Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Moje rozkminy, wątpliwości oraz ogólnie wrażenia po obejrzeniu 8 odcinka nisemonogatari


Ardina

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zacznijmy od tego: Lol :D

 

Właśnie skonczylem  8 odcinek nisemonogatari i nie spodziewałem się takiej sceny. Tam przeciez juz chyba naewt doszlo do seksu, którego nie pokazali, ale w ostatnich sekundach była w miarę klarowna zapowiedź. Mylę się? 

 

Kiedyś pamiętam, ze w bakemono albo nisemono juz nie pamietam bodajże senjogahara tez chyba mowila o jakichś bliższych relacjach czy cos... brzmialo to jak jakas zapowiedź, jakby pozniej mieli uprawiać seks.. Kurde niby ogladalem to nei dawno, a bardzo slabo to pamietam. ale mozna wywnoiskować z tego, ze to anime stara sie byc bardzo mocne w taki subtelny sposób, nie pokazując od razu wszystkiego. Cóż, troche mnie to jednak denerwuję, bo wolalbym miec jasno przedstawioną scene, zeby nie meic wątpliwosci jakie sceny zaszly. W bakemono np. byla scena pocalunku między araragim, a senjogaharą, a wlasciwie to jej nie bylo, bo nei pokazali... Kurcze, niby to anime jest ciekawe pod tym względem, oryginalne, ale jednak troche mnie irytuje w nim ta niejasność jak dochodzi do mocnych scen. Rozwiejecie moje watpliwosci? 

 

a ogólnie co do anime to czuje, ze ma glebsze przeslanie, 7 odcinek ogladalem chyba z 30-40 minut (pomijajac fakt, ze w tym anime tworcy robią takie rzeczy jak pokazywanie dwóch scen na raz, np. jedna w telewizorze i weź to ogarnij bez zatrzymywania, orz zawsze tez miga sciana tekstu na sekunde i musze szybko zatrzymać, nie, nie tylko te rzeczy przedluzaly mi ogladanie) bo po prostu rozkminialem wszelkie ukryte nawiązania, metafory, alegorie, czy moze symbole..  jakies odniesienia, probowalem przeanalizować to wszystko.. Chyba rozgryzlem, ze tak powiem senjogahare, a raczej jej problem, ale moze kiedys zaloze temat, w ktorym będę opisal tak jakby drugie dna poszczegolnych postaci jak i calego anime jak juz wszystkie sezony obejrze i wszystko ogarne, co moze byc trudne, bo to anime zahacza moze nawet o filozofie :P

 

Generalnie chcialbym, aby w przyszlych sezonach araragi wybral sobie jakąś kobiete,  zeby pokazali np. seks miedzy nim, a tą kobietą. Ten harem w nisemono, czy bakemono jest nawet ciekawy i w miare oryginalny, ale bądź co bądź nei jestem fanem takich rozwiązań i wolalbym, zeby w nastepnych sezonach byly te relacje jakos bardziej rozwinięte, a nie, ze tak powiem rozwiane po wszystkich postaciach.

 

a, zapomnialbym. Jeszcze nei skonczylem nisemonogatari, wiec wydarzenia po 8. odcinku dajcie w spoilerach najlepiej.

 

 

 

 

Sorry, ze tak chaotycznie piszę, ale jestem pod wplywem emocji. Jesli sobie tego życzycie to bardziej ogarne ten temat, sprecyzuje, czy cos. W kazdym razie piszcie, możecie w tym temacie dzielić się opinią o nisemonogatari ewentualnie troszke o bakemonogatari oraz jakoś spróbować mi wyjaśnić moje watpliwosci zwiazane z tymi erotycznymi scenami w tej serii :P

Opublikowano

Tak jak napisałeś 

 

bo wolalbym miec jasno przedstawioną scene, zeby nie meic wątpliwosci jakie sceny zaszly.

Rozumiem to, jednak seria monogatari nie ma stety/niestety w zwyczaju mówić widzowi wprost o danej sytuacji. 

