Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jakaś tańsza troszeczkę karta graficzna i lekka modyfikacja jeżeli można.


Ziela

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra.. A powiedz mi czy będę mógł na tym wcześniejszym zestawie sobie podkręcić procesor bez dodatkowego chłodzenia czy nie da rady?

Opublikowano

Przede wszystkim problemem jest tutaj sam procesor - do podkręcania to potrzebujesz sporo droższą wersję z K na końcu czyli i5 4670K albo i5 4690K. Do tego jeśli chciałbyś kręcić to jak dla mnie minimum płyta MSI Z97-G43, reszta ma słabe sekcje zasilania. No i oczywiście jeszcze chłodzenie pokroju Grandisa za jakieś 150 złotych.

Opublikowano

Yhmm. Chciałem podkręcać ale po tym co ty mówisz to się nie opłaca. Tak mi się zdaje, że składałem kompa po to aby go podkręcać więc może da się jakoś zamienić te komponenty na lepsze o tej samej cenie albo może nawet i tańszej. Nie wiem w sumie czy to jest warte? Jeżeli nie to zostawiam go tak jak jest i kupuje.

Opublikowano

Wiem, że mogę zdawać się natrętny ale po prostu trochę się boje o to co robię. Mógłby ktoś jeszcze mi zamienić na jakieś inne komponenty "zwykłe". Mam na myśli właśnie, że nie bez podkręcania kiedyś komputra itp. Karta graficzna może być z Radeona lecz wolałbym z Nvidii jednak jeżeli są jakieś duże zmiany to wolałbym wziąć ten najlepszy. Z góry dzięki wielkie jeszcze raz, jesteście najlepsi :)

Opublikowano

Robię się już męczący ale to będzie moje ostatnie pytanie do was. Ten zestaw, który tu jest http://www.morele.net/inventory/info/qvktK/odjąć zasilacz, dysk i napęd to wyjdzie 2800 + obudowa to 3000 i podkładka 3070 zł. Widziałem, że jest jeszcze promocja na dysk SSD 240 GB za 300 zł więc wyjdzie około 3160, zamienić jeszcze ramy na troszeczkę lepsze mam na myśli 2400 MHz. Wyjdzie około 3200. Co o tym myślicie? Będzie dużo gorszy niż ten, który wam pokazywałem. 

Opublikowano

Tak prawdę mówiąc mógłbyś wymienić na ten model jeśli chodzi o grafikę 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-gaming-4g-726797/

 

Ale będzie to kosztem wydajności. 

 

 

Te 100 zł prawdę mówiąc nie jest to aż taki duży koszt , i osobiście uważam że nie ma sensu ciąć aż tak i tracić na wydajności chyba że kosztem samych pamięci jak ktoś tutaj ci to zaproponował. A wydaje mi się że jak by przyszło co do czego - te 100 zł szybciej uzbierasz na tą podkładkę i bardziej takie rozwiązanie się opłaci niż redukować do tańszych i gorszych podzespołów. 

7812818616.png

Ludzie dzielą się na tych co grają w metina oraz na tych co mają mózg ale nie grają w Diablo 3 Mobile :) 

Opublikowano

Czym więcej kombinujesz tym gorzej...

 

Dobra weź podaj ostateczny koszyk. Ale faktycznie koszyk, a nie jakiś przypadkowy z opisem "wezmę jeszcze to zamiast tego, to zamiast tamtego", bo ja już nie wiem co Ty chcesz kupić...

Bywalec
Opublikowano

Nie zmieniaj ramów na lepsze, zwykłe najtańsze 1600mhz cl9 crucial ballistix wystarczą w 100%.

Opublikowano

Nie zmieniaj ramów na lepsze, zwykłe najtańsze 1600mhz cl9 crucial ballistix wystarczą w 100%.

Akurat szybszy RAM się przydaje, ale do płyty B85 już nic lepszego nie wejdzie.

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/6yswQC/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_TechnologyCornertutaj masz porządny zestaw i zostanie ci w c**j kasy a jest tak z*******y ze uciągnie w ultra ustawieniach w FULLHD GTA 5 na 60 fps :)

Samochodem za 50 tysiecy da sie jezdzic, za 2 tysiaki tez, wytlumacz mi roznice? Jak ma budzet to czemu by go nie wykorzystac?

steam: /awesomeplayer1337

Bywalec
Opublikowano

Akurat szybszy RAM się przydaje, ale do płyty B85 już nic lepszego nie wejdzie.

