego podanego przez Harriotta? 20 zł różnicy mi nie robi, a liczę na jakość.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Weź g550m, korsarze robią różne zasilacze i nie każde im wychodzą. Cm jest sprawdzony. Coolera nie zmieniaj, bo on i tak da radę przy full wykreceniu a będzie cichszy.

 

Co do msi to nie tylko mi się to stało, ale nie chce mi się wzbudzać gownoburzy. Jeżeli chcesz to bierz msi, proszę bardzo, ale później nie miej zastrzeżeń o gwarancję. Ja mimo wszystko wziąłbym Asusa i sapphire, twój wybór.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

@Xcmer

550W spokojnie do tego zestawu wystarczy. Ja bym wziął Corsaira. Jest to dość nowy produkt, ale osoby, które na co dzień siedzą w zasilaczach i czytają chyba wszystkie możliwe recenzję twierdzą, że jest to bardzo dobry produkt jakościowo i można śmiało go brać.

 

@Harriott

Co do Twojego marudzenia na MSI - nie mierz wszystkich swoją miarą. To jest Twój główny problem. Ty nie potrafisz/nie chcesz analizować, czytać opinii wielu, tylko jak sobie wbijesz coś do swojej głowy to potem latasz i to rozpowiadasz na forum. Ja najwięcej problemów czy też uszkodzonych podzespołów, które wywaliłem miałem z Asusa. I jak widzisz nie latam wszędzie po każdym temacie, że Asus jest beznadziejny i tak dalej.

To samo było z kartami R9 390 od Gigabyte. Podawałem Ci jak na tacy info o problemach z zagranicznych for jak i z polskich - jak grochem o ścianę, Ty nadal upierałeś się, że karta jest z*******a, choć z tego co wiem to jej nie miałeś, ale że żaden Twój kolega czy ktoś z najbliższego otoczenia się na nią zbytnio nie skarżył to uznałeś, że jest super "bo tak".

Kolejny przypadek - Smart SE 530W. Zasilacz znany, lubiany, sprawdzony, sprzedawany od trzech lat praktycznie bez żadnych pretensji na forach, że komuś coś zepsuł. Urządziłeś na niego jakąś krucjatę, bo gdzieś coś przeczytałeś, że ma nie takie kondensatory jak byś chciał i mimo że zasilacz ma pewnie dziesiątki jeśli nie setki tysięcy zadowolonych użytkowników to Ty latasz po tematach i gadasz, że to jest gówno.

 

Serio chłopie ogarnij czasem tematy szerzej niż tylko wokół własnego nosa i wśród własnych kolegów, poczytaj szerzej działy awarii na krajowych forach albo nawet na zagranicznych, bo potem latasz po tematach i pleciesz głupoty, których się czytać nie da i wychodzą z tego gównoburze.

Opublikowano

@Xcmer

550W spokojnie do tego zestawu wystarczy. Ja bym wziął Corsaira. Jest to dość nowy produkt, ale osoby, które na co dzień siedzą w zasilaczach i czytają chyba wszystkie możliwe recenzję twierdzą, że jest to bardzo dobry produkt jakościowo i można śmiało go brać.

 

@Harriott

Co do Twojego marudzenia na MSI - nie mierz wszystkich swoją miarą. To jest Twój główny problem. Ty nie potrafisz/nie chcesz analizować, czytać opinii wielu, tylko jak sobie wbijesz coś do swojej głowy to potem latasz i to rozpowiadasz na forum. Ja najwięcej problemów czy też uszkodzonych podzespołów, które wywaliłem miałem z Asusa. I jak widzisz nie latam wszędzie po każdym temacie, że Asus jest beznadziejny i tak dalej.

To samo było z kartami R9 390 od Gigabyte. Podawałem Ci jak na tacy info o problemach z zagranicznych for jak i z polskich - jak grochem o ścianę, Ty nadal upierałeś się, że karta jest z*******a, choć z tego co wiem to jej nie miałeś, ale że żaden Twój kolega czy ktoś z najbliższego otoczenia się na nią zbytnio nie skarżył to uznałeś, że jest super "bo tak".

Kolejny przypadek - Smart SE 530W. Zasilacz znany, lubiany, sprawdzony, sprzedawany od trzech lat praktycznie bez żadnych pretensji na forach, że komuś coś zepsuł. Urządziłeś na niego jakąś krucjatę, bo gdzieś coś przeczytałeś, że ma nie takie kondensatory jak byś chciał i mimo że zasilacz ma pewnie dziesiątki jeśli nie setki tysięcy zadowolonych użytkowników to Ty latasz po tematach i gadasz, że to jest gówno.

