Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Ogarnięcie grafiki.


Ememenss

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z 1994r. art. 115:

 

 

 

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191, art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. 2,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Opublikowano

proszę o dowody, że masz oryginalnego windowsa, winrara i całą bibliotekę muzyczno-obrazkową

 

Ktoś próbuje czerpać zysk z cudzej pracy, a oprogramowanie u siebie mam legalne jak chcesz wiedzieć : ).

 

 

Której grafiki?

 

Całego działu.

Arcymistrz
Opublikowano

Rzucasz wyrwanym skrawkiem Kodeksu Karnego, a nawet nie potrafisz dobrze sprecyzować o co Ci chodzi.

Mówisz o dziale, więc go wskaż. Przecież to powinno być logiczne...

Opublikowano

 

proszę o dowody, że masz oryginalnego windowsa, winrara i całą bibliotekę muzyczno-obrazkową

 

Czy ty rozumiesz o co chodzi? Ktoś próbuje czerpać zysk z cudzej pracy. Btw. firmowe (te na których "zarabiasz") urządzenia muszą mieć legalne oprogramowanie i ja, mimo że nawet jeszcze nie zarabiam, posiadam licencje (uczniowskie głównie) do programów CAD jak z nich korzystam i innych graficznych : ). 

 

A muzyki słucham tylko na YouTube jak chcesz wiedzieć ; ).

 

 

Której grafiki?

 

Całego działu.

 

 

 

1930214587665461010629.jpeg

 

 

 

Nie rozumiem tego tematu. Napisałeś fragment artykułu z prawa i tyle?

Wszystkie grafiki zostały (97%) stworzone przez grafików z MPC Graphic Team i nie widzę sensu, abyś rzucał Kodeksem Prawnym.

Opublikowano

Rzucasz wyrwanym skrawkiem Kodeksu Karnego, a nawet nie potrafisz dobrze sprecyzować o co Ci chodzi.

Mówisz o dziale, więc go wskaż. Przecież to powinno być logiczne...

 

Dla mnie to oczywiste, że chodzi o dział grafika : D. Przecież tylko w nim ktoś się oferuje jako grafik. Ogólnie powinien ktoś nadzorować ten dział, bo niby wiadomo, że nikt nigdy jakaś teoretyczna osoba B nie przyjebie się do tego, że osoba A gdzieś tam użyła jego grafiki dla zarobienia 40zł, ale imo to nie znaczy, że coś takiego powinno być dozwolone na forum, a pewnie jakbym np. rzucał w działach linkami do torrentów to bym wyleciał z banem.

 

 

Nie, że się jakoś szczególnie pruję, czy coś.. po prostu chciałem to zaznaczyć : d.

Opublikowano

 

Rzucasz wyrwanym skrawkiem Kodeksu Karnego, a nawet nie potrafisz dobrze sprecyzować o co Ci chodzi.

Mówisz o dziale, więc go wskaż. Przecież to powinno być logiczne...

 

Dla mnie to oczywiste, że chodzi o dział grafika : D. Przecież tylko w nim ktoś się oferuje jako grafik. Ogólnie powinien ktoś nadzorować ten dział, bo niby wiadomo, że nikt nigdy jakaś teoretyczna osoba B nie przyjebie się do tego, że osoba A gdzieś tam użyła jego grafiki dla zarobienia 40zł, ale imo to nie znaczy, że coś takiego powinno być dozwolone na forum, a pewnie jakbym np. rzucał w działach linkami do torrentów to bym wyleciał z banem.

 

 

Nie, że się jakoś szczególnie pruję, czy coś.. po prostu chciałem to zaznaczyć : d.

 

 

Są takie osoby, które moderują ten dział. Przykładowo @QuarK @Małpa @Ravoner i inni.

Nie widzę sensu, aby dalej ciągnąć ten temat.

 

Jeśli chcesz pomagać, to wystarczy, abyś kliknął w ten magiczny guzik -> http://prntscr.com/aj56nd ,a następnie podaj własny powód.

Co to za problem?