Tylko jak jest budżetowy komputer to po co wydawać 100 zł więcej na ram który nie robi aż takiej różnicy jak dołożenie do karty/procesora? Rozumiem, że jakby mu zostało to 100 zł to niech sobie kupuje ten ram, ale nie wtedy kiedy ledwo się w budżecie mieści.

 

 
 
Jaki jest sens wkładania lepszej płyty do gorszego procesora i gorszej płyty do lepszego procesora?
Opublikowano

@091

 

Chłopie ja zmieniłem tylko kilka komponentów, które mi nie pasowało. Nie znam się na tym :/ W tym pierwszym zestawie myślałem nad i5-4590 ale ktoś mi powiedział, aby wziąć ten co teraz tam jest. Zamienić w takim razie na ten 4590?

Bywalec
Opublikowano

Zależy czy chcesz podkręcać, jeżeli tak to bierzesz i5 4690k i dokładasz do płyty głównej, jeżeli nie to bierz 4590 i możesz sobie brać tańszą płytę główną.

Opublikowano

Nie mam zamiaru podkręcać ponieważ się na tym nie znam i nie mam więcej kasy. W takim razie mówisz, że ten pierwszy zestawik lepszy i zamienić tylko na 4590, ta? Jeżeli dobrze myślę to dzięki wszystkim bardzo serdecznie za to, że mi przez tak długi czas pomagaliście.

Bywalec
Opublikowano

Jeżeli masz jeszcze jakieś resztki pieniędzy to dorzuć do lepszego ssd, gtx od msi i ewentualnie chłodzenie na procesor jeżeli chcesz niższe temperatury i lepszą kulturę pracy.

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-ts128gssd370s-732386/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

Chociaż biorąc pod uwagę co najprawdopodobniej nvidia zrobi po wejściu pascali w 2016 ja na twoim miejscu brałbym 390 od sapphire jeżeli nie chcesz zmieniać karty graficznej za półtora roku.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

 

Co z zasilaczem, jaki masz?

Opublikowano

@kacperz123 wow, po pierwsze nie bierzemy połówek kart graficznych. Po prostu nie, lepiej dorzucić pare zlotych na wieksza karte niż brać okrojony produkt. Lepiej wrzuć tego Gigabyte: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

Jest tańsza od msi, ma lepsze chłodzenie i kompletnie nie wiem dlaczego wszyscy polecają kartę MSI, skoro jest najdroższa. 

Opublikowano

Jeżeli masz jeszcze jakieś resztki pieniędzy to dorzuć do lepszego ssd, gtx od msi i ewentualnie chłodzenie na procesor jeżeli chcesz niższe temperatury i lepszą kulturę pracy.

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-ts128gssd370s-732386/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

 

Chociaż biorąc pod uwagę co najprawdopodobniej nvidia zrobi po wejściu pascali w 2016 ja na twoim miejscu brałbym 390 od sapphire jeżeli nie chcesz zmieniać karty graficznej za półtora roku.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

 

Co z zasilaczem, jaki masz?

 

Jeżeli mam coś zmieniać to zmieniam kartę graficzną w takim razie. Mój zasilacz to Corsair TX750W

 

 

@kacperz123 wow, po pierwsze nie bierzemy połówek kart graficznych. Po prostu nie, lepiej dorzucić pare zlotych na wieksza karte niż brać okrojony produkt. Lepiej wrzuć tego Gigabyte: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

Jest tańsza od msi, ma lepsze chłodzenie i kompletnie nie wiem dlaczego wszyscy polecają kartę MSI, skoro jest najdroższa. 

 

Jeżeli to co mówisz jest prawdą to mam dwa wybory. Zamienić na tą, którą ty podałeś albo tą sapphire, którą podał kolega wyżej. Co proponujecie?

 

PS: Szczerze powiedziawszy wolałbym Nvidiie gdyż po prostu znam się na niej lepiej w sterownikach, chyba rozumiecie o czym mówię. Jednak jak jest ogromna różnica między nimi to wezmę tą najlepszą.

Bywalec
Opublikowano

Teoretycznie wydajnościowo są takie same, w wielu grach mają podobne osiągi różniące się maksymalnie kilkoma klatkami.

Jeżeli nvidia nie zmieni zwyczaju to po wyjściu pascali w 2016 "porzuci" starsze modele i tyle będzie z nowych sterowników etc.

Jeżeli chodzi o wydajność w późniejszym czasie to r9 powinna zyskać przewagę (to tylko spekulacje), sam ją wybrałem do zestawu za ponad 4500 zł.

I przypominam, że karty graficzne powinno się zmieniać co 2 lata jeżeli chcesz grywać w nowsze tytuły.

 

Polecam zapoznać się z tym filmikiem, odpowie na kilka twoich pytań.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...