 

trudne, bo to anime zahacza moze nawet o filozofie

Nawet nie zahacza, a już to robi.  Przez same dialogi bohaterów. Jest to chyba jedyna seria, gdzie sceny "walki" są dialogami, i postacie racząnas swoimi pseudo psychologicznymi tekstami. Nie mówię, że źle bo dobrze się to czyta, jednakże nie jest to dla wszystkich. 

Cóż, Araragi już ma swoją kobietę (Senjougahara). Co do twojego pytania z scenami z seksem. Seria bardzo mocno (jeśli już do tego dochodzi) zahacza o podteksty erotyczne, a nawet nie, o sam erotyzm. Myślę, że to jest o wiele ciekawszy sposób przekazania informacji niż mieć podane wszystko na tacy. Ale jest to umyślny zamiar ze strony twórcy. 

Nie wiem czy to było w Niesemonogatari, ale taki przykład. Gdy Araragi mył zęby Karen ( o ile się nie mylę)

 

 

PS. Kiedy w końcu wyjdzie Kizumonogatari  -.-

gfgdf

 

Opublikowano

Tak jak napisałeś 

Rozumiem to, jednak seria monogatari nie ma stety/niestety w zwyczaju mówić widzowi wprost o danej sytuacji. 

Nawet nie zahacza, a już to robi. Przez same dialogi bohaterów. Jest to chyba jedyna seria, gdzie sceny "walki" są dialogami, i postacie racząnas swoimi pseudo psychologicznymi tekstami. Nie mówię, że źle bo dobrze się to czyta, jednakże nie jest to dla wszystkich. 

Cóż, Araragi już ma swoją kobietę (Senjougahara). Co do twojego pytania z scenami z seksem. Seria bardzo mocno (jeśli już do tego dochodzi) zahacza o podteksty erotyczne, a nawet nie, o sam erotyzm. Myślę, że to jest o wiele ciekawszy sposób przekazania informacji niż mieć podane wszystko na tacy. Ale jest to umyślny zamiar ze strony twórcy. 

Może i ciekawszy sposób przedstawienia informacjii, bardziej pasujący do tej serii, bądź co bądź enigmatycznej, ale niekoniecznie bardziej pasujący mi ;( Mimo,że rozumiem taki zabieg w seriach monogatari to go nieakceptuje, wolałbym mieć wszystko podane na tacy. Dla mnie relacje między bohaterami to jest akurat taki obszar, który nie potrzebuje żadnej "magii", nutki tajemnicy, czy jakichś wartości artystycznych, wolałbym mieć je pokazane w sposób standardowy. Może jest to nietypowa ocena, ale cóż, oceny są zależne od człowieka, więc nic dziwnego, że nie każdemu to co robi autor musi się podobać nawet mimo tego, że większośc to lubi ;) Nie wpłynie to jednak negatywnie na moją ocene, co najwyzej zapewni pewne uczucie niedosytu i lekkiej irytacji.

 

Co do dialogów jak i odbioru calej serii to fakt, nie jest to forma dla każdego. Może to zabrzmić głupio z mojej strony, jakbym uważał się za niewiadomo kogo, ale cóż, będę szczery, uważam, że ta seria jest dla inteligentniejszych osób. To znaczy nie tylko ludzie z jakąś wyobraźnią, pewnego rodzaju inteligencją mogą cieszyć się tą serią, ale ewidentnie oni mogą z niej wycisnać najwięcej. Ja sam planuję zrewatchować kiedyś wszystkie serie jak dojrzeje bardziej pod względem psychologicznym i pod względem.. wyobraźni? CHyba tak to mogę nazwać. Myslalem tez, zeby w jakims notatniku sobie zapisywać co wyciągnąłem z danego odcinka, rozlozyc to, ze takpowiem, ale to chyba bylaby przesada ;) Niemniej jednak każdemu polecam zaznajomić się z bakemonogatari, dla niektórych to będzie perełka, a dla innych seria przyjemna, więc generalnie warto. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie  - jakie tytuły anime są adaptacją monogatari final season, czyli rozumiem - zakończenia całego cyklu? Wiem, że tsukimonogatari, ale czy coś jeszcze? W końcu tsukimonogatari ma tylko 4 odcinki. 

