Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Dlaczego na dobrym komputerze mam tak bardzo lagi?


xmixit

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie rozumiem co ty masz za problem skoro 60 FPS to wystarczająco by grać w gry.

 

Lecz jeżeli chcesz więcej FPS z jakichś przyczyn to polecam przydzielić więcej ramu.

893961446222509646083.png

Opublikowano

 

Witam, tak jak w temacie - maksymalna ilość fps to 60-61 http://scr.hu/305d/kuo9z

NA OPTIFINE

 
a tu specyfikacja kompa : http://scr.hu/305d/2y7b6
Win10, ktoś pomoże?
 
//Jest to laptop a nie PC, mój błąd.

 

Sprawdz czy nie masz Vsync wlaczone. Ja mam i7-5500U oraz 940M i mam okolo 120fps na max ustawieniach.

Odpisujesz na moj post? Dodaj @Aintence jesli chcesz abym go zobaczyl.


4F6xoLt.jpg

Opublikowano

@Up ja mam zwykłego proca żadne i7 albo i5 a FPS mam od 90 do 220

 

Sprawdź czy Minecraft ma dość dużo pamięci RAM przydzielonej w JVM.

 

Bo możesz mieć i 50GB ramu ale jak minecraft może mieć tylko 512mb to się po ***** podrapiesz tylko.

Aegris RPG [Mod]


Forum serwera: Aegris.cba.pl/aegrisforum [ Faza tworzenia]


Prezentacja: Link

Opublikowano

^up nie działa. 

Ctrl + Alt + Delete > Menadżer zadań : 

 

Zadanie 1:

 

Przydziel wiecej ramu do mc (Zalecam 4gb do paczek) 

Zadanie 2:

 

Poszukaj procesu javaw (Musisz miec wlaczonego mc)

ustaw pryriorytet na wysoki (musisz to robic po kazdym wlanczeniu mc)

 

Zadanie 3: 

Poszukaj game-boostera np: asc systemcare i wyczysc nim pc i wlancz tryb turbo

 

Przykład ASC:

 

 

 

AIyu77d.png

m94hm9J.png

 

 

 

 

Zadnie 4:

 

Zobacz czy masz włączone oszczedzanie energi:

Instrukcja:

 

 

twAU241.png

gJexxpg.png

1Gp5Eas.png

 

 

 

Ostatni w przypadku gpu (U mnie pomogło)

 

Czasami twój producent posiada programy do przyspieszania gpu (Gdy nie jest to wlanczone czasami karta zwalnia)

przykład aplikacji:

(Poszukaj twojego producenta i moze bedzie coś podobnego np evga/gigabyte/msi)

QKRcz3D.png

 

Pomogłem to daj like ;)

Opublikowano

Próba zwiększenia ramu - Error occurred during initialization of VM

Could not reserve enough space for 3145728KB object heap
Opublikowano

 

Próba zwiększenia ramu - Error occurred during initialization of VM

Could not reserve enough space for 3145728KB object heap

 

Sprawdź czy ilość pamięci którą próbujesz przypisać na pewno jest wolna.

Opublikowano

 

Witam, tak jak w temacie - maksymalna ilość fps to 60-61 http://scr.hu/305d/kuo9z

NA OPTIFINE

 
a tu specyfikacja kompa : http://scr.hu/305d/2y7b6
Win10, ktoś pomoże?
 
//Jest to laptop a nie PC, mój błąd.

 

 

Może masz włączone V-sync ? (czyli synchronizację pionową, dzięki której będziesz miał stałe 60fps)

Po jej wyłaczeniu możesz mieć więcej fps.

 

 

Jeśli pomogło daj LIKE ! :)

ICraft

Survival + Gildie + Specjalne itemy

icraft.yfun.pl
[1.10, 1.9, 1.8]

Opublikowano

Nie rozumiem co ty masz za problem skoro 60 FPS to wystarczająco by grać w gry.

 

Lecz jeżeli chcesz więcej FPS z jakichś przyczyn to polecam przydzielić więcej ramu.

Myśle że to pomoże

Opublikowano

 

Próba zwiększenia ramu - Error occurred during initialization of VM

Could not reserve enough space for 3145728KB object heap

 

Miałem taki sam problem zainstalowałem jave x64 i pomogło :D

Zostaw like jak pomogłem

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...