Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Instalacja systemu


azakv

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,mam problem.Gdy chce zainstalować windows 7 przy wybieraniu partycji pisze że nie może wykryć sterowników do pamięci masowej i że trzeba zainstalować sterowniki.Laptop to lenovo.Dodam też że instalowałem jakieś sterowniki ale dalej nie wykrywa.

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv
Opublikowano

 

Uaktualnij sterownik kontrolera pamięci masowej w trakcie instalacji systemu Windows 7

 
Aktualizacja sterownika kontrolera magazynu komputera może być konieczna. Sterownik ten zarządza sposobem współpracy dysku twardego z resztą podzespołów komputera. W tym celu:
 
1. Sprawdź typ kontrolera magazynu komputera w dokumentacji dostarczonej z komputerem lub w witrynie internetowej producenta.
2. Korzystając z innego komputera, przejdź do witryny internetowej producenta i pobierz najnowszy sterownik i zapisz go na dysku flash USB lub na innym nośniku wymiennym.
3. Uruchom ponownie program instalacyjny systemu Windows 7 i na stronie Gdzie chcesz zainstalować system Windows? kliknij przycisk Załaduj sterownik.
4. Włóż nośnik wymienny zawierający pobrany sterownik do komputera, a następnie kliknij przycisk OK.
5. Wybierz sterownik z listy wyników, a następnie kliknij przycisk Dalej. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby kontynuować instalowanie systemu Windows 7.

Oficjalna strona Microsoftu

 

Próbowałeś tego? Jeśli nie to znajdź dokładny model laptopa, znajdź stery do niego na stronie producenta i postępuj według tych kroków.

Opublikowano

No mówie ze instalowałem stery z strony producenta.Stery się zainstalowały zresetowałem laptopa i dalej nie wykrywało dysku.

 

Co do modelu to lenovo B590

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv
Opublikowano

Ale nie instaluj sterowników na laptopie tylko zrób tak jak zostało to napisane w powyższej instrukcji. Ty masz zrzucić stery na pamięć flash i załadować je podczas instalacji, nie w systemie.

Opublikowano

Jaki masz dysk w laptopie? Z MBR czy GPT ?  

 

Lenovo w większości mają nowsze biosy obsługujące UEFI, wystarczy że w sekcji botowania przestawisz na Legacy First albo samo Legacy i zainstalujesz windows 7  

Jeśli nagrasz instalkę w7 x64 w trybie UEFI na pena, np rufusem ( opcja 3 programu )  powinna ruszyć instalacja. 

 

Uruchom msinfo pod systemem i sprawdź co pisze w otwartym oknie w linii  TRYB SYSTEMU BIOS 

 

W razie problemów możesz sprobować rad techsupportu lenovo : 

1. go to bios
2. set boot to legacy
3. as soon as you set it to legacy you will have a new option below, switch it to "legacy first"
4. save and reboot

 

 

W ostateczności będziesz musiał prze partycjonować cały dysk jak się nie uda zainstalować na GPT Windowsa 7 x 64 ( tylko ta wersji windowsa obsługuje uefi i gpt ) 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano
`Wolen

Jak mam instalować sterwoniki w systemie jak nie ma wgranego?.Pomyśl troche.Własnie z pendrive instalowałem sterowniki.

 

@Ktosiu Spróbuje jak będe miał czas dzięki za odpowiedź.

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv
Opublikowano

Zacznij od sprawdzenia BIOS czy ma opcje jak napisałem, żadne sterowniki ci nie pomogą jak instalka nie odczyta dysku bo uruchamia sie w złym trybie. 

 

Botowanie pena też powinno być w UEFI ( partycja pena Fat32 ) jeśli dysk jest GPT  i laptop używał wcześniej UEFI , tak samo instalka powinna być na NTFS przy normalnych MBR partycjach. 

Jeszcze jedno , przy partycji MBR i w ogóle przy instalacji Windows 7 x64 możesz ( wręcz  MUSISZ koniecznie )  wyłączyć Secure Boot , bo działa CMS ( w jego opcjach nie ruszaj nic jak nie wiesz ( jeśli nie ma opcji dla CMS to na 100 % dysk jest na GPT ) 

 

Jeszcze jedno, nawet mając legalny system jak zrobisz pomyłkę albo źle zainstalujesz system może nie przyjąć i aktywować klucza windowsa :) 

 

Sam się właśnie głowiłem przy lapkuswoim  jak to wykombinować aż w końcu się udało na partycji  GPT zainstalować, w10 , w7 i Ubuntu tak by wszystko było czytane przez UEFI ( botowanie systemu ustawia sie w UEFI który rozpoznaje system zainstalowany na dysku  )  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Siema,szukam sterowników do pamięci masowej laptopa lenovo B590.Jak coś macie to napiszcie.

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv
Opublikowano

Refresh

 

Podajcie sterowniki do pamięci masowej laptopa lenovo jak powyżej :\.

Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...