Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pomysł dotyczący serwera Survival + Gildie - 500 slotów.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

­[POMYSL]

 

Witajcie wszyscy forumowicze :>

Ostatnio wpadlem na pomysl zrobienia takiego ,,Porządnego'' serwera Survival+Gildie z ogarnietymi pluginami, duza iloscia ram (W naszym przypadku 32gb), 500 slotow, takie jak stare  s.pl s). Ale serwer nie nazywalby sie  s tylko  d!

 

Kalendarz:

Pierwszy dzien edycji - PIATEK 20:00 otwarcie.

Pierwszego dnia nie mozna robic diax setow.

Pierwszego dnia jest mniejszy drop na: Diaxy, zloto, emeraldy.

Pierwszego dnia jest szansa 0.001% na dropniecie bloku zlota.

Pierwszego dnia nie mozna zrobic gildii tylko nastepnego od godzinie 16:00.

Drugiego dnia zostanie aktywowany turbodrop na 30minut od godziny 12 do 12:30, Wtedy tez bedzie mozna robic diax sety.

Drugiego dnia pierwsza gildia dostanie tyle stakow obsa ile jest osob w gildii

Drugiego dnia o 18:00 OTWARCIE NETHERU! #POTY

Tydzien po otwarciu Zamek adminow.

Drop na serwerze to:

 

DIAMENTY: 0.85%

ZLOTO: 1.25%

ZELAZO: 1.75%

EMERALDY: 0.65%

REDSTONE: 1.00%

OBSIDIAN: 0.95%

PIASEK: 0.75%

PROCH: 0.50%

LAPIS: 1.75%

ENDER_PEARL: 0.25%

SLIMEBALL: 0.1%

 

RANGA VIP:

 

25% Mniejsze itemy na gildie (Po 48 lub 12)

Prefix [VIP]

Mozliwosc TP na spawn co 30 minut

Mozliwosc pisania na czacie VIP

 

PRICE $$$: 7.38ZŁ na całą edycje.

 

ITEMY NA GILDIE:

===========

 

64 Diamenty

64 Emeraldy

64 Refile

16 EnderPerel

4 Wiadra z Lawą

8 grzybni (Dropi z CobbleX)

16 SlimeBall

 

============

 

Wypowiadajcie sie w komentarzach :>
Pluginy bylyby w wiekszosci autorskie ale nie wszystkie, np: World Edit, World Guard itp.

Arbuzownia24.pl


Twoja strefa rozmów


Polski serwer TeamSpeak3!

Opublikowano

Hymm... Z pewnością bym zagrał i zobaczył czy na serwerze ktoś gra. Tylko mi coś tu brakuje jakieś bany po śmierci czy coś ;) (Tak wiem że wtedy to już będzie hardcore.)

                                                                                        O

                                                                                       /V\

                                                                                       /''\

Opublikowano

Hymm... Z pewnością bym zagrał i zobaczył czy na serwerze ktoś gra. Tylko mi coś tu brakuje jakieś bany po śmierci czy coś ;) (Tak wiem że wtedy to już będzie hardcore.)

Bany chcialbym wprowadzic ale na zyczenie graczy ;>

Na MAX 1 dzien, a dla vipa na max 12h :)

­

Arbuzownia24.pl


Twoja strefa rozmów


Polski serwer TeamSpeak3!

Opublikowano

co ci z 32gb ramu jak serwer tyle nie uciagnie ?

500 slotow na serwerze tez nie uciagniesz 

piszac takie rzeczy i jeszcze ze pluginy bedziesz mial autorskie to juz moge powiedziec ze c***a bedziesz mial i serwer nie wystartuje 

Opublikowano

Jeżeli już miał bym grać to brak P2W, reklamy u dużych youtuberów musiały by być, domena .pl a nie jakieś "x.ench.pl", najlepiej to sektory jak na 500 slotów i 32 gb ramu to zależy od hostingu czy dał by radę utrzymać tyle osób, możliwość tworzenia setów na start edycji bo to by sensu nie miało. tzn. idziesz na start na klepe itemy w enderze a eq masz full i co? diaxowy miecz ma się w 2 i na 2 hity się pada ;/.

