Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Jak Nie Ujawnić Swojego Hasła Na P. Serwerze


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Ostatnio zauważyłem, że dużo administratorów gry "kradnie" hasła swoich graczy

w jeden prosty sposób :) Pokażę wam jak się nie nabrać :)

 

 

Niektórym osobom nie chce się sprawdzać za każdym razem źródła strony.

Więc wystarczy zauważyć jedną rzecz. W navicat jest tylko 1 pole do hasła, więc nie trzeba go 2 razy wpisywać.

Gdzie nie gdzie można zauważyć pole "powtórz hasło". Czasami to prawda lub fałsz.

Więc sprawdzajcie źródło strony tylko wtedy gdy jest pole powtórz hasło.

Jak sprawdzić źródło strony?

Prawym przyciskiem myszy na stronie. Zrzut ekranu:

 

oszustwo1.png

 

 

Następnie szukamy pola powtórz hasło

 

oszustwo2.png

 

Tekstowo:

To jest ukryta treść, proszę

W "name" pisze rl_name. W navicat jest taka kolumna i nie jest zaszyfrowana...

Wy powtarzacie hasło, a tak naprawde wpisujecie "swoje imie". GA zna wasze hasła przez to.

Jeśli ktoś ma uniwersalne hasło (jedno do wszystkiego) i poda jeszcze email,

to zły GA ma dostęp do wszystkich waszych kont.

 

To dlaczego jak wpisuje "moje imię" to jest tak jakbym wpisywał hasło?

 

<li><input type="password" name="rl_name" maxlength="20" size="30" />Max 20 znaków.</li>

 

Przez input_type...

To jest typ pola. Gdyby zamiast

To jest ukryta treść, proszę

dać

To jest ukryta treść, proszę

Efekt był by taki:

 

oszustwo3.png

 

 

UWAGA!

Nie wszędzie chcą was oszukać.

Gdyby był taki przypadek przy polu "powtórz hasło":

 

<li><input type="password" name="TUTAJ BY BYŁO COŚ INNEGO np. repeat_password" maxlength="20" size="30" />Max 20 znaków.</li>

 

To znaczy, że te hasło trzeba powtórzyć! I to nie jest oszustwo. Oszustwo jest tylko przy tym przypadku co podałem wyżej.

 

Nie nabierzcie się!

 

Pozdrawiam, xFrez.

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Opublikowano

Lol ?

W kodzie mogę sobie napisać

To jest ukryta treść, proszę

A w skrypcie PHP i tak to bez znaczenia bo zapytanie będzie jedno i name nie ma tu nic do gadania :P Może to być równie dobrze "prawdziwe_Imie" :D

A więc temat zbędny :P

 

A i po co admin miał by Kraść konta graczy ? :D

Za wysoka.

Opublikowano

W tabelce account jest kolumna rl_name. Ty powtarzasz hasło, a GA sobie widzi jakie masz.

A co do kodu to możesz sobie go nawet usunąć tylko jak się zarejestrujesz? ;>

Jest jeszcze jeden plik config.php i tam jest to. A jak ktoś chce komuś zajebać hasło to zazwyczaj używa tego rl_name.

 

@mroziak

po co hasło?

przeczytaj co napisałem ;)

Wy powtarzacie hasło, a tak naprawde wpisujecie "swoje imie". GA zna wasze hasła przez to.

Jeśli ktoś ma uniwersalne hasło (jedno do wszystkiego) i poda jeszcze email,

to zły GA ma dostęp do wszystkich waszych kont.

A zresztą co taki negatywnie nastawiony jesteś?

I poza tym to jest taka informacja dla niewiedzących, że ktoś ich hasła zna :mellow:

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Opublikowano

@xFrez:

O jaaaa , chyba jesteś programistą :D

Sarkazm....

Widać ,że nie umiesz PHP & MYSQL

Po pierwsze , w tabelce account jest kolumna "real_name".

Po drugie , co jest w pliku config.php?I nie zawsze on jest :P

Po trzecie już Ci pisałem ,że w kodzie formularzu admin może , sobie nazwać ten input jak chce :P I tak w zapytaniu będzie OK .

 

Ps.Nie bierz się za takie rzeczy jak php...naucz się najpierw html :D

 

@Down:

A niech kradną ... tak czy siak tego nie zmienisz ,bo oni mogą sobie input "Powtórz hasło" nazwać "re_password" , a w skrypcie i tak to do kompletnie innej kolumny zostanie wprowadzone :D Tak tutorial jest zły :D

Za wysoka.

Opublikowano

Jak html umiem to czemu nie za php mam się wziąć? A poza tym poradnik niby jest zły?

Piszesz trochę nie na temat. Może fakt trochę źle napisałem, ale to nie zmienia sensu tematu,

bo hasła i tak kradną...

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Opublikowano

Temat jest jak najbardziej na miejscu.

 

Wiele adminów tak robi..

Łap 5 i +

 

Sam miałem napisać ten poradnik ale mnie wyprzedziłeś ;)

Można w taki sposób stracić konto na PL.

Ja na przykład mam universal passy do wszystkiego, więc konto na PL już by przepadło gdyby nie ten "trik" ;)

Opublikowano

Jak rozszyfruje zaszyfrowane hasło :)

I nie mów tak, bo nie każdy GA to geniusz. Są też "maftoły" :rolleyes:

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Uczeń
Opublikowano

są maftoły, ale są uparte napaleńce, które rozszyfrują hasło jakimś programem. nie wiem może C*******em a może Sa******em... nie jestem pewien, w każdym razie taki prograsm istnieje.

Jeśli pomogłem, daj mi proszę + dobrze :)?

reklamaambasadora.jpg

Opublikowano

Poradnik nie jest zły, ale nie do końca skuteczny. Wystarczy, że GA zna PHP w stopniu minimalnym i ze zmienną $_POST["passwd"] może zrobić co chce. Wysłać na maila, dopisac do konta.txt, a jeśli w reje nie ma imienia do podania, można uzupełnić pole real_name niezakodowanym hasłem. Dla tego na serwerach hamachi polecam robić inne hasła I LOGINY LEPIEJ TEŻ :O

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...