 

Serio chłopie ogarnij czasem tematy szerzej niż tylko wokół własnego nosa i wśród własnych kolegów, poczytaj szerzej działy awarii na krajowych forach albo nawet na zagranicznych, bo potem latasz po tematach i pleciesz głupoty, których się czytać nie da i wychodzą z tego gównoburze.

po pierwsze to naucz się kultury, bo jak czytam twoje wypociny to się smieje pod "nosem". po prostu jak się nie sprawdza podzespołów zasilaczy to i można kupę polecać. co do kart, to ja już swoje wyjaśniłem kiedyś. mam polecać ludziom jakiś niesprawdzony sprzęt? na zasilaczu 4life też jest setki polecanych komentarzy, że "dziala".

 

w sumie po co brać g550w, bierz thermaltake. na pewno dobrze na tym wyjdziesz  :D

 

co do kart z gigabajta, to nie podawałeś mi zagranicznych stron, więc nie bądź hipokrytą i nie szukaj argumentów. nie ma to jak szukanie na siłe argumentów "największe problemy miałem z asusem". 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Ja jestem kulturalny póki z kimś idzie normalnie pogadać i docierają do niego jakiekolwiek argumenty. Do Ciebie nie dociera nic, także w dobrego nauczyciela bawić się nie zamierzam. Nie podawałem tematów z zagranicznych for dotyczących problemów z automatycznym rebootem w przypadku kart Gigabyte? Proszę bardzo

http://www.mpcforum.pl/topic/1522895-modernizacja-komputera-do-2700z%C5%82/#entry12891381

 

Gdzie niby szukam argumentów na siłę? Owszem, największe problemy miałem z Asusem. Jedna płyta główna jaka mi się zepsuła była z Asusa, oczywiście padła z pół roku po gwarancji. Monitor z Asusa wywaliłem gdzieś po niecałych 4 latach pracy, bo spaliła się matryca. Jakieś 2 lata temu miałem płytę Asusa na podstawkę AM3, półka średnio wysoka, dokładnego modelu nie pamiętam, ale w sklepie coś koło 700 złotych - przeróżne problemy z BIOS, nie trzymanie ustawień, blue screeny itp. Kupiłem też niegdyś dwie sztuki HD 7850 z jednym wentylatorem - jedna z nich przyszła z fabrycznie uwalonym wentylatorem, oddałem od razu do sklepu. W sumie jedyny sprzęt z Asusa z jakim nie miałem problemów to płyta X79 Sabertooth, która w sklepie swego czasu kosztowała coś koło 1300 złotych. Mimo to jak widzisz nie latam wszędzie i nie rozpowiadam, że Asus jest do bani choć osobiście raczej dla siebie kupiłbym coś innego, mam jak widać pecha do tej firmy.

 

Zasilacz jak już mówiłem - na swoją cenę produkt dobry i tyle w temacie, a Ty masz do niego wielce uprzedzenia z niewiadomych powodów jakby Ci pół chałupy spalił.

 

Serio chłopie ogarnij czasem więcej niż czubek własnego nosa, bo z każdym postem się coraz bardziej pogrążasz.

Opublikowano

Helo, jednak stwierdziłem że zwykła R9 390 nada się lepiej, różnica kilku fps do wersji z X z tego co czytałem.

Pod koniec roku sprzedam ją za jakieś nie wiem? 50% ceny i po prostu kupię jakiegoś Polarisa. Ma to sens nie?

Tutaj zaoszczędzić te 200 zł czy można je jakoś lepiej zagospodarować? Monitor, obudowa, albo gry.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

polarisa/pascala, zobaczy się co będzie wydajniejsze. 

 

do tego raczej nic nie musisz dokładać. dobrym pomysłem będzie po prostu kupienie nowych kart za jakis czas. (tak jak piszesz)

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Dobra czyli zwykła R9 390, reszta taka jak w koszyku. Potem wymiana karty.

 

Teraz kwestia kupna komputera, chciałem wziąć na raty, oraz by to zostało szybko zrealizowane...

Zamawiał ktoś w ten sposób? Czy dało by się to zrobić w ciągu tygodnia, by np na piątek mieć już np do odebrania sprzęt we Wrocławiu?

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...