I jak ktoś poznal zakonczenie calej serii to niech mi coś o nim powie nie zdradzając niczego konkretnego i nie spoilerując ;) Czy zamyka wszystkie wątki oraz ogólnie jakie pozostawia po sobie wrażenia. Kurde, ale się rozpisałem :P

Opublikowano

chcialbym troche rozwinać dlaczego mi sie nie podobają pewne rozwiązania w nisemonogatari. Otóż przykladowo scena na koncu 8 odcinka, czyli po scenie erotycznej z myciem zębów byla tak jakby niewyjasniona. O ile ta scena wczesniej, ktora zostala przerwana przez drugą siostre jest w miare jasna, mieli na sobie ubrania, wiec nie bylo seksu, co najwyzej erotyczne gesty i ruchy tak po tym, gdy chcieli to dokonczyc nagle byl ending i nie wiemy,czy doszlo juz do prawdziwego stosunku, czy nie. Coz, japonce takie są, slyszalem, ze maja takie pomieszczenia, w ktorych kobiety podniecają faceta do orgazmu w ogole nie uprawiajac seksu, czyli nie wiem, dotykając go odpowiednio itp. 

Opublikowano

Może i ciekawszy sposób przedstawienia informacjii, bardziej pasujący do tej serii, bądź co bądź enigmatycznej, ale niekoniecznie bardziej pasujący mi ;( Mimo,że rozumiem taki zabieg w seriach monogatari to go nieakceptuje, wolałbym mieć wszystko podane na tacy. Dla mnie relacje między bohaterami to jest akurat taki obszar, który nie potrzebuje żadnej "magii", nutki tajemnicy, czy jakichś wartości artystycznych, wolałbym mieć je pokazane w sposób standardowy. Może jest to nietypowa ocena, ale cóż, oceny są zależne od człowieka, więc nic dziwnego, że nie każdemu to co robi autor musi się podobać nawet mimo tego, że większośc to lubi ;) Nie wpłynie to jednak negatywnie na moją ocene, co najwyzej zapewni pewne uczucie niedosytu i lekkiej irytacji.

 

Co do dialogów jak i odbioru calej serii to fakt, nie jest to forma dla każdego. Może to zabrzmić głupio z mojej strony, jakbym uważał się za niewiadomo kogo, ale cóż, będę szczery, uważam, że ta seria jest dla inteligentniejszych osób. To znaczy nie tylko ludzie z jakąś wyobraźnią, pewnego rodzaju inteligencją mogą cieszyć się tą serią, ale ewidentnie oni mogą z niej wycisnać najwięcej. Ja sam planuję zrewatchować kiedyś wszystkie serie jak dojrzeje bardziej pod względem psychologicznym i pod względem.. wyobraźni? CHyba tak to mogę nazwać. Myslalem tez, zeby w jakims notatniku sobie zapisywać co wyciągnąłem z danego odcinka, rozlozyc to, ze takpowiem, ale to chyba bylaby przesada ;) Niemniej jednak każdemu polecam zaznajomić się z bakemonogatari, dla niektórych to będzie perełka, a dla innych seria przyjemna, więc generalnie warto. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie  - jakie tytuły anime są adaptacją monogatari final season, czyli rozumiem - zakończenia całego cyklu? Wiem, że tsukimonogatari, ale czy coś jeszcze? W końcu tsukimonogatari ma tylko 4 odcinki. 

I jak ktoś poznal zakonczenie calej serii to niech mi coś o nim powie nie zdradzając niczego konkretnego i nie spoilerując ;) Czy zamyka wszystkie wątki oraz ogólnie jakie pozostawia po sobie wrażenia. Kurde, ale się rozpisałem :P

Zacznę od końca. Seria nie jest skończona, broń Boże ci tak myśleć! Żadna z tych części nie jest zakończeniem. Zakładam, że zacząłeś oglądać najpierw Bakemonogatari. To jest mniej więcej środek (jeśli liczymy tytuły wydane). Kolejność wg fabuł jest taka:

 0.Kizumonogatari

1. Nekomonogatari: Kuro

2. Bakemonogatari

3. Nisemonogatari

4.Tsukimonogatari

5. Monogatari Series Second Season

Hanamonogatari (tutaj nie ma chyba jakiegoś specjalnego miejsca w fabule, przynajmniej ja to tak odczułem)

 

Może nie od razu bardziej inteligentnych, ale ludzi umiejących błądzić między słowami i wyciągać wnioski. 

gfgdf

 

Opublikowano

Zacznę od końca. Seria nie jest skończona, broń Boże ci tak myśleć! Żadna z tych części nie jest zakończeniem. Zakładam, że zacząłeś oglądać najpierw Bakemonogatari. To jest mniej więcej środek (jeśli liczymy tytuły wydane). Kolejność wg fabuł jest taka:

 0.Kizumonogatari

1. Nekomonogatari: Kuro

2. Bakemonogatari

3. Nisemonogatari

4.Tsukimonogatari

5. Monogatari Series Second Season

Hanamonogatari (tutaj nie ma chyba jakiegoś specjalnego miejsca w fabule, przynajmniej ja to tak odczułem)

 

Może nie od razu bardziej inteligentnych, ale ludzi umiejących błądzić między słowami i wyciągać wnioski. 

ale nie wiem czy kazdy wychwyci metafory i symbole, dobra nie ważne.

 

Cóż, nie zrozumiales mnie troche, bo mi nie chodzi o to, ze anime ma zakonczenie (co mnie troche smuci bo lubie jak historia ma zakonczenie) tylko chodzilo mi o pierwowzór,czyli novelke. Ta jest zakonczona, dlatego zapytalem sie co jest adaptacją zakonczenia novelkowego. 

Opublikowano

@Ardina

A to wybacz, myślałem że chodzi ci o adaptacje :unsure:

więc zapytam jeszcze raz, co ekranizuje zakończenie novelki? samo tsukimonogatari? Trochę dziwne..

Opublikowano

Jest to chyba jedyna seria, gdzie sceny "walki" są dialogami, i postacie racząnas swoimi pseudo psychologicznymi tekstami.

Nie. Sayonara Zetsubou Sensei. Wystarczyło mi 5 sekund by coś skojarzyć z monogatari series.... a jest tego więcej przecież

Opublikowano

Nie. Sayonara Zetsubou Sensei. Wystarczyło mi 5 sekund by coś skojarzyć z monogatari series.... a jest tego więcej przecież

nie ma to w sumie wielkiego znaczenia, forma nisemonogatari, bakemonogatari jak i innych monogatari i tak jest dosyć niekonwencjonalna :P 

Opublikowano

Właśnie skonczylem  8 odcinek nisemonogatari i nie spodziewałem się takiej sceny. Tam przeciez juz chyba naewt doszlo do seksu, którego nie pokazali, ale w ostatnich sekundach była w miarę klarowna zapowiedź. Mylę się? 

 

Kiedyś pamiętam, ze w bakemono albo nisemono juz nie pamietam bodajże senjogahara tez chyba mowila o jakichś bliższych relacjach czy cos... brzmialo to jak jakas zapowiedź, jakby pozniej mieli uprawiać seks.. Kurde niby ogladalem to nei dawno, a bardzo slabo to pamietam. ale mozna wywnoiskować z tego, ze to anime stara sie byc bardzo mocne w taki subtelny sposób, nie pokazując od razu wszystkiego. Cóż, troche mnie to jednak denerwuję, bo wolalbym miec jasno przedstawioną scene, zeby nie meic wątpliwosci jakie sceny zaszly. W bakemono np. byla scena pocalunku między araragim, a senjogaharą, a wlasciwie to jej nie bylo, bo nei pokazali... Kurcze, niby to anime jest ciekawe pod tym względem, oryginalne, ale jednak troche mnie irytuje w nim ta niejasność jak dochodzi do mocnych scen. Rozwiejecie moje watpliwosci?

Oglądałeś Nisemonogatari w wersji Blu-Ray czyli bez cenzury? Wersja TV ma dużą cenzurę.

