Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jakie samochody najbardziej wam się podobają?


Małpa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wystarczyło by, gdybyś przejechał się nawet taką Betą e46 z silnikiem 3.0 diesel z podciągniętą mapą a banan na twarzy sam by Ci się robił :)

Nie mówię, że BMW jest słabe, ale po prostu gwiazda zjada całą klasę niemiecką.

 

Co do tematu to mustang i dodge z lat 60/70 ;)

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Wystarczyło by, gdybyś przejechał się nawet taką Betą e46 z silnikiem 3.0 diesel z podciągniętą mapą a banan na twarzy sam by Ci się robił :)

Na pewno przyspiesza dobrze, ale to ciągle diesel. Na trasy okej, przyspieszać w dolnym zakresie obrotów przyspiesza bardzo dobrze, ale silnik, który kończy się przy 4000RPM nie pasuje do samochodu do zabawy. Silnik w samochodzie mającym dawać sporo frajdy z jazdy powinien się kręcić. BMW osobiście średnio lubię, ale to chyba przez "dresików" którzy skutecznie popsuli im opinię, rozpadające się E36 1.6B/G w M pakiecie i dziurą w wydechu, rdzewiejące E39 i kilka innych przypadków. Bawarka fajna jeśli bardzo młoda, albo bardzo stara. Zamiast E46 wybrałbym IS200/IS300. Ogólnie bardziej do mnie przemawia motoryzacja Japońska niż Niemiecka. 

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

 

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2
  OS: Windows 10 Pro 64bit

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

 
Opublikowano

Na pewno przyspiesza dobrze, ale to ciągle diesel. Na trasy okej, przyspieszać w dolnym zakresie obrotów przyspiesza bardzo dobrze, ale silnik, który kończy się przy 4000RPM nie pasuje do samochodu do zabawy. Silnik w samochodzie mającym dawać sporo frajdy z jazdy powinien się kręcić. BMW osobiście średnio lubię, ale to chyba przez "dresików" którzy skutecznie popsuli im opinię, rozpadające się E36 1.6B/G w M pakiecie i dziurą w wydechu, rdzewiejące E39 i kilka innych przypadków. Bawarka fajna jeśli bardzo młoda, albo bardzo stara. Zamiast E46 wybrałbym IS200/IS300. Ogólnie bardziej do mnie przemawia motoryzacja Japońska niż Niemiecka. 

Według mnie diesel również daje sporo frajdy, nie będę tutaj wypisywał wad i zalet owych silników, bo można o tym książkę napisać, ale przykładowo takie BMW e46 3.0 seria 204 KM i Golf V GTI 2.0 seria 200KM, mają takie same czasówki 0-100km/h. Wiem, że nie ten segment silnikowy i porównanie z d*py, ale chodzi mi tutaj o czysto rozrywkowy pojedynek na światłach, gdzie te dwa samochody będą miały praktycznie takie same wyniki.

Lub, Seat Leon 1m 1.9 TDI 150KM i Audi A3 1.8t 150km, również mają takie same czasówki pomimo, iż 1.8t to silnik benzynowy, można kręcić, ale osiągi takie same.

 

Ja również jeśli miałbym taką możliwość to jeździłbym mocną benzyną, ale nie mając ponad 50 tysięcy na samochód, można sobie odpuścić jakiekolwiek ćwiartki, bo aktualnie motoryzacja idzie w złą stronę.

Jeszcze nie dawno, mając 2.8 w e36, 1.6 B16A2 w Civic VI, Gulfa z VR6 itp. takie typowe sleepery, mogłeś coś zdziałać a teraz podjedzie na światła zwykły kowalski w Passacie B8 z silniczkiem 2.0 TDI 240KM, którym wyciągnie 6,9 do setki lub z benzynowym 2.0 280km które osiąga w pierwszą setkę w niebotyczne 6,1 sec, gdzie prawdziwe e46 M Power ma wynik lepszy o jedną sekundę lub Nissan 350z 3.5 osiąga sete w ~ 5,9 a nawet ponad czasowa s2000 będzie miała ciężko z takim passatem.

 

Rozpisałem się, chciałem po prostu jakoś naświetlić aktualną sytuację w której nowe diesle z zaje bistymi skrzyniami automatycznymi, odwalają na 0-100 takie samochody na które mi ślinka leci.

W kwestii prowadzenia, zakręty itd. nie wypowiadałem się tutaj na ten temat, naświetliłem tylko sprawę z tzw. ćwiartkami na miastach. 

