Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Sposób na większą ilość instancji w SinusBot [0.9.5+]


Gość Borygard

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Zastanawialiście się może kiedyś czy jest możliwe aby móc postawić więcej niż 6 SinusBotów? Jest to możliwe!
Za pomocą tego poradnika będziesz mógł postawić więcej niż 6 sinus botów!
 
 
SPIS TREŚCI:
1. Czym są kontenery? Oryginalna strona producenta
2. Instalacja kontenerów oraz włączanie naszych paneli od SinusBota.Oryginalna strona producenta
 
 
======================================================================================================
 
1. Co to jest kontener? Czym one są? 
Kontener to otwarte oprogramowanie służące jako „platforma dla programistów i administratorów do tworzenia, wdrażania i uruchamiania aplikacji rozproszonych”. Kontener jest określany jako narzędzie, które pozwala umieścić program oraz jego zależności w lekkim, przenośnym, wirtualnym kontenerze, który można uruchomić na prawie każdym serwerze z systemem Linux.
 
 
2. Instalacja 
Aktualizujemy system, instalujemy odpowiednie pakiety oraz dodajemy zaufany klucz pakietu.

apt-get update  
apt-get install apt-transport-https ca-certificates
apt-key adv --keyserver hkp://p80.pool.sks-keyservers.net:80 --recv-keys 58118E89F3A912897C070ADBF76221572C52609D
 
Otwieramy plik przez ssh/ftp /etc/apt/sources.list.d/docker.list 
I usuwamy tam wszystkie linijki.
 
Po usunięciu dodajemy:
 
 
Dla Debian Wheezy (7)

deb https://apt.dockerproject.org/repo debian-wheezy main
 
Dla Debian Jessie (8)

deb https://apt.dockerproject.org/repo debian-jessie main
 
 
Aktualizujemy system, instalujemy nasze oprogramowanie kontenerów oraz potrzebne pakiety.

apt-get update
sudo apt-get install docker-engine 
apt-get update && apt-get install init-system-helpers && apt-get install docker-engine
 
Uruchamiamy oprogramowanie

sudo service docker start
sudo docker run hello-world
 
Dodajemy użytkownika, nadajemy prawa.

adduser tsbot
sudo usermod -aG docker tsbot
 
W folderze /homet/tsbot tworzymy folder mydockerscript

cd /home/tsbot/
mkdir mydockerscript
 
Pobieramy w tym folderze archiwum SinusBota
 
Instalujemy Linuxowego "Zipa"

apt-get install unzip
 
Wypakowujemy nasze pobrane archiwum

unzip master.zip
 
Nadajemy prawa włączania plikowi entrypoint.sh

chmod +x entrypoint.sh
 
Tworzymy "strukturę" na której będzie wzorowały się powstałe sinusy.

docker build -t ts3soundboard098 /home/tsbot/sinusbot-master/
 
Logujemy się nasze stworzone konto tsbot i przechodzimy do folderu /home/tsbot//sinusbot-master/

su tsbot
cd /home/tsbot//sinusbot-master/
 
Teraz możemy włączyć nasze kontenery
 
docker run --restart=always -d --name bot1 -p 8087:8087 ts3soundboard098
docker run --restart=always -d --name bot2 -p 8088:8087 ts3soundboard098
docker run --restart=always -d --name bot3 -p 8089:8087 ts3soundboard098
 
Za każdym razem trzeba zmieniać zaznaczone kolorem zielonym i czerwonym miejsca. (bot7,8,9,10 / 8093,8094,8095 etc.)
 