 

Odnośnie Senjougahary i Araragiego to ona jego dziewczyną została w Bakemonogatarii, ale swój pierwszy raz mieli dopiero w Nisemonogatari (chyba po wątku Karen) co zostało wyraźnie powiedziane (oczywiście nic nie pokazywali).

Tak w ogóle to główny bohater nigdy ją nie zdradził mimo, że spotykał się z wieloma dziewczynami (związał się z nimi rozwiązując ich problemy).

 

0.Kizumonogatari

1. Nekomonogatari: Kuro

2. Bakemonogatari

3. Nisemonogatari

4.Tsukimonogatari

5. Monogatari Series Second Season

Hanamonogatari (tutaj nie ma chyba jakiegoś specjalnego miejsca w fabule, przynajmniej ja to tak odczułem)

Źle. Tsukimonogatari dzieje się po Monogatari Series Second Season.

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=6327

 

A Hanamonogatari dzieje się jeszcze później. Główny bohater jest już studentem.

 

Otóż przykladowo scena na koncu 8 odcinka, czyli po scenie erotycznej z myciem zębów byla tak jakby niewyjasniona. O ile ta scena wczesniej, ktora zostala przerwana przez drugą siostre jest w miare jasna, mieli na sobie ubrania, wiec nie bylo seksu, co najwyzej erotyczne gesty i ruchy tak po tym, gdy chcieli to dokonczyc nagle byl ending i nie wiemy,czy doszlo juz do prawdziwego stosunku, czy nie.

Jakiego stosunku? Z siostrą? :D

 

On miał różne fetysze (na punkcie sióstr, loli czy inne), ale seks uprawiał tylko  z Senjougaharą.

 

Co do dialogów jak i odbioru calej serii to fakt, nie jest to forma dla każdego. Może to zabrzmić głupio z mojej strony, jakbym uważał się za niewiadomo kogo, ale cóż, będę szczery, uważam, że ta seria jest dla inteligentniejszych osób. To znaczy nie tylko ludzie z jakąś wyobraźnią, pewnego rodzaju inteligencją mogą cieszyć się tą serią, ale ewidentnie oni mogą z niej wycisnać najwięcej. Ja sam planuję zrewatchować kiedyś wszystkie serie jak dojrzeje bardziej pod względem psychologicznym i pod względem.. wyobraźni? CHyba tak to mogę nazwać. Myslalem tez, zeby w jakims notatniku sobie zapisywać co wyciągnąłem z danego odcinka, rozlozyc to, ze takpowiem, ale to chyba bylaby przesada ;) Niemniej jednak każdemu polecam zaznajomić się z bakemonogatari, dla niektórych to będzie perełka, a dla innych seria przyjemna, więc generalnie warto.

Monogatari to na pewno serie dla inteligentniejszych fanów, ale głównie dla bardzo cierpliwych. Jest to anime bardzo statyczne (prawie żadnej akcji) i niesamowicie przegadane. Jednak dialogi (często wyjątkowo mądre) i fabuła są ciekawe i wciągające.

 

Warto często pauzować tą serię, żeby czytać te pojawiające się na ułamek sekundy napisy. Ogólnie serie ogląda się ciężko i bardzo wolno.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie  - jakie tytuły anime są adaptacją monogatari final season, czyli rozumiem - zakończenia całego cyklu? Wiem, że tsukimonogatari, ale czy coś jeszcze? W końcu tsukimonogatari ma tylko 4 odcinki. 

I jak ktoś poznal zakonczenie calej serii to niech mi coś o nim powie nie zdradzając niczego konkretnego i nie spoilerując ;) Czy zamyka wszystkie wątki oraz ogólnie jakie pozostawia po sobie wrażenia.

Zakończenie to ogromny szok. Chodzi o głównego bohatera, a odnośnie Ougi to największy wróg i źródło wszystkich najpoważniejszych kłopotów?

 

Ja uważam za najlepsze Monogatari Series: Second Season. Pierwszy wątek to odniesienie do wszystkich pozostałych, a pozostałe do pierwszego.

 

Kadr z początku Bakemonogatari. Odbicie Araragiego w oczach Hitagi (ich pierwsze spotkanie).

