Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer + Monitor + Klawiatura (do 5500zł)


ForFi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Piszę do, ponieważ potrzebuję pomocy w doborze zespołów do komputera, monitora oraz klawiatury.

 

1. Monitor nie za duży. Nie wiem czy 60hz, 120hz czy 144hz, ponieważ własnym okiem nigdy tego nie widziałem i również nie wiem czy przy jednym się bardziej oczy męczą od drugiegio. Monitor musi posiadać Anti-Glure oraz matową matrycę.

 

2. Karta graficzna najlepiej GeForce GTX970.

 

3. Klawiatura taka, która nie ma zbyt wysokich guzików. Nie chcę jakiejś wyglądowo super elo mega 3 2 0, a syf się zepsuje po roku. Dla mnie wygląd się aż tak strasznie nie liczy.

 

4. Zależy mi też na tym, aby ten komputer nie ciągnął jakieś ogromne sumy prądu.

Również nie mam zamiaru niczego podkręcać.

 

5. System operacyjny mam już na płycie z kupionego laptopa, także to też odpada. (Windows 8 64bit)

 

6. Komputer jakbym miał rozbudowywać to dopiero za 10lat, ale i tak za ten czas to już  w jakimś stopniu mi się to wszystko znudzi, lol.

 

7. Myszkę oraz podkładkę już bardzo dobrą posiadam, więc to odpada.

 

Co do reszty nie jestem pewien i dlatego proszę was o pomoc.

 

Budżet: 5500zł

Zastosowanie: Gaming + Nagrywanie(to jednak bardzo rzadko)

 

Najlepiej jakbyście dawali link do koszyków na morele.

Dziękuje.

Nowicjusz
Opublikowano

Pytania co do monitora

przeznaczenie

oczekiwania

warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy)

Dell :: P2314H

Dell :: P2414H

Dell :: U2414H

 

 

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Budżet? Zastosowanie?

najlepiej zapoznaj się http://www.mpcforum.pl/topic/1398233-faq-przeczytaj-zanim-napiszesz-temat/

Z edytowałem trochę temat. Teraz jest odpowiedni?

Jakoś specjalnie nie przepadam za monitorami Dell ogólnie całym Dell, ale czy te monitory mają w ogóle anti-glure? Jeden z nich nawet matowej matrycy chyba nie.

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/t4g45h/

8 wątkowy xeon przyda się w renderingu, będzie chłodny dzięki ferze 2, siedzi w dobrej z97 g43 od msi, wraz z nią gtx 970 od asusa, zapakowane w niezłą budę od phanteksa, a w niej jeszcze 16 GB szybkich ramów i 250 ssd. Zestaw kończy się na 23 calowym monitorze od aoca oparty na matrycy IPS. Jak chcesz taniej to zrezygnuj z ssd i kup mniejszą pojemność, mniej ramów czy tańszy monitor.

­

Nowicjusz
Opublikowano

Tu masz recenzje

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2414h.htm

 

Vademecum jeśli chodzi o monitory: http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

 

Trzeba ustalić jaką matrycę chcesz (jakie zastosowanie) 

 

 5. System operacyjny mam już na płycie z kupionego laptopa, także to też odpada. (Windows 8)

 

A. to kopia przygotowana dla laptopa ze sterownikami do niego - nie powinieneś takiej wersji instalować

B. może się nie aktywować oczywiście są "Loadery"

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

A. to kopia przygotowana dla laptopa ze sterownikami do niego - nie powinieneś takiej wersji instalować

B. może się nie aktywować oczywiście są "Loadery"

To było jakby oddzielne opakowanie w głównym opakowaniu. Tam była płyta i instrukcja. Nic nie piszę, że specjalny do laptopa. Wersja 64 bitowa.

A ten windows był instalowany tylko na laptopie.

