Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

C++ Fix zmiana/dodanie bonusów w założonym przedmiocie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć dzisiaj na serwerze dostrzegłem całkiem przypadkiem bug, który powoduje że można bonować przedmioty które mamy założone np miecz czy kolczyki. Daje wam na do fixa bo nigdzie nie mogłem znaleźć na forum. Pozdrawiam

 

Do dzieła!

 

Będzie nam potrzebny tylko plik char_item.cpp który znajdziemy w:

/.../game/src

9313614373974141007124.jpeg

Otwieramy go po czym wyszukujemy to:

if (ITEM_COSTUME == item2->GetType())
{
	ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("속성을 변경할 수 없는 아이템입니다."));
	return false;
}

2919214373976111007124.jpeg

Teraz dodajemy pod tym:

if (item2->IsExchanging())
	return false;

2678414373979731007124.jpeg

To:

if (item2->IsEquipped())
	return false;

Tak to ma wyglądać:

4755714373982281007124.jpeg

 

Teraz kompilujemy nasze game i cieszymy się naprawionym błędem.

Cześć no i do następnego ;)

 

Opublikowano

na Turk Mmo jest naprawiony ten blad, dokladnie tak samo jak tu...

 

Co to Turk Mmo? Nie wiem czy jest inne rozwiązanie tego problemu ;)

Opublikowano

Na tej samej zasadzie działało wyciąganie i wkładanie kd w założonym EQ dzięki czemu mieliśmy w c**j odporności itd.

Ogólnie gratulacje, był to jeden z szybciej udostępnionych fixów po wycieku.

Opublikowano

Na tej samej zasadzie działało wyciąganie i wkładanie kd w założonym EQ dzięki czemu mieliśmy w c**j odporności itd.

Ogólnie gratulacje, był to jeden z szybciej udostępnionych fixów po wycieku.

 

Zagranicznych for nie przeglądam a jak już to nie spotkałem się z fixem na to. Tym bardziej na tym forum nigdzie tego nie ma więc udostępniłem.

Opublikowano

Zagranicznych for nie przeglądam a jak już to nie spotkałem się z fixem na to. Tym bardziej na tym forum nigdzie tego nie ma więc udostępniłem.

 

Ale rozwiązanie to jest banale i raczej każdy by pomyślał i sobie poprawił.

Opublikowano

Ale rozwiązanie to jest banale i raczej każdy by pomyślał i sobie poprawił.

no i co tego ze banalne ? Zrozum dla Ciebie banalne a dla kogos nie do konca. Tak samo ktos kto zajmuje sie czyms innym niz kodowanie np grafika moze powiedziec ze grafika jest banalna a ty sobie z tym nie poradzisz. Forum jest po to zeby sie czyms dzielic.

 

A Noresta uzywaj ciemniejszej czcionki ho jej nie widac na mobilnej wersji.

Opublikowano

na Turk Mmo jest naprawiony ten blad, dokladnie tak samo jak tu...

Poradniki z deva kopiują więc w czym problem ? Zresztą, nie każdy może znać zagraniczne fora oprócz mpc.

 

#Topic.

Dzięki, przyda się . ;d

­

Opublikowano

a jak mogę dodać do tego komunikat, że jak będę chciał dodać/zmienić bonus na założonym itemie to mi wyskoczy komunikat " Nie można tego zrobić. " ?

Opublikowano

a jak mogę dodać do tego komunikat, że jak będę chciał dodać/zmienić bonus na założonym itemie to mi wyskoczy komunikat " Nie można tego zrobić. " ?

 

Zamiast:

if (item2->IsEquipped())
	return false;

Dajesz:

if (item2->IsEquipped())
{
[TAB]ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("fix."));
[TAB]return false;
}

A do locale_string.txt dodajesz:

"fix.";
"Nie można tego zrobić.";

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja zapomniałem o tym na Mortyriuszu xD rok temu i frajer ŻabQ chciał za to 500 zł hahahahha jebłem na miejscu 

 

Temat przydatny żeby pamiętać o fixie na to ;) 

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...