Opublikowano

Jeśli nie jesteś kolejnym tego typu typem(hehe) to może i ma to szansę, wszyscy chcą zrobić to samo, autorsko i pytać co dodać nikomu nie wychodzi, zobaczymy co z tego będzie, ale osobicie radzę ci wejść w ten "biznes" z innym trybem.

Opublikowano

Jeśli nie jesteś kolejnym tego typu typem(hehe) to może i ma to szansę, wszyscy chcą zrobić to samo, autorsko i pytać co dodać nikomu nie wychodzi, zobaczymy co z tego będzie, ale osobicie radzę ci wejść w ten "biznes" z innym trybem.

juz mam jeden serwer :> (RealLife) wiec juz wszedlem. Nie nie jestem smieszkiem ;)

 

Jeżeli już miał bym grać to brak P2W, reklamy u dużych youtuberów musiały by być, domena .pl a nie jakieś "x.ench.pl", najlepiej to sektory jak na 500 slotów i 32 gb ramu to zależy od hostingu czy dał by radę utrzymać tyle osób, możliwość tworzenia setów na start edycji bo to by sensu nie miało. tzn. idziesz na start na klepe itemy w enderze a eq masz full i co? diaxowy miecz ma się w 2 i na 2 hity się pada ;/.

VIP musi byc zeby serwer sie oplacal. Nie bedzie on jakis duzo lepszy od rangi gracz ale troche musi byc.

Na start bedzie mozna sety robic lecz nie bedzie mozna diaxowych bo diaxowe zostana wlaczone nastepnego dnia o 12 + wtedy bedzie wlaczony TurboDrop na 30 minut zeby troche diaxow dodatkowych na seta nakopac. Kilofy, miecze itp diaxowe bedzie mozna robic ale seta nie.

­

Arbuzownia24.pl


Twoja strefa rozmów


Polski serwer TeamSpeak3!

Opublikowano

Żeby Cie nie przerosły ambicje. Ostatnio słyszę tylko o takich młodych chłopcach, którzy rzucają się z motyką na słońce. Moim zdaniem serwer będzie miał problemy z laggami. Jak nie na starcie to po pewnym czasie. Uporanie się z tym problemem to nie taka błacha sprawa. Radziłbym Ci zacząć od czegoś mniejszego. Uzyskaj popularność, zdobądź stałych graczy. Liczę, że jednak Ci się powiedzie.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Podpinam się pod kolegę wyżej.

 

Nie ma sensu robienie serwera z taką ilością ramu itd. Identycznych lub podobnych serwerów jest masa. Nie sądzę, że ten serwer wypali więc zacznij od czegoś mniejszego.

Opublikowano

Żaden serwer bez sektorów nawet przy ogarniętych plikach nie jest w stanie utrzymać 500 graczy bez lagów.

Uwierz mi jest.

Napisalbym ci nazwe ale bylaby reklama.

Gralo tam 450-500osob bez sektorow stale 20tps.

Chcesz nazwe pisz pw

­7RD0K.png

Opublikowano

A ile z tych 500 slotów, będzie wiarygodne? 8 zł za ***** rangę VIP? Tylko dzieci kupią, serwer widocznie podchodzi pod p2w.­

Pomogłem, strzel duży przycisk Lubię To!­

Opublikowano

Hęę

10gb ram starcza na 110 online, na caly dzien, potem mozesz miec problemy bez restartu z TPS (render dist. 5)
Ale oczywiscie, ram to jedno, a drugie to procek, Jezeli nie znasz sie na javie i zle ustawisz argumenty i ogolnie cale konfiguracje "zepsute" to niestety..
Twoj procesor moze tego nie wytrzymac. Tym bardziej, jezeli caly serwer bedzie chodzil na:
"java -Xmx32G -Xms32G -jar x.jar"
- Takie cos jest bez sensu :D
- Serwer wysadzi Ci jeden watek przy 500 graczach :D
- Obicazenie procesora +250% :D
 