#Screeny:
1. Dodam swój jak znajdę..
#BLANK
 
2. System Ubuntu 10+ 78 % CPU i 970 MB RAM
2CLkksC.png
 
 
 
 
 
 
 
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────
| AntyWarn | AntyBan | AntyCichy :v |
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────
# Jest to instalacja debian 7/8.
# Pomysłodawcą jak powiększyć ilość instancji jest: Qraktzyl
# Oryginalny temat z instalacją na UBUNTU: r4 ... CLICK
 
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Możliwe znalezione błędy:
 
#1 Brak panelu, nie wyświetla się - @vertipl

 

@vertipl dziękuje za pomoc przy ustawieniu linkowania. Rzeczywiście było to konieczne  :)

Krótka instrukcja dla tych co będą próbować (ja sam tego nie ogarniam do końca):

1. Zapoznajemy się z dokumentacją 

https://docs.docker.com/engine/userguide/networking/default_network/dockerlinks/

2. Uruchamiamy TS w dokerze ("kontenerze")

3. Uruchamiamy boty z dodatkowym parametrem:

--link nazwa_kontenera_z_serwerem_TS

4. Wchodzimy do kontenera z naszym botem:

docker-enter nazwa_dockera_z_botem

5. z poziomu tego dockera sprawdzamy adres IP jaki dostał nasz serwer TS

6. Logujemy się na panel naszego bota i wprowadzamy adres z pkt. 5 (nie jest to standardowy adres przez który się logujemy do TS, ani 127.0.0.1)

 

@vertipl zasługujesz na wielkiego plusa  :)

 

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

No to teraz każdy nie będzie stękał o instancje :)

 

Brawa ziom oczywiście sam użyję bo mam 5 a czasami nie starcza 

Opublikowano

Elo. Wszystko pięknie się uruchamia, ale boty nie chcą wbić na serwer. Jakiś pomysł? Z legalną wersją nie miałem z tym problemu.

Debian 7

Bot log:

2016-03-13T20:45:07+01:00 Creating default instance
2016-03-13T20:45:07+01:00 Promoting instance to main instance
2016-03-13T20:45:07+01:00 Adding new useradmin
2016-03-13T20:46:48+01:00 LOGIN [admin] OK
2016-03-13T20:54:02+01:00 INSTANCE-CREATE [admin] (asd) OK

Instance log:

2016-03-13T20:54:02+01:00 Starting instance ts3server://?port=9987&nickname=asd&password=&channel=&channelpassword=
2016-03-13T20:54:07+01:00 TSClient quit.
2016-03-13T20:54:22+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV CHATIGNCHAN CC OK
Opublikowano

Niestety po próbie uruchomienia go z komendą:

root@server:/home/tsbot/sinusbot-master# docker run --restart=always -d --name bot12 -p 8010:8010 ts3soundboard098 LC_ALL="en_US.UTF-8" 
 
otrzymuej w konsoli:
0725f5e5fd133e37a585300f087a8a4d8c1a01b6d46f0065199414d745192025
 

boty w ogóle się nie uruchamiają (nawet interfejs). Czy coś źle robię?

Opublikowano

 

Elo. Wszystko pięknie się uruchamia, ale boty nie chcą wbić na serwer. Jakiś pomysł? Z legalną wersją nie miałem z tym problemu.

Debian 7

Bot log:

2016-03-13T20:45:07+01:00 Creating default instance
2016-03-13T20:45:07+01:00 Promoting instance to main instance
2016-03-13T20:45:07+01:00 Adding new useradmin
2016-03-13T20:46:48+01:00 LOGIN [admin] OK
2016-03-13T20:54:02+01:00 INSTANCE-CREATE [admin] (asd) OK

Instance log:

2016-03-13T20:54:02+01:00 Starting instance ts3server://?port=9987&nickname=asd&password=&channel=&channelpassword=
2016-03-13T20:54:07+01:00 TSClient quit.
2016-03-13T20:54:22+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV CHATIGNCHAN CC OK

 

 

Podałeś adrs gdzie ma się logować bot? Bo w 1 linijce Instance Loga nie widać abyś IP podał...

