Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor philips 190cw, a podłącznie dvi-d (r9 390)


Tremo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo posiadam monitor, który ma kable d-sub (nie ma innego wejścia), a potrzebne wejście to dvi-d.

http://www.morele.net/gembird-adapter-dvi-a-vga-24m-15f-a-dvi-vga-267788/

Dokupiłem taki adapter, komputer jest już zamówiony z r9 390, a podobno ten adapter nie da rady.

Słyszałem, że w r9 390 jest coś innego potrzebnego, aby sygnał zmienić czy coś.

Niby potrzebny jest przetwornik cyfrowo-analogowy sygnału wideo wyposażony w dowolne złącze cyfrowe.

Coś takiego znalazłem, bo moja karta ma także wejście HDMI

http://sklepwideo.pl/konwerter_hdmi-vga_y-5301

Komp będzie do odebrania w czwartek.

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

Jeśli masz cyfrowo- analogowy to będzie działało HDMI->VGA

 

Po cholerę ubzdurało ci się DVI-D kiedy nie ma na nim sygnału analogowego. Bez konwertera nie zadziała.  

 

Masz pewnie DVI-I w karcie , przejściówka w zupełności wystarczy, powinna być w zestawie. Twój problem sprawdzić sobie jakie masz rodzaje wyjść przy modelu karty i czy zawiera przejściówkę DVI->VGA. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Jeśli masz cyfrowo- analogowy to będzie działało HDMI->VGA

 

Po cholerę ubzdurało ci się DVI-D kiedy nie ma na nim sygnału analogowego. Bez konwertera nie zadziała.  

 

Masz pewnie DVI-I w karcie , przejściówka w zupełności wystarczy, powinna być w zestawie. Twój problem sprawdzić sobie jakie masz rodzaje wyjść przy modelu karty i czy zawiera przejściówkę DVI->VGA. 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390-gaming-g1-8192-mb-gddr5-512-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-gv-r939g1-gaming-8gd-751573/

K***a, jak bardzo mam prz******e?

Powiedz mi, że to nie jest dvi-d.

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

O jak fajnie, dopiero teraz łaskawie raczyłeś poinformować jaką masz grafikę ! 

 

W ostatniej co miałem był konwerter DVI-D na DVI-I  spodziewałem się że masz taki domyślnie. 

 

 Będzie działało dowolne  DVI-D / HDMI / DP na VGA  i musi to być konwerter , nie może przejściówka.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Powinna być, kilka osób taką już kupiło i działa.

Zresztą sprawdzisz w pudełku czy masz wersję z konwerterem DVI-D na DVI-i ( angielskie wersje kart mają ) wtedy adapter co kupiłeś zadziała. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Powinna być, kilka osób taką już kupiło i działa.

Zresztą sprawdzisz w pudełku czy masz wersję z konwerterem DVI-D na DVI-i ( angielskie wersje kart mają ) wtedy adapter co kupiłeś zadziała. 

Okej, a jakbym tą kupił?

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-390-ddr5-8gb-512-bit-hdmi-dp-dvi-r9-390p-8db6-752864/

To by było ok z tym adapterem?

Pisałem do morele.net, bo mój zestaw dopiero został przyjęty, może jest możliwość zamienienia.

Jak nie to zostaję przy tej gigabyte.

W razie czego na morele.net znalazłem tańszy

http://www.morele.net/adapter-av-unitek-konwerter-hdmi-vga-y-5301-484484/

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

O konwerter pytaj czy jest w zestawie , nie zawsze pisze

 

Konwerter będzie,jak kupujesz zestaw to mogą przecież sprawdzić działanie . 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

O konwerter pytaj czy jest w zestawie , nie zawsze pisze

 

Konwerter będzie,jak kupujesz zestaw to mogą przecież sprawdzić działanie . 

(y)? 

Wiem literówka xD

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

Jak ci pisałem w wersji angielskiej np w kupiona w  Currys/PC World  jest przejściówka. Nie wiem czy oryginalnie czy ją dokłada sklep.

Przy zakupie na fakturze pisze w nazwie grafiki DVI-D/DVI-I i był konwerter z wyjściem na DVI-I i  VGA 

Cosik takiego tylko z dwoma wyjściami , tu jest na VGA tylko 

DVI2VGAE.main.jpg

 

 

Co nie kupisz będzie identyczne w jakości bo to wszystko konwertery cyfrowe na analogowe VGA. Jakość na ekranie zależy tylko od producenta przejściówki. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Jak ci pisałem w wersji angielskiej np w kupiona w  Currys/PC World  jest przejściówka. Nie wiem czy oryginalnie czy ją dokłada sklep.

Przy zakupie na fakturze pisze w nazwie grafiki DVI-D/DVI-I i był konwerter z wyjściem na DVI-I i  VGA 

Cosik takiego tylko z dwoma wyjściami , tu jest na VGA tylko 

DVI2VGAE.main.jpg

 

 

Co nie kupisz będzie identyczne w jakości bo to wszystko konwertery cyfrowe na analogowe VGA. Jakość na ekranie zależy tylko od producenta przejściówki.

Czyli już podsumowanie

231241455206521952746.jpeg

Chodzi o ten http://www.morele.net/adapter-av-unitek-konwerter-hdmi-vga-y-5301-484484/

Bo nie umiem znaleźć konwertera z dvi-d na vga.

@Ktosiu

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

Nie będzie żadnej różnicy. Sygnał z DVI-D, HDMI i DP jest ten sam cyfrowy 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...