 

r9gc9e.jpg

Opublikowano

Oglądałeś Nisemonogatari w wersji Blu-Ray czyli bez cenzury? Wersja TV ma dużą cenzurę.

 

Odnośnie Senjougahary i Araragiego to ona jego dziewczyną została w Bakemonogatarii, ale swój pierwszy raz mieli dopiero w Nisemonogatari (chyba po wątku Karen) co zostało wyraźnie powiedziane (oczywiście nic nie pokazywali).

Tak w ogóle to główny bohater nigdy ją nie zdradził mimo, że spotykał się z wieloma dziewczynami (związał się z nimi rozwiązując ich problemy).

 

Źle. Tsukimonogatari dzieje się po Monogatari Series Second Season.

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=6327

 

A Hanamonogatari dzieje się jeszcze później. Główny bohater jest już studentem.

 

Jakiego stosunku? Z siostrą? :D

 

On miał różne fetysze (na punkcie sióstr, loli czy inne), ale seks uprawiał tylko  z Senjougaharą.

 

Monogatari to na pewno serie dla inteligentniejszych fanów, ale głównie dla bardzo cierpliwych. Jest to anime bardzo statyczne (prawie żadnej akcji) i niesamowicie przegadane. Jednak dialogi (często wyjątkowo mądre) i fabuła są ciekawe i wciągające.

 

Warto często pauzować tą serię, żeby czytać te pojawiające się na ułamek sekundy napisy. Ogólnie serie ogląda się ciężko i bardzo wolno.

 

Zakończenie to ogromny szok. Chodzi o głównego bohatera, a odnośnie Ougi to największy wróg i źródło wszystkich najpoważniejszych kłopotów?

 

Ja uważam za najlepsze Monogatari Series: Second Season. Pierwszy wątek to odniesienie do wszystkich pozostałych, a pozostałe do pierwszego.

 

Kadr z początku Bakemonogatari. Odbicie Araragiego w oczach Hitagi (ich pierwsze spotkanie).

 

r9gc9e.jpg

ale co wobec tego odbicia w oku, bo nie rozumiem po co je dałeś?

 

Co do zdrady to zalezy co jest zdradą, a co nie. Na pewno nie bylaby szczesliwa jakby zobaczyla ararariego, ktory macał po cyckach młodszą siostre oraz uprawial seks w ubraniach jesli tak to mozna nazwać ze starszą siostrą. 

 

Wlasnie to mnie denerwuje w nisemonogatari, mowisz,z e uprawial w nise seks z hitagi, coz, brakowalo mi pokazywania tego, albo chociaz jakichs nawiązań w dialogach juz po samym tym seksie. 

 

No i nadal nie znam odpowiedzi na pytanie:

 

czy seria monogatari w postaci anime sie zakonczyla jesli chodzi o pokazanie zakonczenia, a nie np. jakichs prequeli. Bo na podstawie final season przeciez jest tylko hanamonogatari i tsukimonogatari i co, wystarczylo to, by zakonczyc adaptowanie final season? Dziwne.

 

 I pokaz mi sceny, ktore w wersji tv byly ocenzurowane, bo ci nie wierze. 

Opublikowano

@Ardina

Nie ma jeszcze zakonczenia z pokazaniem ougi i ciemnosci, ktora jest przyczyna wszystkiego w monogatari, bez ougi nie bylo by nic :P Z tego co pamietam jeszcze bedzie owarimonogatari wlasnie z watkiem, ktory wyjasnia prawie wszystko :)

 

Bakemonogatari -> Nisemonogatari ->Nekomonogatari:Kuro -> Monogatari S2 -> Hanamonogatari -> Tsukimonogatari ->Kizumonogatari-> Owarimonogatari

To jest chyba calosc po kolei (czas wydawania)

Opublikowano

ale co wobec tego odbicia w oku, bo nie rozumiem po co je dałeś?

Byłem pewien, że to zrozumiesz. Chociaż może dobrze, że nie.

 

Co do zdrady to zalezy co jest zdradą, a co nie. Na pewno nie bylaby szczesliwa jakby zobaczyla ararariego, ktory macał po cyckach młodszą siostre oraz uprawial seks w ubraniach jesli tak to mozna nazwać ze starszą siostrą.

