Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

ArturBrodek

NovaGuilds - nowy plugin na gildie

94 postów w tym temacie

Autor tematu Napisano (edytowany) · Zgłoś post

newlogo.png

Z góry przepraszam że ta prezentacja to bida z nędza, ale piszę plugin na gildie i mam na jutro 200 zadań z matmy więc nie mam czasu! ;)
Napisałem sobie plugin, a co! Kolejne gildie? Niby tak, ale chcę ten projekt rozwinąć aby przebił on Factions i FunnyGuilds razem wzięte. Nie ukrywam że napędza mnie chęć przebicia pluginu Dzikoyska, czysta rywalizacja. Moje NovaGuilds jest opensource, więc każdy może sobie podejrzeć kod i dowolnie go edytować. Aktualnie jest wersja beta, build dziewiąty, ale wielkimi krokami zbliża się pierwszy release #10. Możecie sobie ściągnąć #9 w którym nie ma jeszcze podbijania gildii, ponieważ wciąż nad nim pracuję. Co prawda działa, ale chcę mieć wszystko na tip top. Dzielę się tym z Wami, użytkownicy MPC, ponieważ potrzebuję testerów. Zachęcam każdego żeby dodał ten plugin na swój serwer, a ja służę pomocą jeśli chodzi o konfigurację i używanie, a co najważniejsze z ogromnym entuzjazmem przyjmę nowiny o bugach i propozycje dotyczące funkcjonalności.

Mój plugin odróżnia się od innych głównie sposobem podbijania gildii. Przy użyciu pluginu BarAPI podbijamy gildię metodą rodem z WOTa, przynajmniej tego na komórki bo on mnie natchnął. Siedzimy na terenie gildii z którą toczymy wojnę i czekamy aż zapełni się pasek aby ta straciła życie. Jeśli to chce sobie ktoś zobaczyć, wystarczy skompilować plugin dołączając do niego Vault, TagAPI, TabAPI, BarAPI i niewykluczone że dynmap. Bawiłem się trochę dynmapem, ale chyba nie ma sensu wyświetlanie tam baz gildii, prawda? :D

Na wiki na githubie jest opisane API, aż jedna komenda, sprawdzająca czy gracz może budować/niszczyć w danym miejscu. Uwzględnia to oczywiście gildię gracza i jego tryb ignorowania cuboidów.

Czas który poświęciłem na pisanie pluginu:
ponad 60 godzin, stan na dzień 06-05-2015
ponad 70 godzin, stan na dzień 25-05-2015

Download

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/novaguilds/

Kod

https://github.com/MarcinWieczorek/NovaGuilds

Skanu nie ma co dawać, po pierwsze jest download na bukkit dev, po drugie kod na githubie.

Proszę o twórczą krytykę!

ngss1.jpg

Podziękowania dla użytkowników forum:
@idrakus - Za logo oraz kod (tab i tag)

@PanPiksel - Za pomysł efektów dla gildii

Dotacje

paypal_icon.png

Krótki tutorial jak zająć teren gildii, jakby ktoś nie ogarniał:

1. Bierzemy sobie patyk komendą /ng tool

regiontut1.png

2. Zmieniamy tryb patyka za pomocą kucnięcia (SHIFT) + LPP (lewy przycisk myszy)

regiontut2.png

3. Zaznaczamy jeden narożnik naszego terenu (lewy przycisk myszy)

regiontut3.png

4. Zaznaczamy drugi narożnik, po przekątnej (prawy przycisk myszy). Czerwony prostokąt oznacza poprawnie zaznaczony teren.

regiontut4.png

5. Jeśli nie masz kasy w banku gildii użyj komendy /g pay

regiontut5.png

6. Teraz możemy już kupić teren!

regiontut6.png

Medal dla Pana @zychu151 w temacie z konkurencyjnym pluginem!

http://www.mpcforum.pl/topic/1419017-dl-supergildie-2/

http://screenshooter.net/102447911/mxqdaik

Global+Statistics@1.5x.borderless.png

Edytowano przez ArturBrodek
9 osób lubią to

Więc tak, fajnie ,że stworzyłeś owy plugin, poświęciłeś czas, ale wątpie ,że przebije FunnyGuilds albo Factions, ale trzeba być optymistą :)

Powodzenia :)

P.S Plugin fajny komuś się na pewno przyda :)

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Hmm... Kolejny wielki projekt na gildię. Może za kilka "update'ów" przebije FunnyGuilds.

Co bym musisz zmienić? Aby usunąć te wtyczki: BarAPI, TagAPI i TabAPI.

Edytowano przez MarekPL1
2 osoby lubią to

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

Dziękuję za opinie.

@1361622928-U485574.pngHelyx

Zakładając że nie przebiję obecnych liderów daleko nie zajdę. Staram się i może dam radę!

@MarekPL1

O ile BarAPI jest spoko, to TabAPI działa tragicznie a TagAPI może uda się zrobić na pakietach samemu.

@ArturBrodek

Zglos sie do mnie, dam Ci cale api pod tagi i tab :)

public void MySQLreload()

Mozna z malej litery/ plz.

Wszystkie rzeczy z messenge przenies sobie do jakiegos utila :)

Nazwa paczki Manager z malej litery tez poprosze :)

Nic tutaj nadzwyczajnego nie ma, jesli potrzebujesz  zczyms pomocy to zglos ise ; )

­

Dziękuję za opinie.

@1361622928-U485574.pngHelyx

Zakładając że nie przebiję obecnych liderów daleko nie zajdę. Staram się i może dam radę!

@MarekPL1

O ile BarAPI jest spoko, to TabAPI działa tragicznie a TagAPI może uda się zrobić na pakietach samemu.