Opublikowano

Jak box to bez problemu zainstalujesz, jak oem możesz mieć problemy z instalacją na pc, ale telefon do microsoftu w razie czego powinien wystarczyć. Więc w tym aspekcie nie ma problemów.

­

Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/t4g45h/

8 wątkowy xeon przyda się w renderingu, będzie chłodny dzięki ferze 2, siedzi w dobrej z97 g43 od msi, wraz z nią gtx 970 od asusa, zapakowane w niezłą budę od phanteksa, a w niej jeszcze 16 GB szybkich ramów i 250 ssd. Zestaw kończy się na 23 calowym monitorze od aoca oparty na matrycy IPS. Jak chcesz taniej to zrezygnuj z ssd i kup mniejszą pojemność, mniej ramów czy tańszy monitor.

Xeon po co mi? Jak pisałem co do filmików to bardzo rzadko coś nagrywam i wrzucam na YT.

To chłodzenie na pewno dobre będzie?

Nie lepiej MSI GeForce GTX970 niż Asus?

Po co mi SSD 250GB? Myślę, że 120GB wystarczy na Windows + Jakieś tam programiki, sterowniki itd. i HDD (1TB) na gry i resztę.

Jeszcze jakąś nagrywarka DVD by się sprzydała ;).

A i może jakąś kartę sieciową pyknąć też? Może się przyda kiedyś?

 

"5683,12zł" a jeszcze o klawiaturze zapomniałeś ;(.

 

Mógłbyś ogarnąć jakąś poprawkę pod tym kątem co powiedziałem?

Nowicjusz
Opublikowano

Czyli jakość pokroju IPS-a od LG/AOC cię jak najbardziej satysfakcjonuje.

 

Klawiatura mechaniczna czy membranowa ? Zależy ci na podświetlaniu ?

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

1. Ja ci podałem fajny zestawik z monitorem + klawą.

2. Asus ma backplate , a MSI cichsze chłodzenie , chociaż Asus nie wypada gorzej .

Wybór należy do ciebie .

3. Jak w przyszłości będziesz instalował gierk np. BF4/3 bądź inne , to one będą szybciej startowały np. w BF będziesz miał przewagę wejścia na początek rundy jako pierwszy .

Takie zastosowanie się sprawdzi , zwłaszcza , że składasz kompa na 10 lat .

4. Dodaj sobie Lite-On'a .

J9rrz3v.png

Nowicjusz
Opublikowano
 To chłodzenie na pewno dobre będzie?

 

Jeśli nie będziesz kręcił to nawet jest zbędne o ile w miarę często czyścisz (kompresor/sprężarka) komputer ?

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Xeon po co mi? Jak pisałem co do filmików to bardzo rzadko coś nagrywam i wrzucam na YT.

To chłodzenie na pewno dobre będzie?

Nie lepiej MSI GeForce GTX970 niż Asus?

Po co mi SSD 250GB? Myślę, że 120GB wystarczy na Windows + Jakieś tam programiki, sterowniki itd. i HDD (1TB) na gry i resztę.

Jeszcze jakąś nagrywarka DVD by się sprzydała ;).

A i może jakąś kartę sieciową pyknąć też? Może się przyda kiedyś?

 

"5683,12zł" a jeszcze o klawiaturze zapomniałeś ;(.

 

Mógłbyś ogarnąć jakąś poprawkę pod tym kątem co powiedziałem?

Dla mnie ten xeon jest ok, masz 8 wątków, "przyszłościowo", zawsze mniej czasu przy renderingu. Ale jak nie chcesz kręcić to sobie zamień xeona na i5 4690/4590 (chodź jak dla mnie jest to błąd)

Obojętnie jakiej firmy kupisz 970'tke, porównywalne są. (w tej cenie 1600 zł)

Chodzenie będzie dobre.

Jak chcesz mniejszy nie bronie, zamień sobie na cruciala bx100 120 GB.