Zwykła zabawa siostrzyczki (to wtedy jak się na niego rzuciła), a nie żaden seks. Zresztą Senjougahara znała go dobrze, ale wiedziała również, że może mu zaufać (poza tym wiele mu zawdzięczała).

 

Wlasnie to mnie denerwuje w nisemonogatari, mowisz,z e uprawial w nise seks z hitagi, coz, brakowalo mi pokazywania tego, albo chociaz jakichs nawiązań w dialogach juz po samym tym seksie.

Nie pokazywali bo to nie był fanserwis, a różne wygłupy czy zboczenia już tak (jednak nie ma co do tego wątpliwości bo sama Hitagi mu to zaproponowała). Zresztą Senjougahara (jak wiesz) była prawie zgwałcona (jako dziewczynka), więc dlatego miała duże opory jeśli chodzi o seks.

 

 

czy seria monogatari w postaci anime sie zakonczyla jesli chodzi o pokazanie zakonczenia, a nie np. jakichs prequeli. Bo na podstawie final season przeciez jest tylko hanamonogatari i tsukimonogatari i co, wystarczylo to, by zakonczyc adaptowanie final season? Dziwne.

Nie było żadnego zakończenia bo zakończenie dotyczy Ougi, czyli ostatecznego bosa.

 

I pokaz mi sceny, ktore w wersji tv byly ocenzurowane, bo ci nie wierze.

https://www.youtube.com/watch?v=tCdO4B8RdeU- cenzura

 

Zobacz całą scenę kąpielową z Shinobu (przed wanną). W wersji TV miałeś to mocno rozjaśnione i zamazane. Wersja BD nie miała cenzury.

 

Zresztą różnic było o wiele więcej.

 

Tak w ogóle jakie te OP z Nisemonogatari są piękne.

 

Odnośnie Karen to świetnie pokazali tą tak zwaną zmysłowość.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-HTGOn7KVJ8

 

 

 

Nie ma jeszcze zakonczenia z pokazaniem ougi i ciemnosci, ktora jest przyczyna wszystkiego w monogatari, bez ougi nie bylo by nic :P Z tego co pamietam jeszcze bedzie owarimonogatari wlasnie z watkiem, ktory wyjasnia prawie wszystko :)

Owarimonogatari ma być już wkrótce.

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=11350

 

Tak w ogóle to jest ciemność (sąd nad osobliwościami) i fałszywa ciemność. Chyba nie muszę pisać kto jest tą fałszywą ciemnością (udaje ciemność).

Opublikowano

Byłem pewien, że to zrozumiesz. Chociaż może dobrze, że nie.

 

Zwykła zabawa siostrzyczki (to wtedy jak się na niego rzuciła), a nie żaden seks. Zresztą Senjougahara znała go dobrze, ale wiedziała również, że może mu zaufać (poza tym wiele mu zawdzięczała).

 

Nie pokazywali bo to nie był fanserwis, a różne wygłupy czy zboczenia już tak (jednak nie ma co do tego wątpliwości bo sama Hitagi mu to zaproponowała). Zresztą Senjougahara (jak wiesz) była prawie zgwałcona (jako dziewczynka), więc dlatego miała duże opory jeśli chodzi o seks.

 

 

Nie było żadnego zakończenia bo zakończenie dotyczy Ougi, czyli ostatecznego bosa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tCdO4B8RdeU- cenzura

 

Zobacz całą scenę kąpielową z Shinobu (przed wanną). W wersji TV miałeś to mocno rozjaśnione i zamazane. Wersja BD nie miała cenzury.

 

Zresztą różnic było o wiele więcej.

 

Tak w ogóle jakie te OP z Nisemonogatari są piękne.

 

Odnośnie Karen to świetnie pokazali tą tak zwaną zmysłowość.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-HTGOn7KVJ8

 

 

 

Owarimonogatari ma być już wkrótce.