Opublikowano

Niestety po próbie uruchomienia go z komendą:

root@server:/home/tsbot/sinusbot-master# docker run --restart=always -d --name bot12 -p 8010:8010 ts3soundboard098 LC_ALL="en_US.UTF-8" 
 
otrzymuej w konsoli:
0725f5e5fd133e37a585300f087a8a4d8c1a01b6d46f0065199414d745192025
 

boty w ogóle się nie uruchamiają (nawet interfejs). Czy coś źle robię?

Spróbuj tak 

docker run --restart=always -d --name bot18 -p 8015:8087 ts3soundboard098 

GaduGadu: 42834379


 

Opublikowano
2016-03-14T00:22:40+01:00 Loaded

2016-03-14T14:07:02+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV CHATIGNCHAN CC OK

2016-03-14T14:07:03+01:00 Starting instance ts3server://151.80.111.114?port=9987&nickname=1515&password=&channel=&channelpassword=

2016-03-14T14:07:32+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV  mam to samo  nie chcą wejść 

tak samo tu CHATIGNCHAN CC OK

2016-03-14T14:07:34+01:00 KILL [admin] OK

2016-03-14T14:07:34+01:00 TSClient quit.

2016-03-14T14:07:35+01:00 Starting instance ts3server://127.0.0.1?port=9987&nickname=1515&password=&channel=&channelpassword=
Opublikowano

root@XXX:/root/# sudo apt-get install docker-engine
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:


The following packages have unmet dependencies:
 docker-engine : Depends: init-system-helpers (>= 1.18~) but it is not installable
                 Recommends: aufs-tools but it is not going to be installed
                 Recommends: cgroupfs-mount but it is not installable or
                             cgroup-lite but it is not installable
                 Recommends: git but it is not going to be installed
                 Recommends: yubico-piv-tool (>= 1.1.0~) but it is not installable
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Ktoś pomoże?

Opublikowano

Niestety po próbie uruchomienia go z komendą:

root@server:/home/tsbot/sinusbot-master# docker run --restart=always -d --name bot12 -p 8010:8010 ts3soundboard098 LC_ALL="en_US.UTF-8" 
 
otrzymuej w konsoli:
0725f5e5fd133e37a585300f087a8a4d8c1a01b6d46f0065199414d745192025
 

boty w ogóle się nie uruchamiają (nawet interfejs). Czy coś źle robię?

 

Użytkownikiem ROOT uruchom zamiast tsbotem bądź nadaj uprawnienia tsbotowi.

docker run --restart=always -d --name bot3 -p NOWY_PORT:8087 ts3soundboard098

 

 

2016-03-14T00:22:40+01:00 Loaded
2016-03-14T14:07:02+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV CHATIGNCHAN CC OK
2016-03-14T14:07:03+01:00 Starting instance ts3server://151.80.111.114?port=9987&nickname=1515&password=&channel=&channelpassword=
2016-03-14T14:07:32+01:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV  mam to samo  nie chcą wejść 
tak samo tu CHATIGNCHAN CC OK
2016-03-14T14:07:34+01:00 KILL [admin] OK
2016-03-14T14:07:34+01:00 TSClient quit.
2016-03-14T14:07:35+01:00 Starting instance ts3server://127.0.0.1?port=9987&nickname=1515&password=&channel=&channelpassword=

 

 

Odpalaj na normalnym cyfrowym IP, sprawdź czy nie masz wyższego identyfikatora ustawionego oraz sprawdź czy nie zablokowałeś flooda dla bota.

 

 

root@XXX:/root/# sudo apt-get install docker-engine
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:


The following packages have unmet dependencies:
 docker-engine : Depends: init-system-helpers (>= 1.18~) but it is not installable
                 Recommends: aufs-tools but it is not going to be installed
                 Recommends: cgroupfs-mount but it is not installable or
                             cgroup-lite but it is not installable
                 Recommends: git but it is not going to be installed
                 Recommends: yubico-piv-tool (>= 1.1.0~) but it is not installable
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Ktoś pomoże?

