Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Sposób na większą ilość instancji w SinusBot [0.9.5+]


Gość Borygard

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

a możesz jaśniej powiedzieć jak to zrobić? Nie znam tego oprogramowania a moja znajomość angielskiego podczas czytania dokumentacji nie koniecznie dobrze się sprawdza :(

 

PS. Nie mogę wyłączyć serwera na dłuższy czas więc za konkretną odpowiedź stawiam piwo :)

A przy okazji przyda mi się te rozwiązanie, gdyż chciał bym postawić dodatkowy serwer TS. Jeśli jesteś chętny pomóc to mogę wynagrodzić to w postaci udostępnienia zasobów serwera - oczywiście jeśli się dobrze znasz na dockerach, bo na nich będziemy wszystko stawiać.

 

PS. Tak się właśnie kończy stawianie botów muzycznych na arubie

 

<13:02:44> "Gildia zzzz" dropped (connection lost)
<13:02:45> "Gildia xxxx" dropped (connection lost)
<13:02:45> "Radio  VIVA" dropped (connection lost)
<13:02:45> "Gildia cccc" dropped (connection lost)
<13:02:46> "Radio IMPREZA" dropped (connection lost)
Opublikowano

Jeśli używasz firewalla to odblokuj dostęp lokalny. Czyli na przykład blokada portów 10011 query zrób aby 127.0.0.1 miało odblokowane porty do 9987

Opublikowano

@vertipl dziękuje za pomoc przy ustawieniu linkowania. Rzeczywiście było to konieczne :)

Krótka instrukcja dla tych co będą próbować (ja sam tego nie ogarniam do końca):

1. Zapoznajemy się z dokumentacją 

https://docs.docker.com/engine/userguide/networking/default_network/dockerlinks/

2. Uruchamiamy TS w dokerze ("kontenerze")

3. Uruchamiamy boty z dodatkowym parametrem:

--link nazwa_kontenera_z_serwerem_TS

4. Wchodzimy do kontenera z naszym botem:

docker-enter nazwa_dockera_z_botem

5. z poziomu tego dockera sprawdzamy adres IP jaki dostał nasz serwer TS

6. Logujemy się na panel naszego bota i wprowadzamy adres z pkt. 5 (nie jest to standardowy adres przez który się logujemy do TS, ani 127.0.0.1)

 

@vertipl zasługujesz na wielkiego plusa :)

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mam pytanie jak miałem sinusa zainstalowanego to boty miały po 1 ping 2  a teraz jak reinstal zrobiłem i zainstalowałem jeszcze raz to mają boty po 0 pingu

Opublikowano

 

2016-04-12T16:30:25+02:00 Creating default instance

2016-04-12T16:30:25+02:00 Promoting instance to main instance

2016-04-12T16:30:25+02:00 Adding new useradmin

2016-04-12T16:33:10+02:00 LOGIN [admin] FAIL

2016-04-12T16:33:13+02:00 LOGIN [admin] FAIL

2016-04-12T16:33:15+02:00 LOGIN [admin] OK

Niby wszystko działa super, lecz boty nie chcą połączyć się z serwerem. Wie ktoś, coś?

 

@Edit

Dodam, że hosting to blazingfast.io pakiet HAWK.

Opublikowano

jak zrobic update do youtube?

jak zrobic update do youtube?

jak zrobic update do youtube?

 

Musisz wgrać skrypt do sinusbota yt-dl: tutaj

 

mam pytanie jak miałem sinusa zainstalowanego to boty miały po 1 ping 2  a teraz jak reinstal zrobiłem i zainstalowałem jeszcze raz to mają boty po 0 pingu

 

Bo pewnie połączył Ci się jako localhost ale tak czy siak ping w każdej chwili może Ci podskoczyć do 1-2, nie ma tutaj w ogóle różnicy. Bot może mieć nawet ping 99999 i będzie działał poprawnie.

 

 

 

2016-04-12T16:30:25+02:00 Creating default instance

2016-04-12T16:30:25+02:00 Promoting instance to main instance

2016-04-12T16:30:25+02:00 Adding new useradmin

2016-04-12T16:33:10+02:00 LOGIN [admin] FAIL

2016-04-12T16:33:13+02:00 LOGIN [admin] FAIL

2016-04-12T16:33:15+02:00 LOGIN [admin] OK

Niby wszystko działa super, lecz boty nie chcą połączyć się z serwerem. Wie ktoś, coś?

 

@Edit

Dodam, że hosting to blazingfast.io pakiet HAWK.

 

 

W firewall odblokuj port 80, 443, dodaj serwer do whitelist, spróbuj zaktualizować bota.

 

Świetnie , wszystko działa! 

 

Post +1 ? Mógłbyś coś więcej napisać.

 

Polecam korzystam i jest git

 

Post +1 ? Mógłbyś coś więcej napisać.

 

leci + z*******y poradnik 

jakiego vps używasz ? 

 

LVLUP.PRO EU 4 GB

 

Przydatny poradnik, na pewno skorzystam !

 

Jak nie skorzystałeś to skąd wiesz, że przydatny? Nie nabija się postów, za to dostałeś bana.

Opublikowano

@topic wiesz może czy dalej to działa?

przy próbie instalacji dockera mam ten bład:

Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu systemd (215-17+deb8u3)...
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 docker-engine
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
i nie ważne co robie i tak dalej jest reinstalke robiłem jestem na debianie 8 

Co ja tutaj robie...

Opublikowano

 

@topic wiesz może czy dalej to działa?

przy próbie instalacji dockera mam ten bład:

Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu systemd (215-17+deb8u3)...
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 docker-engine
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
i nie ważne co robie i tak dalej jest reinstalke robiłem jestem na debianie 8 

 

Posiadasz KVM czy Open VZ ?

giphy.gif

Opublikowano

Witam. Gdy wszystko zrobiłem i chce odpalić bota komendą to wyskakuje mi takie coś:

Error response from daemon: failed to create endpoint bot2 on network bridge: Bind for 0.0.0.0:8088 failed: port is already allocated.
Opublikowano

Port jest juz używany, włącz na innym porcie.

@m1ste wpisz uname -2 i podaj co ci się pokazało

 

 

@NoiseBlack musisz miec maszynę z odpowiednimi kernelami

Opublikowano

@Borygard, nie za bardzo rozumiem.. mam podać wersje uname?

 

Wykonaj w putty komendę

uname -a

Podaj co Ci w logu wyskoczyło, podaj wersję twojego systemu operacyjnego na maszynie oraz który bitowy.

Opublikowano

dobra a gdzie tera są pliki od sinusa jak bym chciał config.ini edytować ? 

 

teraz*, jak już piszemy to z grzecznością.

 

Tutaj nie edytujesz plików a zwłaszcza config.ini. Wszystko masz wirtualnie stawiane.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...