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=11350

 

Tak w ogóle to jest ciemność (sąd nad osobliwościami) i fałszywa ciemność. Chyba nie muszę pisać kto jest tą fałszywą ciemnością (udaje ciemność).

a scena z wanną w ktorym byla odcinku? Pamietasz moze? Pobiore sobie ten odcinek w wersji BD w takim razie.

Opublikowano

a scena z wanną w ktorym byla odcinku? Pamietasz moze? Pobiore sobie ten odcinek w wersji BD w takim razie.

Nawet masz napisane na youtube, że to 4 odcinek. Możesz porównać. Jest o wiele mniej pary.

 

@Ardina

po c**j to pobierac aby zobaczyc 2 animowane sutki?

Akurat tego nie ma bo w żadnym Monogatari ich nie pokazują. :) Większość osób ogląda wersje z cenzurą bo nie może wytrzymać i poczekać kilka miesięcy, więc ogląda to co pierwsze wyjdzie (czyli TV). Poza tym uploady anime online to też wersje TV (poza wyjątkami).
Opublikowano

Nawet masz napisane na youtube, że to 4 odcinek. Możesz porównać. Jest o wiele mniej pary.

 

Akurat tego nie ma bo w żadnym Monogatari ich nie pokazują. :) Większość osób ogląda wersje z cenzurą bo nie może wytrzymać i poczekać kilka miesięcy, więc ogląda to co pierwsze wyjdzie (czyli TV). Poza tym uploady anime online to też wersje TV (poza wyjątkami).

a po c**j czekac na jakies bluraye? Ta cenzura w monogatari nie jest jakas irytująca

 

@Ardina

po c**j to pobierac aby zobaczyc 2 animowane sutki?

a co za problem? minuta i pobrane, a chcialbym miec jednak to porownanie.

Opublikowano

a po c**j czekac na jakies bluraye? Ta cenzura w monogatari nie jest jakas irytująca

 

 

 

 

:D Mądry fan anime nie ogląda oszpeconych i gorszych jakościowo wersji. Cenzura to największe zło. Dlatego od lat oglądam wyłącznie wersje BD. Chcesz mieć cenzurę krwi, przemocy, nagości (nawet bielizny) i wielu innych scen? To oglądaj wersje TV.

 

a co za problem? minuta i pobrane, a chcialbym miec jednak to porownanie.

Jeśli wiesz skąd to pobrać.

Opublikowano

:D Mądry fan anime nie ogląda oszpeconych i gorszych jakościowo wersji. Cenzura to największe zło. Dlatego od lat oglądam wyłącznie wersje BD. Chcesz mieć cenzurę krwi, przemocy, nagości (nawet bielizny) i wielu innych scen? To oglądaj wersje TV.

wiesz co, czasami cenzura się przydaje, np. w seriach ecchi, gdzie bohaterki mają OGROMNE cycki. wtedy o wiele lepiej mi się ogląda z cenzurą. :D

a w sumie do jakichś gównoserii nie widzę sensu aby ściągać blureje, tv wystarczy

52126142219396245817.jpeg

Opublikowano

wiesz co, czasami cenzura się przydaje, np. w seriach ecchi, gdzie bohaterki mają OGROMNE cycki. wtedy o wiele lepiej mi się ogląda z cenzurą. :D

a w sumie do jakichś gównoserii nie widzę sensu aby ściągać blureje, tv wystarczy

Gównoserii się w ogóle nie ogląda. Jednak jeśli ja zaczynam oglądać anime to z zamysłem, że obejrzę je od początku do końca. :) 

 

A odnośnie ogromnych cycków to jak ktoś takich nie lubi to również nie powinien oglądać (np DxD). Zresztą zazwyczaj jest urozmaicenie pod tym względem. To znaczy małe są również. :)

Opublikowano

Gównoserii się w ogóle nie ogląda. Jednak jeśli ja zaczynam oglądać anime to z zamysłem, że obejrzę je od początku do końca. :) 

 

A odnośnie ogromnych cycków to jak ktoś takich nie lubi to również nie powinien oglądać (np DxD). Zresztą zazwyczaj jest urozmaicenie pod tym względem. To znaczy małe są również. :)

Anime i mangi to zazwyczaj albo totalna decha, albo ogromne cycki.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...