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

Na pewno przyspiesza dobrze, ale to ciągle diesel. Na trasy okej, przyspieszać w dolnym zakresie obrotów przyspiesza bardzo dobrze, ale silnik, który kończy się przy 4000RPM nie pasuje do samochodu do zabawy. Silnik w samochodzie mającym dawać sporo frajdy z jazdy powinien się kręcić. BMW osobiście średnio lubię, ale to chyba przez "dresików" którzy skutecznie popsuli im opinię, rozpadające się E36 1.6B/G w M pakiecie i dziurą w wydechu, rdzewiejące E39 i kilka innych przypadków. Bawarka fajna jeśli bardzo młoda, albo bardzo stara. Zamiast E46 wybrałbym IS200/IS300. Ogólnie bardziej do mnie przemawia motoryzacja Japońska niż Niemiecka. 

Ja tylko dodam, że e36 dopadł agrotuning i według mnie stąd te opinie.

Dla mnie e36, golf III, civic v, opel calibra i wiele innych modeli są sobie równe, wszystkie modele z tego okresu były dojeżdżanie, upalane, tuningowane itd. przez młodocianych, dlatego stąd te opinie.

O blacharce również nie powinno się wypowiadać jeśli wspominamy o ww. modelach, bo po wjechaniu w kałużę trzeba było sprawdzać czy coś jeszcze zostało i ratować to toną szpachli.

Ogólnie wysłużone są już modele które przeszły agrotuningi, na szczęście teraz zostają same perełki a samochody stają się pomału godnymi klasykami na które będzie z miłą chęcią patrzył za kilka lat.  

 

­

2e7beb469d579.gif

 

" Ten kawałek będzie leciał w furach wielu,

więc pozdrawiam pasażerów, elo "


 

Opublikowano

Według mnie diesel również daje sporo frajdy, nie będę tutaj wypisywał wad i zalet owych silników, bo można o tym książkę napisać, ale przykładowo takie BMW e46 3.0 seria 204 KM i Golf V GTI 2.0 seria 200KM, mają takie same czasówki 0-100km/h. Wiem, że nie ten segment silnikowy i porównanie z d*py, ale chodzi mi tutaj o czysto rozrywkowy pojedynek na światłach, gdzie te dwa samochody będą miały praktycznie takie same wyniki.

Lub, Seat Leon 1m 1.9 TDI 150KM i Audi A3 1.8t 150km, również mają takie same czasówki pomimo, iż 1.8t to silnik benzynowy, można kręcić, ale osiągi takie same.

 

Ja również jeśli miałbym taką możliwość to jeździłbym mocną benzyną, ale nie mając ponad 50 tysięcy na samochód, można sobie odpuścić jakiekolwiek ćwiartki, bo aktualnie motoryzacja idzie w złą stronę.

Jeszcze nie dawno, mając 2.8 w e36, 1.6 B16A2 w Civic VI, Gulfa z VR6 itp. takie typowe sleepery, mogłeś coś zdziałać a teraz podjedzie na światła zwykły kowalski w Passacie B8 z silniczkiem 2.0 TDI 240KM, którym wyciągnie 6,9 do setki lub z benzynowym 2.0 280km które osiąga w pierwszą setkę w niebotyczne 6,1 sec, gdzie prawdziwe e46 M Power ma wynik lepszy o jedną sekundę lub Nissan 350z 3.5 osiąga sete w ~ 5,9 a nawet ponad czasowa s2000 będzie miała ciężko z takim passatem.

 

Rozpisałem się, chciałem po prostu jakoś naświetlić aktualną sytuację w której nowe diesle z zaje bistymi skrzyniami automatycznymi, odwalają na 0-100 takie samochody na które mi ślinka leci.

W kwestii prowadzenia, zakręty itd. nie wypowiadałem się tutaj na ten temat, naświetliłem tylko sprawę z tzw. ćwiartkami na miastach. 

Czasówki czasówkami, jak to ktoś kiedyś mądrze rzekł - "proste drogi są dla szybkich samochodów, kręte - dla szybkich kierowców". 3 litrowy diesel będzie zwyczajnie cięższy od silnika benzynowego o porównywalnej mocy, z Twojego przykładu chociażby - w e46 silnik ma 6 garów, w golfie 4. To jest różnica masy.

O 1.9 tdi nie będę się wypowiadał, bo ostatnie dobre 1.9tdi było na pompie wtryskowej. Później to nietrwały szmelc. 1.8T bardzo fajny silnik, w serii nawet 225 koni miał, dobra baza pod tuning, trwały - kręci się i potrafi brzmieć.