Opublikowano

 

Rzucasz wyrwanym skrawkiem Kodeksu Karnego, a nawet nie potrafisz dobrze sprecyzować o co Ci chodzi.

Mówisz o dziale, więc go wskaż. Przecież to powinno być logiczne...

 

Dla mnie to oczywiste, że chodzi o dział grafika : D. Przecież tylko w nim ktoś się oferuje jako grafik. Ogólnie powinien ktoś nadzorować ten dział, bo niby wiadomo, że nikt nigdy jakaś teoretyczna osoba B nie przyjebie się do tego, że osoba A gdzieś tam użyła jego grafiki dla zarobienia 40zł, ale imo to nie znaczy, że coś takiego powinno być dozwolone na forum, a pewnie jakbym np. rzucał w działach linkami do torrentów to bym wyleciał z banem.

 

 

Nie, że się jakoś szczególnie pruję, czy coś.. po prostu chciałem to zaznaczyć : d.

 

 

Całkowicie inna rozmowa teraz. W końcu coś piszesz, co możemy zrozumieć :)

W takim wypadku wystarczy napisać prywatną wiadomość lub wysłać zgłoszenie z dowodami, a zajmiemy się tym.

Opublikowano

­Ten temat nie ma sensu. Autor nawet nie wie co skopiował (jest to ustawa o prawie autorskim) co jest praktycznie martwym zapisem ze względu na to że trudno udowodnić komuś winę. Rzadkie są przypadki by ktoś się odwoływał do tego fragmentu.

Jeżeli masz niezbite dowody że ktoś posłużył się czyjąś pracą to pisz do jednego z opiekunów działu oni to załatwią.

 

Rzucasz wyrwanym skrawkiem Kodeksu Karnego, a nawet nie potrafisz dobrze sprecyzować o co Ci chodzi.

Mówisz o dziale, więc go wskaż. Przecież to powinno być logiczne...

 

Artykuł 115 kodeksu karnego trochę inaczej wygląda.

 Art. 115. § 1. Czynem zabronionym jest zachowanie o znamionach określonych w ustawie karnej.

§ 2. Przy ocenie stopnia społecznej szkodliwości czynu sąd bierze pod uwagę rodzaj i charakter naruszonego dobra, rozmiary wyrządzonej lub grożącej szkody, sposób i okoliczności popełnienia czynu, wagę naruszonych przez sprawcę obowiązków, jak również postać zamiaru, motywację sprawcy, rodzaj naruszonych reguł ostrożności i stopień ich naruszenia.

§ 3. Przestępstwami podobnymi są przestępstwa należące do tego samego rodzaju; przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia albo przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uważa się za przestępstwa podobne.

§ 4. (52) Korzyścią majątkową lub osobistą jest korzyść zarówno dla siebie, jak i dla kogo innego.

§ 5. Mieniem znacznej wartości jest mienie, którego wartość w chwili popełnienia czynu zabronionego przekracza dwustukrotną wysokość najniższego miesięcznego wynagrodzenia.

§ 6. Mieniem wielkiej wartości jest mienie, którego wartość w chwili popełnienia czynu zabronionego przekracza tysiąckrotną wysokość najniższego miesięcznego wynagrodzenia.

§ 7. Przepisy § 5 i 6 stosuje się do określenia ,,znaczna szkoda" oraz ,,szkoda w wielkich rozmiarach".

§ 8. Najniższym wynagrodzeniem jest najniższe wynagrodzenie pracowników określone na podstawie Kodeksu pracy.

§ 9. Rzeczą ruchomą lub przedmiotem jest także polski albo obcy pieniądz lub inny środek płatniczy oraz dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce.

§ 10. Młodocianym jest sprawca, który w chwili popełnienia czynu zabronionego nie ukończył 21 lat i w czasie orzekania w pierwszej instancji 24 lat.

§ 11. Osobą najbliższą jest małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii lub stopniu, osoba pozostająca w stosunku przysposobienia oraz jej małżonek, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu.

§ 12. Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem.

 

1000093817-removebg-preview-1.png

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...