To sobie wrzuć jakąkolwiek nagrywarkę DVD

­

Opublikowano

Jak na razie:

http://www.morele.net/inventory/info/5QbDGq/

 

Brakuje mi:

1. Procesora (Ekonomiczny i bez przesady, renderować filmików nie będę, może raz na rok).

2. Obudowy (Taka, żeby się to wszystko bez problemowo zmieściło i najlepiej nie jakaś noname'owa)

3. Monitora (z Flicker-Free + Matowy !)
 

Czekam na propozycję ;).

Opublikowano

Skoro nie masz zamiaru kręcić, a xeona najwidoczniej nie chcesz to bierz i5 4590/4690

Budę już proponowałem http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-z-oknem-ph-es614p-bk-649556/jak chcesz taniej to bierz gelida darkforce.

Obudowy: "Czas realizacji:4-5 dni"

 

Co do procka to raczej biorę ten: http://www.morele.net/procesor-intel-procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/

Opublikowano

Dlaczego bierzesz i5 z k skoro sam stwierdziłeś, iż nie chcesz kręcić? No chyba, że się mylę. Jeśli dalej nie chcesz to po prostu płacisz za nic.

­

Opublikowano

Dlaczego bierzesz i5 z k skoro sam stwierdziłeś, iż nie chcesz kręcić? No chyba, że się mylę. Jeśli dalej nie chcesz to po prostu płacisz za nic.

http://www.morele.net/inventory/info/p8GNw/

 

Ta już przedtem zmieniłem, bo zauważyłem to ;).

Teraz obudowa + monitor tak jak pisałem wyżej.

A i jeszcze klawiatura (mechaniczna).

 

#Edit klawiaturę biorę chyba tą:

http://www.morele.net/klawiatura-steelseries-6gv2-us-323838/

Nowicjusz
Opublikowano

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Nowicjusz
Opublikowano

Nawet dy się dało GTX980 włożyć

1 Płyty główne Socket 1150 Gigabyte GA-Z97-D3H (Z97 2xPCI-E DDR3) 469,00 zł
2 Dysk SSD Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M6S Series 319,00 zł
3 Dysk twardy SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB 229,00 zł
4 Zasilacz komputerowy Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX 209,00 zł
5 Karta graficzna PCI-E MSI GeForce GTX980 4096MB 256bit GAMING 2 629,00 zł  - http://pclab.pl/art59679-23.html
6 Monitor LCD/LED 22" LG 22MP55HQ-P czarny 469,00 zł
7 Procesory Core i5 (1150) Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX 799,00 zł
8 Nagrywarka wewnętrzna DVD LG GH24NSC0 SATA czarny OEM 59,00 zł
9 Pamięć DDR3 GoodRam 8GB 1600MHz Play CL9 Czarne (2x4096) 264,00 zł
10 Obudowa ATX/BTX Zalman Z1 USB 3.0 129,00 zł
11 Klawiatura przewodowa Logitech Corded Keyboard K280e 85,00 zł
5660 zł

SSD testy:
120-128GB - http://pclab.pl/art57965.html
240-256GB - http://pclab.pl/art58237.html

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Nowicjusz
Opublikowano

A tak nadmieniłem jak byś chciał lekko ją odkręcić ;) Tak tylko podałem już bez linków 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_980_szybki_i_wsciekly_czyli_maxwell_na_bogato?page=0,17

Testy: 2560x1440 / Ultra / MSAA x4 / SSAO / AF x16

Nie lajkuj moich postów chyba że naprawdę zasłużyłem!

Kto sobie wykonał lub zamówił biurko stojące ?
Morele nie ma monopolu na podzespoły ani na najniższe ceny - np. X-KOM montuje za darmo (dla leniwych)

Opublikowano

Po co mu dajesz test rozdzialki w której nie jest monitor? Zresztą 4460+980 w z1 to jest żart. Ten zestaw jest 0/10. Jeszcze budżetowa i5 w z97, po co skoro można dołożyć do lepszej i5?

­

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...