Opublikowano

Hęę

10gb ram starcza na 110 online, na caly dzien, potem mozesz miec problemy bez restartu z TPS (render dist. 5)

Ale oczywiscie, ram to jedno, a drugie to procek, Jezeli nie znasz sie na javie i zle ustawisz argumenty i ogolnie cale konfiguracje "zepsute" to niestety..

Twoj procesor moze tego nie wytrzymac. Tym bardziej, jezeli caly serwer bedzie chodzil na:

"java -Xmx32G -Xms32G -jar x.jar"

- Takie cos jest bez sensu :D

- Serwer wysadzi Ci jeden watek przy 500 graczach :D

- Obicazenie procesora +250% :D

 

 

To ładne skrypcioszki musisz mieć wgrane na serwer, skoro przy 110 online bierze 10GB RAM.

A serwer przy 400 online brał 9-11 ;].

 

Pomysł musiałbyś zrealizować od zera z każdym szczegółem.

Jeśli chcesz zrobić coś autorskiego to to zrób SAM. A nie pobierz funnyguilds i przerób TAB, zablokuj /funnyguilds i pisz ,,Autorskie" pluginy.

Wiadomo, że bez dużej reklamy się nie obejdzie. Także wkład finansowy na start do takiego serwera to +- 700 zł

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

To ładne skrypcioszki musisz mieć wgrane na serwer, skoro przy 110 online bierze 10GB RAM.

A serwer przy 400 online brał 9-11 ;].

 

Pomysł musiałbyś zrealizować od zera z każdym szczegółem.

Jeśli chcesz zrobić coś autorskiego to to zrób SAM. A nie pobierz funnyguilds i przerób TAB, zablokuj /funnyguilds i pisz ,,Autorskie" pluginy.

Wiadomo, że bez dużej reklamy się nie obejdzie. Także wkład finansowy na start do takiego serwera to +- 700 zł

Ehh.. mówię, że działa płynnie przy 10gb ram, aż do wieczora, ciągle 20tps :D (Jakbym nie restartował przez jakies 3-4 dni, to mogły by tpsy czasem spadac do 16-19)

No ale niestety, Java, te coś potrafi tak zaśmiecić.. Że :D

- Render mapy, niezle zżera

- Każdy gracz który wejdzie, zostawia po sobie śmieci w Javie (Niestety w bungee gracze wchodzą, rozglądają się i idą zobaczyć inne tryby

- Plugin na gildie, odświeżanie taba, też ładnie zżera :D (Ale co tam, nie szkodzi, miejsca jest dużo, ale i tak, ostatnio staram się optymalizować :P)

- Kolejnym żarłokiem, jest oczywiście, 43 pluginy.. :D

- No skrypty muszą być a jak :) (Ogromnych nie ma, ale to nie skrypty zjadają tutaj ram)

 

Wnioski,

Trzeba odładowywać chunki.. W lepszy sposób, niż robi to silnik.. Sam muszę się tym zająć :D

Odświeżanie taba, nie tak często.. Mniej zmiennych

Jak najmniej zbędnych pluginów..

Skrypty, które nie przechowują miliona zmiennych a ich kod opiera się głównie na:

 

command /pomoc:
  trigger:
    send "Pomoc bla bla.."
    send "/komenda - bla bla"

Do tego polecam Skript bardziej niż MyCommand :)

Restarty serwera, gdy nie ma graczy, albo jest ich prawie 0 (Najlpiej w nocy) - oczyszczanie ramu, najlepsza metoda.. :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...