Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Proszę o pomoc w złożeniu komputera


xBlack*

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jaki posiadasz budżet na kupno?: Ile tylko zechcę, ale na komputer chcę wydać maksymalnie 2000zł :)
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? za ile dni, tygodni, miesięcy, lat): Dopóki nie znajdę czegoś dobrego.
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?: Nie ważne.
Do czego ma służyć komputer?: Do gier, tworzenia grafiki i filmów.
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?: Nic.
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?: Nie.
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?: Najlepiej by był jakiś i5/i7 i jakaś NVIDIA GeForce GTX 2gb+
Chce by na komputerze szły te gry:
CS:GO - 200-300 FPS?
GTA V - 60-150 FPS?
Hurtworld - 150-300 FPS?
BF3/BF4 - 150+ FPS?
ETS 2 - 150+ FPS?
... i inne gry takie jak FIFA 16, Battlefront, Fallout 4 - ale te już mniej konieczne, te wyżej najbardziej :)

 

Opublikowano

Napisz dokładniej kiedy zamierzasz kupić, jaka rozdzielczość monitora i czy masz już kasę.

 

Pisałem, że od razu jak coś znajdziemy :) Monitor to oddzielnie sobie kupię. Kasę mam.

Opublikowano

Komputer do grania, grafiki, robienia filmów, grania w GTA V przy 60-150 FPS (pewnie jeszcze Ultra w FullHD), do tego w zestawie i5, a najlepiej i7 za 2000? Chłopie zejdź na ziemie. Masz wymagania z dupy patrząc na budżet. Chcesz spełnić zachcianki to pomnóż budżet X2 chociaż. Założyłeś już chyba ze 4 tematy w ciągu ostatnich dwóch tygodni o tym komputerze, bo szukasz czegoś super mając budżet do dupy.

Opublikowano

Komputer do grania, grafiki, robienia filmów, grania w GTA V przy 60-150 FPS (pewnie jeszcze Ultra w FullHD), do tego w zestawie i5, a najlepiej i7 za 2000? Chłopie zejdź na ziemie. Masz wymagania z dupy patrząc na budżet. Chcesz spełnić zachcianki to pomnóż budżet X2 chociaż. Założyłeś już chyba ze 4 tematy w ciągu ostatnich dwóch tygodni o tym komputerze, bo szukasz czegoś super mając budżet do dupy.

Mogę wydac 20k na kompa, ale po co? ^^ Mogę dać np. 4000zł.

Opublikowano

Dobra, dzięki za pomoc wszystkim. Znalazłem komputer za 2500zł :)

Intel® Core i5-2400 Quad Core

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB

Windows 10

Monitor 24 cale LG

8gb RAM

Opublikowano

@xBlack* widze, ze jest monitor w zestawie, ALE KUZWA ILE? Nie bierz.

???? Monitor jest. Grafika NVIDIA 2GB. Procesor i5 3.10ghZ z możlwiością podkręcenia, 8GB ram i to jest mało jak za 2500zł? Mi takie coś starczy, byleby CS:GO chodził na 200+ FPS i jakieś GTA na średnich z 60-100 FPS :) Nie jestem jak typowy polak, uzbierał 20k to od razu kupuje potwora :D

Opublikowano

???? Monitor jest. Grafika NVIDIA 2GB. Procesor i5 3.10ghZ z możlwiością podkręcenia, 8GB ram i to jest mało jak za 2500zł? Mi takie coś starczy, byleby CS:GO chodził na 200+ FPS i jakieś GTA na średnich z 60-100 FPS :) Nie jestem jak typowy polak, uzbierał 20k to od razu kupuje potwora :D

 

Ale po prostu nie opłaca się takiego kompa kupować za tyle. Kup zestaw jaki podał @Mashrek

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

???? Monitor jest. Grafika NVIDIA 2GB. Procesor i5 3.10ghZ z możlwiością podkręcenia, 8GB ram i to jest mało jak za 2500zł? Mi takie coś starczy, byleby CS:GO chodził na 200+ FPS i jakieś GTA na średnich z 60-100 FPS :) Nie jestem jak typowy polak, uzbierał 20k to od razu kupuje potwora :D

Krecenie przez bclk nazywasz mozliwoscia podkrecania? Nie mowie, ze procesor jest zly czy ta karta, ale przeplacisz, za 2,5k to Ci nowego zloze jak chcesz, ktory bedzie wydajniejszy. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Krecenie przez bclk nazywasz mozliwoscia podkrecania? Nie mowie, ze procesor jest zly czy ta karta, ale przeplacisz, za 2,5k to Ci nowego zloze jak chcesz, ktory bedzie wydajniejszy. 

Tylko, że to jest nowy i to nie jest składany tylko ASUS jakiś :D

Opublikowano

jezeli chcesz miec takie fpsy w cs go na full detalach, to zloz sobie taki komp jaki mam w sygnie. 220 300 fps.