Co do brzmienia, przypomniał mi się filmik z 3.0tdi w audi a5 z wydechem supersprinta. Dźwięk fantastyczny, aż chciałoby się posłuchać więcej. Niestety, obrotomierz się kończy... https://www.youtube.com/watch?v=WN0Zc2CaYYU

Co do passatów objeżdżających spod świateł - niech jadą. Ale chciałbym zobaczyć Janusza w tak ciężkiej stodole na krętej, górskiej drodze :D Dla porównania ogarnięty kierowca w lekkiej Hondzie S2000, moc ok. 240koni, manual: https://www.youtube.com/watch?v=7V6ZD7tCgPo

Ja tylko dodam, że e36 dopadł agrotuning i według mnie stąd te opinie.

Dla mnie e36, golf III, civic v, opel calibra i wiele innych modeli są sobie równe, wszystkie modele z tego okresu były dojeżdżanie, upalane, tuningowane itd. przez młodocianych, dlatego stąd te opinie.

O blacharce również nie powinno się wypowiadać jeśli wspominamy o ww. modelach, bo po wjechaniu w kałużę trzeba było sprawdzać czy coś jeszcze zostało i ratować to toną szpachli.

Ogólnie wysłużone są już modele które przeszły agrotuningi, na szczęście teraz zostają same perełki a samochody stają się pomału godnymi klasykami na które będzie z miłą chęcią patrzył za kilka lat.  

 

­

Fakt, w moim mieście jest kilka perełek, E30 w idealnym stanie często widuję, przyjemnie się patrzy jak ktoś o niego dba. Ale zardzewiałe E36, 1.6 pod maską, dziura w wydechu, m-pakiet, w środku wychudzony "dresik" zgolony na łyso, a z "subwoofera" gang albanii... Jak tu mieć dobre zdanie o furze osiedlowych elit... Z resztą, tak jak sam zauważyłeś, nie ten jeden model jest nękany. Ostatnio coraz częściej widzę nawet Golfy II tak bezczeszczone, A4 B5, ople omegi i wiele innych samochodów. 

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

 

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2
  OS: Windows 10 Pro 64bit

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

 
Opublikowano

Nissan GTR R35, Nissan R34 Nismo, Toyota Supra, Honda Civic IV Spoon... dość dużo bym wymieniał ale w sumie większość to japońce.

Opublikowano

Czasówki czasówkami, jak to ktoś kiedyś mądrze rzekł - "proste drogi są dla szybkich samochodów, kręte - dla szybkich kierowców". 3 litrowy diesel będzie zwyczajnie cięższy od silnika benzynowego o porównywalnej mocy, z Twojego przykładu chociażby - w e46 silnik ma 6 garów, w golfie 4. To jest różnica masy.

O 1.9 tdi nie będę się wypowiadał, bo ostatnie dobre 1.9tdi było na pompie wtryskowej. Później to nietrwały szmelc. 1.8T bardzo fajny silnik, w serii nawet 225 koni miał, dobra baza pod tuning, trwały - kręci się i potrafi brzmieć.

Co do brzmienia, przypomniał mi się filmik z 3.0tdi w audi a5 z wydechem supersprinta. Dźwięk fantastyczny, aż chciałoby się posłuchać więcej. Niestety, obrotomierz się kończy... https://www.youtube.com/watch?v=WN0Zc2CaYYU

Co do passatów objeżdżających spod świateł - niech jadą. Ale chciałbym zobaczyć Janusza w tak ciężkiej stodole na krętej, górskiej drodze :D Dla porównania ogarnięty kierowca w lekkiej Hondzie S2000, moc ok. 240koni, manual: https://www.youtube.com/watch?v=7V6ZD7tCgPo

Fakt, w moim mieście jest kilka perełek, E30 w idealnym stanie często widuję, przyjemnie się patrzy jak ktoś o niego dba. Ale zardzewiałe E36, 1.6 pod maską, dziura w wydechu, m-pakiet, w środku wychudzony "dresik" zgolony na łyso, a z "subwoofera" gang albanii... Jak tu mieć dobre zdanie o furze osiedlowych elit... Z resztą, tak jak sam zauważyłeś, nie ten jeden model jest nękany. Ostatnio coraz częściej widzę nawet Golfy II tak bezczeszczone, A4 B5, ople omegi i wiele innych samochodów. 

Dlatego też podałem te przykłady na tzw. ćwiartce, ponieważ w innych sytuacjach te samochody mają wielką przepaść między sobą. 

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...