TagAPI możesz tworzyć za pomocą teamów. :)

Hehe, MySQLReload, chyba pierwsza metoda po onEnable i onDisable. Refactor i po po problemie.

A co do paczki to oszalał github i w ogóle mi nie chce tych trzech managerów commitować. Porządki w głównej klasie też raz na jakiś czas robię więc nie bój żaby, przeniesie się kiedyś do Utila wszystkie wiadomości.

A co do Tag i Tab to już piszę PW :D

Dopiero temat założyłem a tu widzę spore zainteresowanie

Jeśli poświęcisz naprawdę dużo czasu na ten plugin i będziesz go rozwijał i optymalizował oraz żeby nie było potrzebujących pluginów tak jak w FunnyGuilds czy te Factions :)

Więc jak będzie mocno rozwinięty to może być w równi z nimi, lecz wątpię żeby był wyżej bo troszkę za późno się zjawiłeś z tym pluginem

1 osoba lubi to

Dzięki za słowa otuchy. No zebrałem się późno, ale kto wie, może się powiedzie.

Ktoś testował? :D

@ArturBrodek Ile wymaganych pluginów człowieku wywal te wszystkie API i czy automatycznie wytwarza się plik z wiadomościami ? Bo mi się nie utworzył. Jeżeli jeszcze trochę popracujesz to będzie gut ale jak narazie szału nie ma.

Dajesz możliwość wyłączenia co niektórych API ale używasz ich w onEnable i onDisable co wywala błędy :D

Edytowano przez RAFALLALY

#9 czy z githuba? Zobacz czy Ci langs z src nie uciekło przypadkiem. Tak to powinno się generować automatycznie

BarAPI było tak zrobione na ostro bo w fazie testów, poprawiłem. Skompiluje Wam i wrzucę jakiś testowy tutaj potem.

en-en.yml

http://pastebin.com/9gjJCRgS

Nikt nie powiedział że jest gotowy, wręcz przeciwnie. Ledwo zaczęty a już dużo jest!

O aktualizacje pod 1.8 proszę ^^

2 osoby lubią to

Bardziej bym wolał ten plugin pod 1.8 bo pod 1.7 jest to FunnyGuild/RevoGuilds ale nie ma pod 1.8.

Plugin 7/10

1 osoba lubi to

Bardziej bym wolał ten plugin pod 1.8 bo pod 1.7 jest to FunnyGuild/RevoGuilds ale nie ma pod 1.8.

Plugin 7/10

FunnyGuilds jest największym g**, dlaczego? Po co komuś taki plugin z bugowanymi sojuszami + usuwa gildie co jakiś czas bo taki kod ze pchany....

Za chwilę sprawdzę plugin czy ciekawy.

Jeżeli chcesz mogę ci trochę ogarnąć temat (grafiki itp.)?

@anty Blezur: Spodobało mi, że chcesz rewalizować z dzikim.

Każdy pewnie by chciał dostawać hajs, za pisanie ale nie którzy jak ty robią to dla pasji.

Logo:

5817214309995331221864.png

Albo

1457914309997961221864.png

Edytowano przez idrakus
1 osoba lubi to

MySQL ssie, popraw je proszę... Poczytaj o Connection Pooling :)

Poza tym, nie znalazłem nic ciekawego, mało funkcji, brak tabu, ogólnie to marnie.

Znalazłbym jeszcze pewnie multum błędów, bo to nieuniknione, nie od razu rzym zbudowano, aczkolwiek nie chce mi się szukać xD Lenistwo.

Ja i tak preferuję FunnyGuilds ale życzę powodzenia, bo projekt jest dobry, mimo tego że ma w uj mało funkcji jak na tę wersję.

pzdr

@czekamNaHejtyOdZaawansowanychProgramistuwJawy

Edytowano przez AdamGrzegorz

To jest jedna z początkowych wersji, czekam aż rozwiniesz plugin.

8/10

Są lepsze "_"

Ciekawy plugin widać ,że włożyłeś w niego całe serce i umiejętności. Aktualnie zaczynam go testować więc na razie nie mogę go oceniać.

1 osoba lubi to

Więc tak.

Dzięki jednemu z kochanych użytkowników forum poprawiłem tab a teraz się zabieram za tagi, o ile wczoraj ich nie zrobiłem, ale nie testowałem w każdym razie.

To nam wyklucza TabAPI i TagAPI, dodatkowo TagAPI chyba ProtocoLib potrzebuje. Z barem na razie nic nie robię. Jak się uda to dzisiaj Wam tu wrzucę jakiś testowy build żebyście mogli przetestować plugin bez błędów które dzięki Wam wykryto. Trudno mi jest to wykryć bo nie widzę najprostszych rzeczy które są fatalnie zrobione.

Lepszym pomysłem było by zrobienie pluginu na 1.8.

Po 1. większy fejm, byłbyś jedyny.

Po 2. mi by się przydało :D Bo nie chce mi sie pisać gildii, nie mam póki co chęci

Po 3. 1.8 ma w c**j możliwości dizajnerskich, np. zupełnie nowy, z*******y tab, titlesy, jsony.. :D

1 osoba lubi to

Aj wiem wiem, 1.8... Plugin piszę na razie na swój serwer, ale zapewniam Was że wersja na 1.8 się pojawi, i to nie tylko port, ale będą na pewno ósemkowe fjuczery!

1 osoba lubi to

­@ArturBrodek

To niech się pojawi, bo 1.8 jest dużo lepsze :)

No i popraw to mysql, to naprawdę ochydnie wygląda, a jeszcze gorzej się sprawuje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 0
Użytkowników: 0