Cpu i7 4790k : Mobo Msi Gaming 5 Z97 : Gpu GF980 Msi Gaming : Ram Ripjaws 2133 8gb : Buda Zallman HF1 : CpuKuler Zalman Reserator 3 Max Dual SSD: Crucial 100BX 500gb : Monitor AGON AG241QX +2x LG23MP65

Klawa MadCatz S.T.R.I.K.E : TE : Steel Series Rival 300 Podkładka Razer Goliathus : Słuchawki Corsair Void RGB Wirless + Syberia v2

Opublikowano

Tylko, że to jest nowy i to nie jest składany tylko ASUS jakiś :D

Daj mi link do tego, bo cos smierdzi, i5 2400 juz nie idzie kupic od dluuuuuuuugiego czasu. 

 

jezeli chcesz miec takie fpsy w cs go na full detalach, to zloz sobie taki komp jaki mam w sygnie. 220 300 fps.

No nie wiem, nie trzeba mu czegos takiego.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Aktualnie i3 nie są opłacalne, chyba że mówimy o skylake. Fx 6300 polecam.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Aktualnie i3 nie są opłacalne, chyba że mówimy o skylake. Fx 6300 polecam.

6300 jest droższy od i3. A czemu to chyba nie trzeba tłumaczyć.

416231423689480320491.png

Opublikowano

jeżeli do i3 chcesz pakować h81, która nawet nie ma wejścia pod stare nagrywarki czy więcej niż 2x SATA 3 nie wspominając o rozmieszczeniu łącz to pozdero. aktualnie faktycznie fx jest lekko przy drogi, co nie zmienia faktu, ze jest opłacalniejszy. płyta za 270 zł z funkcjami w biosie wyłączającymi APM, C1E, CnQ etc. i można go nawet przykręcić do 4,1/2 GHz z boxowym coolerem na niskich napięciach. praktycznie nie trzeba zwiększać vcore. 

 

to tyle.

 

P.S. dwa DDR3 XDD 

 

> i3 na b85 pro3  

http://www.morele.net/inventory/info/eQk418/

> fx 6300 na dość dobrej płycie głównej 

http://www.morele.net/inventory/info/9c9xm/

fx 6300 na tej mobo to i wyciągnie większe wartości, ale żeby nie było throttlingu na boxowym coolerze, bo nie dopisuje tutaj to by trzeba zostać na 4,1/2 GHz.

 

ew. można dołożyć do m5a97 r 2.0, ale wtedy budżet zwiększy się gdzieś o 50 złotych względem i3 na b85. gdyby wrociły ceny jak ja kupowałem, czyli: fx;400 zł, zaś i3 500 byłoby równo. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Czyli na dzień dobry dorzucasz jeszcze 150zł na Fortisa/Grandisa. OC na BOX ? PLS, to chłodzenie wiruje jak pojebane już na stocku.

i3 zmieniasz na i5 i lecisz dalej, co zrobisz ze starym FX6300 i AM3+ ? Nic. Ta podstawka będzie bardziej martwa niż wszystkie ostatnie LGA.

416231423689480320491.png

Opublikowano

Czyli na dzień dobry dorzucasz jeszcze 150zł na Fortisa/Grandisa. OC na BOX ? PLS, to chłodzenie wiruje jak pojebane już na stocku.

i3 zmieniasz na i5 i lecisz dalej, co zrobisz ze starym FX6300 i AM3+ ? Nic. Ta podstawka będzie bardziej martwa niż wszystkie ostatnie LGA.

nie dorzucam na dzień dobry chłodzenia. wystarczy jakiś zalman z1, dobrze schowane kable i można ocnać na boxie do takich wartości. mi nie przeszkadza te chłodzenie, ale zmieniam bo chcę podkręcić do 4,5.

 

nikt nie mówił o rozbudowie (:

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

nie dorzucam na dzień dobry chłodzenia. wystarczy jakiś zalman z1, dobrze schowane kable i można ocnać na boxie do takich wartości. mi nie przeszkadza te chłodzenie, ale zmieniam bo chcę podkręcić do 4,5.

 

nikt nie mówił o rozbudowie (:

To jesteś wyjątkiem, któremu suszarka w obudowie nie przeszkadza :)

Na jednym rdzeniu to procesor ssie, zresztą czego oczekiwać po kilkuletnim sprzęcie.

Lepiej dołożyć 200zł i cieszyć się i5 skylake niż wywalać tyle kasy w trupa FX.

416231423689480320491.png

Opublikowano

no tylko tutaj dochodzi płyta za ok. 350 złotych do zablokowanego mnożnika, żeby płyta "cieszyła oko". mam na myśli b150 pro4s. nie jestem wyjąkiem, tylko jak wspomniałem w innym temacie zwykłym użytkownikiem, który nie potrzebuje ciszy, ale wydajności, bo to jest najważniejsze. 

 

gry na 1 rdzeniu, na których faktycznie widać dużą różnice i3>fx 6300 to gówniaki kroju ETS.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...