 

 

Zaktualizuj kernele.

http://www.cyberciti.biz/faq/linux-kernel-upgrade-howto/

 

 

 

@1361622928-U485574.pngxyz.Abaddon

 

Tak lecz mogą być błędy, ale raczej będzie OK.

Opublikowano
wyświetlanie uruchomionych dockerów:



docker ps


zamykanie dockerów



docker stop CONTAINER ID


Wyłączyłem wszystkie wcześniej uruchomione dockery i wydaje komendę



docker run --restart=always -d --name bot8000 -p 8000:8087 ts3soundboard098


przechodzę pod adres: domena.pl:8000

loguje się (admin/foobar)

Przechodzę do Settings-->Instance settings

W polu Hostname/IP z racji tego iż bot stoi na lokalnej maszynie mogę pozostawić wartość 127.0.0.1 lecz próbowałem również z zewnętrzną domeną.

Zapisuje ustawienia

Przechodzę do Instances 

Klikam na przycisk Power - czekam aż się zaświeci na zielono (zaświeciło)

i nic.... bot się nie chce połączyć do mojego serwera

 

Podejrzewam, że to może być spowodowane nie aktualną wersją klienta TS. Jaka to jest wersja i jak ją zaktualizować? ew. jakieś inne sugestie ?

System operacyjny na serwerze dedykowanym: Debian 7.5 Wheezy OldStable po wszystkich aktualizacjach

Serwer ulokowany w OVH

Mogę podać parametry ale to raczej nie ma znaczenia

 

PS. Jeśli ma ktoś chęć dokładniej obadać sprawę (połączyć się do mojego serwera) proszę pisać, a udostępnię wgląd przez TeamViewer

PS2. Jak podpiąć jakiś inny adres IP jako główny dla takiego rozwiązania? Posiadam wykupioną maskę 128 adresów IP na serwerze i wszystkie są podłączone, a chciał bym uruchomić te boty na porcie 80, w celu podpięcia subdomeny.

PS3. Jak edytować stronę WWW? Chodzi mi tylko o edycję szablonu pod moją stronę :)

Opublikowano

@up a masz zablokowany port 80?? Na razie jest najnowsza wersja klienta. Wrócę z pracy to Ci to zobaczę "głębiej".

Opublikowano

A muszę mieć zablokowany? Mam odblokowany i działa na nim apache na domyślnym adresie IP

 

Boty próbuje uruchomić jak na razie na innych portach

Opublikowano

Wpisz uname -r i podaj co Ci wyskoczyło. Możliwe ,ze masz stare kernele

Opublikowano

Nie w tym problem. Kernele są odpowiednie.

Spróbowałem podłączyć się pod innego TS i wszystko ryra.

Problem leży po stronie docker'ów. Uruchamiając w ten sposób nie jestem w stanie połączyć się z lokalnie działającym serwerem. Do innych łączy mi się bez problemu. Uruchomiłem w ten sam sposób na VPS z aruby i działa nawet na moim serwerze, ale chciał bym uruchomić to lokalnie, gdyż mam sporo nie wykorzystanych zasobów (maszyna 32 GB ramu i 8 rdzeni 4 GHz). Jest jakiś sposób aby boty stały na tej samej maszynie i mogły się łączyć choćby poprzez adres 127.0.0.1? Próba połączenia przez domenę również nie działa. Mógł bym podłączyć te boty pod inny adres IP przypisany do maszyny, ale nie wiem jak skonfigurować docker'y aby używały innego interfejsu karty sieciowej.

 

W grę również wchodzi jakiś serwer proxy (VPN) lecz pytanie się ponawia. Jak skonfigurować docker'y aby używały innej konfiguracji sieci?

 

PS. Nie chcę się bawić za bardzo w VPS, bo nie po to kupuje drogą maszynę, aby dokupywać dodatkowo jeszcze VPS, na których nie jestem w stanie uruchomić tak wielu instancji, a w dodatku te serwery z aruby strasznie przymulają.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...